Teraz jest 16 kwi 2024 13:40:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Zemsta Ojca Chrzestnego 
Autor Wiadomość
Post Zemsta Ojca Chrzestnego
Właśnie wyszła w polsce najnowsza kontynuuacja powieści Maria Puzo "Ojciec Chrzestny" pod tytułem "Zemsta Ojca chrzestnego" autorstwa Marka Winegardnera. Poprzednia kontynuuacja p.t. "Powrót Ojca Chrzetnego" nie odniosła tyle sławy co "Ojciec chrzestny". A oto krótka recenzja "Zemsty...":
Kontynuacja wątków z Ojca Chrzestnego, których nie dokończył Mario Puzo, napisana kilka lat po śmierci słynnego pisarza za zgodą jego spadkobierców.
Po nieudanym zamachu na przywódcę Kuby Michael Corleone postanawia pozbyć się swojego capo Nicka Geraciego, który zorganizował tę akcję wspólnie z CIA. Ścigany przez ludzi Michaela, Geraci ukrywa się. Po cichu planuje powrót i przejęcie funkcji ojca chrzestnego mafii. Dla Cosa Nostry nadchodzą ciężkie czasy – prokurator generalny Danny Shea, brat prezydenta, który swoje stanowisko zawdzięcza poparciu mafii, rozpętuje bezpardonową wojnę z organizacjami przestępczymi. Jej ofiarą pada sam prezydent, Geraci zaś zostaje wyznaczony na kozła ofiarnego. Choć Michael korzysta z pomocy CIA, nie może wierzyć w szczerość agentów, którzy kierują się własnymi interesami...


29 sie 2007 10:06:32
Post 
Czy ma ona coś wspólnego z tą poprzednią kontynuacją? W sumie do 'dalszych ciągów' pisanych przez innych autorów podchodzę z niechęcią, ale jest przecież kilka chlubnych wyjątków, do których zaliczyłbym dwie kontynuacje dickowskiego 'Czy androidy śnią o elektrycznych owcach', które w sumie jednach dopisują dalszą historię do filmu a nie powieści, a z naszego podwórka to znakomita podróżnicza opowieść 'Łowcy przygód' Jerzego Marlicza, kontynuacja 'Łowców wilków' i 'Łowców złota' JF Coopera.
Jako że posiadam wszystkie do tej pory wydane powieści Puzo i cenię 'Ojca chrzestenego', nie omieszkam się zapoznać z tym, co mam nadzieję nie jest tylko próbą odcinania kuponów od czegoś znanego.


14 mar 2008 15:19:46
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2008 13:18:55
Posty: 64
Post 
Niestety, te dalsze ciągi pisane pzrez innych autorów najczęściej sa słabe. "Powrót Ojca chrzestnego" przeczytałem, niby w klimacie /troche nie zgadza sie z filmem/, ale to nie to. Chyba zresztą sposób pisania autora będzie trudny do podrobienia; dla mnie Puzo, choć napisał kilka innych książek, pozostaje autorem własnie "Ojca chrzestnego"


08 kwi 2008 15:42:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2008 16:36:45
Posty: 26
Lokalizacja: BiaÂłystok City
Post 
Cóż po przeczytaniu "Powrotu ..." odpuszczę sobie ciąg dalszy, ksiązka ogólnie słaba, brak klimatu, monotonne dialogi sprawiają, że ksiązka jest dosyć nudna. "Ojca Chrzestnego" przeczytałem w 2 dni, a nad kontynuacją spędziłem miesiąc. Puzo stworzył niepowtarzalny klimat, którego brak jest w kontynuacji.

_________________
,,Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie równa się rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.''


04 cze 2008 17:20:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: