Teraz jest 28 mar 2024 15:03:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Fiedler? A może James Oliver Curwood... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 19:12:31
Posty: 25
Post Fiedler? A może James Oliver Curwood...
A mnie bardzo brakuje książek Curwooda... Bardzo trudno je teraz dostać, a są to książki mojego dzieciństwa. Więc pewnie zawsze będę po nie sięgać z pewną dozą nostalgii. A na dodatek uważam, że są one dużo lepsze od książek Fiedlera, May'a czy Coopera (ale to znowu może się przeze mnie przemawiać właśnie owa nostalgia) :o
Sposób w jaki Curwood opisuje zarówno przyrodę jak i ludzi z dalekiej północy po prostu chwyta za serce. Od razu widać, że autor kocha te tereny, podziwia je, ale też zdaje sobie sprawę z trudów, jakie niesie ze sobą życie w tak trudnych warunkach. A przynajmniej tak zapamiętałam te książki.
Przeczytajcie, bo warto!


29 sie 2008 20:49:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
Podaj może kilka tytułów. Ja mogę zaproponować wszystkim trylogię: Łowcy wilków, Łowcy złota, Łowcy przygód.


30 sie 2008 1:02:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2008 19:12:31
Posty: 25
Post 
Spieszę naprawić moje niedopatrzenie ;-)
Oto najbardziej popularne tytuły tego autora:

Bari, syn Szarej Wilczycy
Błyskawica
Dolina Ludzi Milczących
Dolina śmierci
Dziewczyna spoza szlaku
Kwiat Dalekiej Północy
Łowcy wilków
Łowcy złota
Na końcu świata
Na starym szlaku
Najdziksze serca
Osadnicy
Płonący las
Steele z Królewskiej Konnej
Szara wilczyca
Śród Mormonów
Tajemnica Johna Keitha
Władca Skalnej Doliny
Włóczęgi Północy
Złote sidła

Nie wiem, czy to wszystkie tytuły, ale na pewno wszystkie, które kiedyś czytałam. Chociaż najbardziej podobały mi się opowiadania o zwierzętach (np. Szara Wilczyca, Bari, syn Szarej Wilczycy, czy Władca Skalnej Doliny). Wiem, że mogę rozpętać całą lawinę sprzeciwów, ale dla mnie osobiście te książki były duuuużo lepsze od chociażby Białego Kła czy Moby Dicka :D)
Świetna lektura i mam nadzieję, że będę jeszcze miała okazję, żeby do niej wrócić :-)


30 sie 2008 9:32:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2008 19:02:14
Posty: 27
Post 
O tak Curwood! To jest to. Znam wiele dobrych książek przygodowych, ale muszę przyznać, że trylogia Łowców ma w sobie to "coś". Coś co sprawia, że wśród wielu przeczytanych książek pamieta sie akurat o tej. Przeczytałam niestety tylko Łowców i Szarą Wilczycę, z czego Szara Wilczyca akurat nie przypadła mi do gustu. Książki o zwierzetach nistety mi nie podchodzą. Jednak chociaż nie powiem, że najbardziej lubiłam Curwooda to napewno jest to jeden z najlepszych autorów przygodowych.


02 wrz 2008 20:02:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: