Teraz jest 19 kwi 2024 13:13:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Richarda A. Knaak i "Wojna Starożytnych" 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2008 12:39:09
Posty: 43
Lokalizacja: WrocÂław
Post Richarda A. Knaak i "Wojna Starożytnych"
Richarda A. Knaak’a możemy pamiętać z realizacji wcześniejszych dzieł Blizzarda jak Diablo, Starcraft i Warcraft, ale zajmował się on tylko pojedynczymi tomami. Tu natomiast podjął się napisaniem całej trylogii pod tytułem „Wojna Starożytnych”. Akcja rozpoczyna się po wydarzeniach w poprzednich trzech częściach (nie powiązanych mocno ze sobą), ale 90% akcji odbywa się przed tymi wydarzeniami, jak? Bardzo proste, bohaterowie przenoszą się w bardzo odległe czasy gdzie są świadkami historycznego wydarzenia, mianowicie pierwszego wkroczenia płonącego legionu do świata elfów. Trzej bohaterowie: Smok pod postacią człowieka, ludzki mag i orczy wojownik wyruszają w góry gdzie zlokalizowano pewne zakłócenia, tam zostają wciągnięci przez wir czasowy i przeniesieni w czasy panowania nocnych elfów na czele królowej Ashary, czasy w których smoki wszystkich kolorów zapełniały niebo, czasy w których ani ludzie ani orkowie jeszcze nie pojawili się w Azeroth. Są oni więc wielka sensacją wśród nocnych elfów. Dowiemy się w jaki sposób sprowadzono płonący legion i jak doszło do wielkiej katastrofy która podzieliła świat. Miłośnicy gry warcraft zapewne z przyjemnością przeczytają o słynnych postaciach takich jak pierwszy druid Malfurion lub jego brat Illidian i dowiedzą się w jaki sposób stali się kim są. Pokaże się także wiele postaci które można skojarzyć z gry co jeszcze bardziej uprzyjemnia czytanie mogąc sobie wyobrazić dokładny obraz postaci. Polecam wszystkim ciekawą lekturę a głównie fanom Warcrafta :)

pozdrawiam

ps zdziwiło mnie, ze nikt tu wcześniej nie wspomniał o tym autorze, gdyż jest jednym z bardziej płodnych

_________________
"Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa."
Oscar Wilde


26 sie 2008 17:42:55
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Cytuj:
ps zdziwiło mnie, ze nikt tu wcześniej nie wspomniał o tym autorze, gdyż jest jednym z bardziej płodnych

Że jak słucham? Nie wiem co prawda ile ma dzieci ale jeśli chodzi o literaturę to na pewno nie można go okreslić mianem "jeden z bardziej płodnych".

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


26 sie 2008 21:53:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sie 2008 12:39:09
Posty: 43
Lokalizacja: WrocÂław
Post 
Kellhus napisał(a):
Że jak słucham? Nie wiem co prawda ile ma dzieci ale jeśli chodzi o literaturę to na pewno nie można go okreslić mianem "jeden z bardziej płodnych".



dobra, dla przykładu, mój sposób rozumowania, (z naprawdę znanych) => napisał więcej niż np. taki Goodkind, wydaje mi sie, ze więcej niż Tolkien i Gaiman (i nie chodzi mi o poziom wszystkich książek czy ich grubość), i tak oczywiście mniej niż np. Pratchett. A jeżeli nie to wybacz, ale jestem tylko blondynką (a zdania i tak nie zmienie!)

ps i tez nie wiem ile ma dzieci... ;/

_________________
"Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa."
Oscar Wilde


26 sie 2008 23:14:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: