Teraz jest 28 mar 2024 22:21:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Możliwości programów graficznych 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
A co to ma do tematu? Ost za offtopik.


11 cze 2008 21:50:26
Zobacz profil WWW
Post 
Dużo bo to dyskusja o możliwościach programów graficznych. Delikatnie dałem do zrozumienia że przewyższają niekiedy możliwości tradycyjnych metod. Może mniej nadgorliwości panie Adminie bo wszyscy pouciekają...


11 cze 2008 21:59:51
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
No popatrz - a ja po lekturze pierwszego posta miałem wrażenie, że ma na celu zaprezentowanie filmików z osiągnięciami w programach graficznych, a nie przechwałki osób, które potrafiły program zainstalować.

PS. Jak się chcesz poskarżyć na ostrzeżenie, to masz odpowiedni temat ku temu. Za dalsze spamowanie tutaj dostaniesz kolejne ostrzeżenia.


11 cze 2008 22:04:10
Zobacz profil WWW
Post 
I co mam Ci nagrać co jak zrobiłem? Mam na koncie kilka dobrych prac ale sorry jakoś nie pomyślałem aby nagrywać... Jak taki klimat tu jest to ja dziękuję. Terroryzujesz użytkowników, mam w nosie Ciebie i to poronione forum. AVE! i do niezooczytania. Pff... Od razu mnie zbanuj, mam to gdzieś już.


11 cze 2008 22:17:13
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@Obi-One

Ty chyba spamu na oczy nie widziałeś. Albo najlepiej zrewiduj swoją definicje spamu, bo cokolwiek byś nie napisał, moim zdaniem wypowiedz użytkownika DarthNoI spamem nie jest.
Jeśli dalej będziesz za takie błahostki rozdawał ostrzeżenia, prawdopodobnie zostaniesz sam na tym forum. Taka dobra rada - przystopuj.

Odnośnie tematu:

Możliwości graficzne programu adobe photoshop rzeczywiście są fenomenalne. Tym, którzy chcą zobaczyć co naprawdę potrafi photoshop zapraszam na blog http://niemachujawewsi.jogger.pl gdzie osobnik o nicku "Czarny Jobacz" wyczynia z photoshopem cuda.

Ale oprócz Adobe Photoshopa do obróbki grafiki rastowej używana jest również masa innych programów - m.in. GIMP (na wszystkich platformach) Pixelmator ( Mac os X), produkty corela(windows) czy Krita (Linux). Fakt faktem - nie są tak rozbudowane jak Photoshop, ale często są dużo tańsze ( Pixelmator) a w niektórych przypadkach nawet darmowe ( Krita, GIMP).

Przykładowa praca w GIMPIE: http://youtube.com/watch?v=oa0ELCEosGI

Pozdrawiam.


11 cze 2008 22:39:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
@MatCh

Ciekawe - mi zarzucać brak kontaktu ze spamem... Zajrzyj do kosza, to zmienisz zdanie. Poza tym ten Pan dostał ostrzeżenie za offtopowanie, ponieważ nie pisał na temat. To nie jest temat do tego, żeby każdy pisał dla jakiego programu graficznego porzucił ołówek, ale po to, żeby zaprezentować co potrafią najlepsi z wykorzystaniem różnych programów, które często są niedoceniane (vide Paint). Co do definicji spamu:

Cytuj:
Spam to niechciane elektroniczne wiadomości niezgodne z omawianym tematem.


Tak więc skarżenie się na ostrzeżenie (i to po zwróceniu uwagi, że powinno się to odbywać w innym temacie) po wytłumaczeniu kwalifikuje się jako spam. Tak więc wybacz, ale dlatego, że Ty masz inne zdanie nie będę zmieniał definicji tego słowa. A zaczyna się od jednej błahostki, później druga, trzecia i już jest chaos na forum. I jakoś Twoje czarnowidztwo mnie nie wzrusza - od prawie pół roku regularnie słyszę takie proroctwa i o dziwo nie jestem tu jeszcze sam. I wiele osób dziękuje, że staramy się trzymać tu ład i porządek. Dla widzimisię jednego pana (który nota bene ledwo wszedł na to forum i już chce je zmieniać według własnego uznania) nie będę burzył starego porządku.

A tak przy okazji:

Cytuj:
Terroryzm jest najczęściej definiowany jako użycie siły lub przemocy przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa.


Nie do końca pasuje do mnie to określenie. No chyba że policjantów też nazwiesz terrorystami. Twoja sprawa. Nazywając g***no różą nie sprawisz, że zacznie ładnie pachnieć.

PS. Skoro forum jest poronione, to po co się rejestrowałeś? To jest dopiero poroniony pomysł...

Edit: Nie cała jest do Ciebie, aczkolwiek podanie Twojego nicku na początku mogło mylić. Jeśli zarejestrował się po raz pierwszy, to powinien zaczął od lektury regulaminu i go przestrzegać. Wtedy ostrzeżenia by nie dostał.


Ostatnio edytowano 12 cze 2008 14:30:04 przez Obi-One, łącznie edytowano 1 raz



11 cze 2008 22:55:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@Obi-One

Nie bardzo rozumiem dlaczego cała ta wypowiedz jest skierowana do mnie. Ale to nie ważne. W każdym wypadku chodziło mi o to, że osoba ta napisała tylko 1 posta i już zdążyła zarobić ostrzeżenie. I o to mi właśnie chodzi - nie pomyślałeś, że być może po raz pierwszy zarejestrował się na jakimkolwiek forum i natychmiast dostał ostrzeżenie ? A jak widać po jego kolejnym poście, już się zraził...
Nie napisałem, że nie masz kontaktu ze spamem. Jestem pewien, że masz z nim kontakt codziennie ale, być może właśnie przez to, posty, które mimo wszystko spamem nie są i offtopiciem również, za takie uważasz. Być może sam zarobie w tej chwili ostrzeżenie ale cóż, życie. EOT.

Powrócę jeszcze do tej monalisy, bo właśnie sobie przypomniałem jak to się robi w paincie (gdzieś to czytałem) - na zwykłej kartce zaznacza się najważniejsze punkty i wycina je następnie taką kartkę przykłada się do monitora i zaznacza, potem łączy się je a resztę już widzieliście na filmiku.Chociaż dla mnie korzystanie z painta to masakra, podziwiam takich ludzi.


11 cze 2008 23:17:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2008 19:02:41
Posty: 43
Lokalizacja: szaki
Post 
Dla mnie ważną możliwością programów graficznych jest tworzenie stereogramów. To obrazki z systemie magiczne oko 3d. Info dla tych, co się jeszcze z tym systemem nie spotkali: Jakiś trójwymiarowy kształt (mapa) chowa się w innym rysunku (maska), żeby go zobaczyć, trzeba spojrzeć "za" rysunek. Mapa może być pozornie trójwymiarowa, czyli być rysunkiem ręcznym w czerni i bieli albo może być czarnobiałym renderem. Maska to taka tapeta, w której co jakiś czas powtarzają się elementy.
Przykładem programu do zabawy w tym systemie jest StereoCreator. Za jego pomocą wykonałam 2 kalendarze z rysunkami w systemie magiczne oko dla mojego brata na gwiazdkę. Do pierwszego użyłam map dostępnych w sieci, sama zrobiłam niektóre maski, całość wysłałam do jakiegoś fotosklepu, gdzie robią kalendarze ze zdjęciami. Minimum roboty, prezent fajny wyszedł, jak się ktoś lubi bawić, może komuś zrobić. Brat się dobrze bawił oglądając, więc rok później dostał drugi kalendarz, branżowy. Tym razem więcej masek zrobiłam sama i prawie wszystkie mapy. Mój luby był tak miły, że ułożył to w kalendarz i wydrukował w punkcie xero. Brat uśmiał się jeszcze bardziej. W tym roku już wymiękam, za wysoko postawiłam poprzeczkę, bo nie chcę się powtarzać :)
Zagadka: 1.(łatwe) kim jesteśmy ja i brat z zawodu? 2.(trudniejsze) co jest na obrazku z linka? :)
http://img88.imageshack.us/my.php?image=kyuviyugvdz9.jpg
Odpowiedzi w spoilerze niżej.
[spoiler]ad.1.ja jestem dentystką,brat stomatologiem (różnica polega tylko na latach w jakich otrzymywaliśmy dyplomy, w międzyczasie zmieniło się nazewnictwo, ogólnie rzecz biorąc to synonimy)
ad.2.kleszcze (Bertena do trzonowców dolnych)[/spoiler]
Jak ktoś chce się pochwalić, że zgadł, pisać na PW.


08 paź 2008 14:50:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: