Teraz jest 20 kwi 2024 5:38:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Jodi Picoult 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2008 22:10:15
Posty: 34
Post Jodi Picoult
Autorka dla mnie niesamowita, gdy widzę jej nową książkę w księgarni po prostu biorę do ręki i idę do kasy. Jej książki czyta się jednym tchem, nie można ich odłożyć nawet na moment... Moja ulubiona: 'Bez mojej zgody' Problem: dziewczyna która została poczęta w sztuczny sposób żeby być dobrym dawcą dla swojej siostry chorej na białaczkę. Praktycznie żyje żeby utrzymać przy życiu swoją siostrę. Książka jest świetna i zaskakuje do ostatniej strony.
Co myślicie o tych książkach?? Jest też ktoś kto czytuje tą autorkę??


08 wrz 2008 21:56:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Czytałam "Bez mojej zgody". Wg mnie książka raczej średnia. Owszem, porusza ważny temat, ale to nie wystarczy, by określić ją jako dobrą. Może inaczej bym ją oceniała, gdyby nie zakończenie - wyjątkowo ckliwe i hollywoodzkie. Sprawia wrażenie, że autorka nie radzi sobie z podjętym tematem i ucieka od konsekwencji wyborów jakie podjęli bohaterowie. Co do zaskakiwania - fakt, końcówka była zaskakująca, ale jak już wspomniałam w złym tego słowa znaczeniu. Po wprowadzaniu kolejnych bohaterów szybko można się domyślić kim są i jakie losy (przynajmniej w przybliżeniu) ich czekają.
Same postaci sprawiają wrażenie papierowych, a przemiany ich charakterów są łatwe do przewidzenia.

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


09 wrz 2008 3:59:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2008 19:07:16
Posty: 27
Post 
ja też bardzo lubię twórczość tej pisarki. Co do zakończenia "Bez mojej zgody" nie wydaje mi się zbyt "ckliwe i hollywoodzkie". Według mnie tak naprawdę inne zakończenie (zgadzam się, że jest zaskakuące) nie pasowało by tutaj. W pewien przewrotny sposób cała fabuła zatacza koło, przecież Anna żyje by utrzymać Kate przy życiu...


30 wrz 2008 23:20:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 16:57:22
Posty: 31
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Zaczęłam kiedyś czytać "Jesień cudów" tej autorki...ale tak jakoś mnie nie przekonała do siebie. Pamiętam że było to o dziewczynce co dostała stygmatów - no i na tym poprzestałam, jakoś się odrazu znudziałam. Nigdy nie skonczyłam tej książki. Może kiedyś sie do niej ponownie zabiorę?


01 paź 2008 13:53:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron