Teraz jest 29 mar 2024 12:16:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
James P. Hogan 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2008 18:04:24
Posty: 13
Lokalizacja: Zabrze
Post James P. Hogan
Zachęcony pewnym wpisem na forum zabrałem się za lekturę.

Jako pierwszy trafił w moje ręce drugi tom trylogii "Powrót gigantów". Przeczytałem prawie połowę i zacząłem się zastanawiać, czy kiedykolwiek rozwinie się jakaś fabuła. Treść jest przeładowana teoriami , naukowymi dywagacjami, a tak naprawdę akcji w tym brak.

Dziś rozpocząłem czytanie tomu pierwszego "Gwiezdne dziedzictwo" , wychodząc z założenia, że może nieznajomość pierwszego tomu cyklu wywołała u mnie takie wnioski. Pomimo, iż przebrnąłem przez pierwsze pięćdziesiąt stron, mój odbiór lektury nie zmienił mojego nastawienia.

Proszę o Wasze opinie czy warto kończyć czytanie tego dzieła? Czy jest szansa na to, że akcja drgnie wreszcie ? A może przynajmniej w trzecim tomie?


12 maja 2008 21:14:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Ta trylogia tez mnie zmęczyła, ale Hogana to polecałbym " Najazd z przeszłości" - kiedyś wydana w 4 odcinkach w Fantastyce, później książkowo. Te jest dużo lepsza. W skrócie opowiada historię próby rekolonizacji planety, którą kilkadziesiąt lat wcześniej zasiedlił statek kolonizacyjny. Z tego co pamiętam, to chyba dorośli zginęli i zostały same dzieci wychowane przez roboty. I po przylocie statku z nową kolonia, okazuje się, ze stworzyli struktury społeczne, które nie pasują do systemu ziemskiego. Takie lekko anarchistyczne bo bez rządu. Sytuacja nieco zabawna i dająca do przemyśleń, choć osobiście wątpię, by takie struktury czy ich brak długo by mogły przetrwać, ale pomarzyć zawsze można. Akcja opisywana jest z punktu widzenia grupy żołnierzy na tym statku, którzy stanowią zwartą paczkę i zaliczają się do osób myślących- przynajmniej ten pluton. Negatywnymi bohaterami są różnej maści politycy, urzędnicy i awanturnicze duchy, które chcą zagarnąć władzę. Więcej nie napiszę, bo popsułbym lekturę, ale polecam !!


Ostatnio edytowano 15 maja 2008 13:00:47 przez linka, łącznie edytowano 1 raz



13 maja 2008 10:15:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2008 18:04:24
Posty: 13
Lokalizacja: Zabrze
Post 
Dokończyłem właśnie "Gwiezdne dziedzictwo".
Było nawet strawne w porównaniu do "Powrotu gigantów".
Jako, że staram się zawsze dokończyć to co rozpocząłem, biorę się dzisiaj za dalszą lekturę drugiego tomu trylogii.
Mam nadzieję dotrwać do końca.
Nadal nie wiem czy warto porywać się na trzeci tom.
POMOCY !!!

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:01:04 ------------------
Przeczytałem już wszystkie trzy tomy.
O ile druga część to męczarnia , to przeczytanie trzeciej przywróciło mi wiarę w autora.
Tak naprawdę to według mnie wystarczy przeczytać trzeci tom cyklu pomijając dwa pierwsze słabsze.
Zaoszczędzamy czasu i rozterek


13 cze 2008 22:01:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron