Teraz jest 19 kwi 2024 11:58:44




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
Problem z antykwariuszem? - pomóżcie 
Autor Wiadomość
Post Problem z antykwariuszem? - pomóżcie
Witajcie drodzy forumowicze - mam pytanie/problem - nigdy nie wstawiałem książek do antykwariatu, pewna starsza pani, której brakuje na czynsz pozbywa się swojej biblioteczki i poprosiła mnie o pomoc w zbywaniu książek. Zaniosłem jedną z nich do antykwariatu, gdzie została ona wyceniona na 120 zł - 30% prowizji - i zostawiłem ją w komisie. Ostatnio znalazłem ją na allegro z ceną ponad dwukrotnie większą. I teraz się gryzę jak to będzie gdy zostanie sprzedana - czy dostanę wylicytowaną przez antykwariusza cenę - 30 % dla niego, czy wciśnie mi, że poszła za 120 zł i dostanę marne 84 zł? Antykwariusz jest zrzeszony itd., a kodeks cywilny mówi jasno, że wstawiając w komis należy mi się uzyskana cena - procent ustalony ze sprzedawcą. Boję się tylko, że praktyka jest inna - nie wiecie jak to jest? Dajcie proszę znać bo w strasznym stresie jestem... Z góry dziękuję! :?


07 lis 2007 20:47:22
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Rozumiem że jesteś w stresie i szukasz pomocy, ale wystarczy jeden temat o tym, a nie 3 razy piszesz to samo w różnych działach :P

A wracając do tematu, to nigdy nie oddawałem niczego do antykwariatu, więc nie wiem jaki będzie efekt. To zapewne zależy od uczciwości antykwariusza.


07 lis 2007 21:24:09
Zobacz profil WWW
Post 
Sorry i dzięki


07 lis 2007 21:33:40
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 10:14:08
Posty: 152
Post 
Mnie dziwi czemu sam jej napjpierw nie wystawiłeś na allegro, i dopiero wtedy nie szukałeś pomocy w antykwariacie?


07 lis 2007 21:50:36
Zobacz profil
Post 
dokładnie tak zrobiłem jak napisałeś - dwukrotnie wystawiłem ją na allegro, ale nikt się nie znalazł, więc zaniosłem ją do antykwariatu


07 lis 2007 22:00:53
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007 17:58:35
Posty: 551
Lokalizacja: from the city
Post 
Może spróbuj w innym antykwariacie? Spytaj się za ile poszła by tam ta książka, a jak uważasz, że facet Cię oszukuje to kłóć się.

_________________
Lepiej zabić dziecko w kołysce niż hodować niespełnione żądze.


10 lis 2007 10:18:11
Zobacz profil
Post Re: Problem z antykwariuszem? - pomóżcie
a5 napisał(a):
Witajcie drodzy forumowicze - mam pytanie/problem - nigdy nie wstawiałem książek do antykwariatu, pewna starsza pani, której brakuje na czynsz pozbywa się swojej biblioteczki i poprosiła mnie o pomoc w zbywaniu książek. Zaniosłem jedną z nich do antykwariatu, gdzie została ona wyceniona na 120 zł - 30% prowizji - i zostawiłem ją w komisie. Ostatnio znalazłem ją na allegro z ceną ponad dwukrotnie większą. I teraz się gryzę jak to będzie gdy zostanie sprzedana - czy dostanę wylicytowaną przez antykwariusza cenę - 30 % dla niego, czy wciśnie mi, że poszła za 120 zł i dostanę marne 84 zł? Antykwariusz jest zrzeszony itd., a kodeks cywilny mówi jasno, że wstawiając w komis należy mi się uzyskana cena - procent ustalony ze sprzedawcą. Boję się tylko, że praktyka jest inna - nie wiecie jak to jest? Dajcie proszę znać bo w strasznym stresie jestem... Z góry dziękuję! :?
Jak antykwariusz bedzie "przebiegly" z zlym znaczeniu, to nic nie wskorasz i dostatniesz 84 pln....Nawet jakbys chcial sprawe "oprzec" o kodeksy, to i tak raczej nie masz szans. Mysle, ze po prostu najlepiej pogadac o tej sprawie z samym antykwariuszem....


07 mar 2008 9:01:35
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2008 13:38:37
Posty: 33
Post 
Zapewne spisałeś umowę w której jest jasno podana kwota 120 złotych minus prowizja. Prawnie nawet miałbyś możliwości jeśli w umowie nie ma zapisów o innej drodze sprzedaży książki ale długa droga spraw w naszych sądach i koszty na pewno nie byłyby tego warte. Na przyszłość więcej uwagi. A może sam zdecyzuj się na sprzedaż allegro.
Swoją drogą, ciekawe czy Ty też na pewno informujesz tą ową panią o prawdziwych cenach.....


14 wrz 2008 15:20:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
Na allegro jest za dwa razy wyzsza cene, ale jak sam napisal nie udalo sie jej tak sprzedac. Wiec albo trzeba liczyc na kogos szukajacego tego konkretnie wydania, albo cena ta jest zawyzona.


14 wrz 2008 17:29:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: