Teraz jest 18 kwi 2024 22:59:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
World of Darkness 
Autor Wiadomość
Post World of Darkness
Me oczęta nie wypatrzyły nigdzie na forum podobnego tematu więc sam postanowiłem go założyć. Uważam, iż dział "Offtopic" będzie dobrym miejscem gdyż pragnę by dyskusja toczyła się nie tylko o samych książkach lecz chodzi mi głównie o przemyślenia i opinie osób które spotkały się z tym systemem(m. in. który klan uważacie za najciekawszy, jakie dyscypliny się wam podobają, co sądzicie o sektach takich jak Sabat czy Inconnu i tym podobne. Również dyskusje o magach, wilkołakach i innych istotach z tego świata będą jak najbardziej mile widziane) . Być może uda nam się wykreować nawet sesję jeśli znajdą się chętni gracze.
"Świat Mroku" jest dla mnie najlepszym systemem rpg jaki powstał. Jest to gra która największy nacisk kładzie na narrację. W żadnym innym systemie(a trochę ich znam i w wiele grałem) nie spotkałem się z czymś podobnym. Niezwykle rozbudowany opisowo i przedstawiony bardzo dokładnie świat bardzo zbliżony do naszego w stylu "gothic&punk". Gracze w zależności od odmiany systemu mogą wcielić się w wampiry, magów, lupinów(wilkołaki) czy nawet faerie. Akcja kroniki może rozgrywać się zarówno w teraźniejszości jak i u schyłków renesansu albo w mrocznych czasach średniowiecza. Nacisk położony jest na rozbudowę bohatera jednak tu nie chodzi o to kto ma lepsze statystyki. Rozbudowa postaci to stworzenie jej historii, nakreślenie osobowości i dodanie jej odpowiednich manieryzmów. To "wczucie się" w nią tak by innym nie były obojętne jej poczynania czy wybory. Rolą narratora jest czuwanie nad odpowiednim przebiegiem sesji. To on buduje odpowiedni klimat przez nastrojową opowieść. To on jest "światem" tworzy ciekawych bohaterów niezależnych, wrzuca graczy w głąb różnych intryg czy ciężkich wyborów czy tworzy niezapomnianych złowrogich antagonistów z którymi gracze będą musieli się zmierzyć(bądź uciec...) Każdego zainteresowanego odsyłam do "gugli" bądź jeśli może to niech skorzysta z tutejszej biblioteki gdyż posiada ona podstawowy podręcznik do "Wampira".

Jeśli chodzi o klany to mam parę ulubionych, a teraz przedstawię jeden z nich Tzimisce . Nie bez podstawy zwani "Diabłami" to wampiry zamieszkujące wschodnią część naszego kontynentu. Są niezwykle okrutne - traktują ludzi jakby byli "materiałem" bądź bydłem. Są niezwykle terytorialni i inne wampiry wkraczające na ich tereny spotykają się z niespotykaną wrogością. Warto również dodać, że posiadają swą wypaczoną dumę i poczucie honoru(śmiertelnikowi bądź innemu spokrewnionemu który otrzymał zaproszenie od danego Tzimisce nie ma prawa na włościach należących do diabła spaść włos z głowy) Większość Tzimisce wywodzi się ze szlacheckich kręgów i wampiry z tego klanu nie obdarzają przekleństwem Kaina ludzi młodych bądź niewykształconych. Diabły są owiane złowrogą sprawą również z powodu jednej z ich dyscyplin klanowych "zniekształcenia" które pozwala im urabiać ciała innych niczym błoto - często prowadzi to do tworzenia różnych potwornych abominacji bądź zmieniania swego ciała tak, że przestaje ono przypominać człowieka. Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tego klanu jest sam Vlad Palownik zwany Draculem(Smokiem) Cenię ten klan właśnie za okrucieństwo, pokrętny honor oraz za wysublimowany estetycznie zmysł piękna który większości wydaje się obcy i straszny.

Co do dyscyplin podstawowych jedną z mych ulubionych jest akceleracja - nadludzka wampirza szybkość. Poza oczywistymi efektami na wysokich poziomach umożliwia ona ograniczoną teleportację, czy pozwala w połączeniu z nadwrażliwością na łapanie bądź odbijanie wielu pocisków różnego typu bez zbędnego wysiłku, czy uzyskanie tak znaczącej szybkości, gracji i koordynacji ruchowej, że nawet miłującego pokój wampira nie znającego się specjalnie na walce potrafi zmienić w siejącą śmierć i spustoszenie machinę destrukcji. Nigdy nie lubiłem siły i przeważnie idącej z nią w parze niezgrabności i wielkości dlatego dyscyplina taka jak akceleracja stawiająca na szybkość i zręczność musi być jedną z mych ulubionych
:D


24 lip 2008 17:41:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron