Teraz jest 18 kwi 2024 9:28:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Cykl Troy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:49:43
Posty: 24
Post Cykl Troy
Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden cykl, którego tutaj nie wymieniono, mianowicie na opowieści rodem z Troy.
Póki co, znam dwa: Lanfeust z Troy i Trolle z Troy. Polecam wszystkim gorąco. Świetny humor i niesamowita wyobraźnia autora. Gdy dostałem w ręce Lanfeuusta, połknąłem wszystko w jedną niedzielę - czyta się rewelacyjnie. Uwaga nieletni i wrażliwi na krew - leje się jej tam mnóstwo, ale w bardzo "zabawny i humorystyczny" sposób (mam nadzieję, że nikt mnie za te słowa nie zlinczuje).

Oby więcej takich komiksów!!! :D

------------------ Dodano: Dzisiaj o 13:23:48 ------------------
Ponieważ brakuje odpowiedzi, jakoś nie chcę mi się wierzyć że nikomu nie wpadło to w ręce :D . Aby was zachęcić, dzisiaj wieczorem pojawi się odpowiednia pozycja w bibliotece :)


20 mar 2008 14:23:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:14:07
Posty: 15
Post 
Mi wpadły w ręce Lanfeust Troy(cały), Lanfeust w kosmosie (2częśći) i Trole z Troy. Komixy bardzo fajnie się czyta i jak określiłeś wcześniej komixy "zabawnye i humorystycznye" i krew sie leje gęsto :)

_________________
Honor ponad wszystko.


20 mar 2008 18:04:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 22:06:37
Posty: 25
Post 
No zgadzam się z tym faktycznie bardzo dużo dobrego humoru. Najbardziej podobał mi się motyw wychowywania ludzkiej dziewczyny przez Trole , której nie przeszkadzało konsumowanie ludzi , bo sama myślała że jest trolem :) . Chodzi mi o cykl Trole z Troy .


04 kwi 2008 22:39:48
Zobacz profil
Post 
Swietne serie, obie - rewelacyjny czarny humor (ah ten Hebius :))), ciekawie zarysowany swiat, no i wartka akcja. Goraco polecam kazdemu!


08 kwi 2008 8:12:53
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:49:43
Posty: 24
Post 
No wlasnie, świetne serie, czarny humor, ale.... w bibliotece brak. Dlatego dodalem trzy serie: Trolle z Troy, Lanfeust z Troy i Lanfeust w Kosmosie. Upload będzie trochę ważyc, więc wasza pomoc bardzo się przyda. Czas start ! :)


20 kwi 2008 4:30:48
Zobacz profil
Post 
to jedna z moich ulubionych ostatnimi czasy serii. Przypomina troche Asterixa w jego najlepszych latach. tudzież Pratchetta ;))) podobny humor, i gry słowne;) chociaż LAnfeust w kosmosie to już też troche co innego. Troy jednak lepsze.


22 kwi 2008 12:46:25
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Ja nie przepadam za Trollami z Troy. Jednak ten powtarzający się wątek o Trollach jedzących ludzi jest dla mnie nieco ...niesmaczny. Może dlatego, że sam jestem człowiekiem (:-) Natomiast jestem ciekaw 2 nowych serii które są osadzone w świecie Troy: "Lanfeust Quest" oraz "Gnomes de Troy ". Informacje i okładki mozna zobaczyć na np. http://www.lanfeust.askell.com/
Ktoś może czytał oryginały ? Bo z moim francuskim to nietęgo.


24 kwi 2008 15:10:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:49:43
Posty: 24
Post 
Z tym może być problem. Chyba musimy poczekać, aż ktoś z zespołu GruMiK'a zabierze się do pracy. A przy okazji, chwała tym Paniom i Panom za ogromny wkład w popularyzację światowego komiksu w Polsce. :)


26 kwi 2008 22:42:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lip 2008 17:39:38
Posty: 46
Lokalizacja: KrakĂłw
Post 
Humor naprawdę świetny. Krew się leje ale nie tak gęsto że się nie da wytrzymać. Dobra kreska, a przede wszystkim postaci, nietuzinkowe i wyraziste. Czyta się naprawdę rewelacyjnie.
Nie czytałam Trole z Troy, muszę to nadrobić :)


07 lip 2008 13:38:45
Zobacz profil
Post 
Jestem fanką wszystkich trzech serii. Autorzy sprawili się świetnie i sequelowa seria Lanfeust w Kosmosie nie jest wtórna, a nawet wręcz przeciwnie. Osobiście wolę Trolle z Troy, budzą więcej emocji :). Aspektem, który zrobił na mnie ogromne wrażenie we wszystkich trzech seriach jest tłumaczenie. Komiksy obfitują w neologizmy, których nie da się po prostu przełożyć, trzeba stworzyć nowe odniesienia. Tłumacze poradzili sobie świetnie oddając warstwę tekstową komiksów.


10 sie 2008 13:03:13
Post 
Fanom Lanfeusta polecam magazyn pod tym samym tytulem. Mozna je kupic w Empiku. Jezyk francuski. Sam francuskiego nie znam ale mi to nie przeszkadza :)
To jest kawal dobrego pisma komiksowego w czystym francuskim stylu.


10 sie 2008 23:17:05
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2008 19:26:46
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Post 
Deedia napisał(a):
Jestem fanką wszystkich trzech serii. Autorzy sprawili się świetnie i sequelowa seria Lanfeust w Kosmosie nie jest wtórna, a nawet wręcz przeciwnie. Osobiście wolę Trolle z Troy, budzą więcej emocji :). Aspektem, który zrobił na mnie ogromne wrażenie we wszystkich trzech seriach jest tłumaczenie. Komiksy obfitują w neologizmy, których nie da się po prostu przełożyć, trzeba stworzyć nowe odniesienia. Tłumacze poradzili sobie świetnie oddając warstwę tekstową komiksów.


Niestety wydaje mi się, że w Polsce wydawca odstaje o kilka numerów od serii we Francji, ale poza tym świetnie, że się taki komiks ukazał na rynku, obecnie zauroczył mnie Okko. Widziałem jedną fabułę i ine bardzo mam pomysł skąd wziąć następne.


19 paź 2008 19:44:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron