Teraz jest 19 kwi 2024 17:50:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Grabski J. Władysław - "Saga o jarlu Broniszu" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2007 23:14:36
Posty: 51
Lokalizacja: lubelszczyzna
Post 
Chętnie przyłączę się do zareklamowania tej książki. Opowiada o tym okresie w historii Polski, o którym (przynajmniej mnie) mówiono w szkole stosunkowo niewiele (a może byłem na wagarach?). Okres panowania Bolesława Chrobrego ale akcja książki skierowana jest niemal wyłącznie na stosunki polsko-skandynawskie. Historia emisariusza królewskiego na dwory szwedzki i duński. Stąd dowiedziałem się o polskich? wikingach na Wolinie. Nie brakuje oczywiście wątku romantycznego, bohaterskich czynów i morskich bitew na długich łodziach wikingów. Niepoślednią postacią jest też Świętosława - polska królowa na szwedzkim tronie.
Jeżeli ktoś cztyał "Rudy Orm" Fransa Gunnara Bengtssona to "Sagą o jarlu Broniszu" nie będzie zawiedziony bo jest to bardzo podobny klimat.


28 mar 2008 9:11:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2008 16:26:27
Posty: 22
Post 
Wow, prawie o tej książce zapomniałem, czytałem ją już bardzo dawno temu w okresie fascynacji książkami historycznymi - świetna książka polecam każdemu kto lubi się myślami przenieść w średniowiecze. Fajnie zarysowana postać siostry Mieszka I - Świętosławy - Sygrydy, królowej Szwecji a potem Danii. Sporo walk i nieźle oddany klimat tamtych czasów. Książka bardzo podobna do Piastowskiego cyklu Karola Buncha.

pozdrawiam
D


07 lip 2008 13:36:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: