Teraz jest 29 mar 2024 4:02:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Wasz ulubiony film, a może kilka... 
Autor Wiadomość
Post 
Ciężko powiedżieć jaki jest mój ulubiony film ale moge wymienić te które przypadły mi do gustu najbardziej:
"25ta godzina" -za ciekawy temat
"Matrix" - efekty, fabuła (oczywiście tylko 1 częćś)
"Święci z Bostonu" - humor , akcja


22 mar 2008 23:52:00
Post 
Najbardziej to chyba mnie urzekł "Dirty dancing 2" ze względy na te rytmy latino.. ;] A tak poza tym to ostatnio byłam na "Lejdis" i muszę przyznać że też naprawdę dobre ;] ;P


23 mar 2008 15:23:16
Post 
jednym z moich ulubionych jest "Niepokój" - trzyma w napięciu do samego końca. "Requiem for a dream" też - dobrze pokazuje ludzi, którzy mają problem z narkotykami.


23 mar 2008 17:47:49
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 20:38:09
Posty: 44
Post 
Tych filmów jest kilka więc rozpocznę od :

* "Życie jest piękne" za połączenie tragizmu i komizmu, za przedstawienie Holocaustu a zarazem ukazanie ogromnej miłości i poświęcenia.

* "Requiem dla snu" za mistrzowski sposób przedstawienia nałogu który prowadzi człowieka do zguby.

* "Szkoła uczuć" za przepiękną historię miłości dwojga ludzi, której nawet śmierć nie była w stanie pokonać.

* "Efekt motyla" za niespotykaną i wyjątową przynajmniej jak dla mnie fabułę, za wieczne popadanie głownego bohatera w skrajności kiedy jego jedynym celem jest zmiana przeszłości.

* "Człowiek w ogniu" za wspaniale ukazaną rodzącą się przyjaźń i przywiązanie pomiędzy dorosłym mężczyzną i małą dziewczynką, za zemstę którą ja nawet byłabym w stanie poprzeć.

I jeszcze kilka troszkę bardziej lekkich filmów które przypadły mi do gustu:

* "Constantine" za wciągający mroczny klimat, za wspaniale przedstawiona wizja piekła.

* "Czekolada" za magię której tak naprawdę tam nie ma a może jest :) za piękną opowieść o akceptacji, zrozumieniu i tolerancji.

* "Dirty Dancing" za muzykę która porywała i porywa mnie wciąż do tańca, za prostą ale jakże cudowną historię miłości ludzi z różnych światów.


23 mar 2008 22:43:53
Zobacz profil
Post 
"Indiana Jones" - fajne dialogi i akcja "Constantine" - ciekawa fabuła i zerwanie z regułą że anioły są dobre a diabły złe "Matrix" - bombowe efekty "Duma i uprzedzenie" - ciekawe postaci i fabuła "Step up 2" - super choreografie i muzyka "Van Helsing" - fajne, mroczne klimaty


24 mar 2008 22:55:22
Post 
Święci z Bostonu - historia dwóch braci, którzy dostali od Boga misję, by oczyścić miasto ze "złych" ludzi i nie przebierają w środkach by tego dokonać. Film po prostu genialny, wartka akcja i świetny humor współgrają z ciekawą fabułą. Bohaterowie są nietuzinkowi, a historia wciąga. Co tu dużo mówić, film po prostu trzeba obejrzeć.


24 mar 2008 23:19:16
Post 
Oto kilka moich ulubuionych:
"Wywiad z wampirem" - za wspaniałą scenografie, klimat i chyb ajedną z najlepszych ról Toma Cruise'a (choć go nie lubię)
" Matrix" - za "coś nowego, "coś" o czym każdy kiedyś myslał ale bał się powiedzieć głośnono i oczywiście za rewolucję w dziedzinie efektów specjanlnych
"Koszmar ulicy wiązów" - pierwszy horror mojego dzieciństwa, ciekawy pomysł "zabawy" ze snami, i nie zapomniane" Come to Freddy!"
"American Beauty" - genialna rola Kevina Spacey, fenomenalne dialogi i interasujące zakończenie
"Desperado" - może to i głupie ale po obejrzeniu tego filmu zacząłem zapuszczać włosy i uczyć sie gry na gitarze :D
"Bullit" - klasyka, najlepszy pościg samochodowy wszechczasów, i ten Mustang (tu autor postu wydaję z siebię serię ohów i achów :)
"Across the universe" - za fajną historię, genialną aranżacje przebojów Beatlesów i ukłony dla reżyserki za eksplozję barw (Salma wystąpiła nawet mniam)
"Coś" - klimat, klimat i jeszcze raz klimat, dobra rola Rusella i te poczucie że osamotnienia - każdy może byc wrogiem
"Dog Soldiers" - za typowy angielski humor w nietypowych oklicznościach, fajne przebrania wilkołaków i mało efektów specjalnych co osobiście uważam za plus

To pokrótce bo jest jeszcze wiele tytułów których nie wymieniłem a są również arcydziełami w mojej ocenie. Przepraszam tych którzy czują dotknieci brakiem tych właśnie produkcji.


27 mar 2008 11:50:48
Post 
mouth to mouth - nie potrafię określić za co. ostatnia scena napełniła mnie jakimś chorym optymizmem.
moulin rouge - smutne zakończenie, kicz, piosenki


27 mar 2008 17:41:06
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008 20:22:22
Posty: 17
Lokalizacja: :)
Post 
Moje ulubione filmy to :
- Na pierwszym miejscu "Jasminum" - mogę go oglądać codziennie. Subtelne dialogi (choć nieliczne), specyficzny humor a przede wszystkim nastrój tajemniczości i zagadki sprawiają, że za każdym razem przenoszę się do magicznego pachnącego klasztoru :) i za każdym razem mnie on zachwyca.
- Drugi film to "Skazany na bluesa" - głównie dlatego, że kocham Dżem i ich muzykę, a dzieki tem filmowi poznajemy historię lidera grupy (śp.)
- Kolejny film, który wg. mnie zasługuje na wagę, to "Joe Black" - świetna historia (niby realna a jednak fantastyczna), która rozbawia, ale i doprowadza do łez. No i, co najważniejsze, zaskakujące zakończenie. Plus genialna rola Brada Pitta:)
- "Władca Pierścieni (3 części)" - 11 oskarów mówi już samo za siebie:) a tak ode mnie: genialnie zekranizowana książka (choć niekiedy odbiegająca od oryginału), genialne efekty specjalne, charakteryzacja, muzyka, aktorzy i wogóle...chyba nie ma się do czego uczepić...:)
- "Człowiek w żelaznej masce"(wersja z L. DiCaprio) - nowoczesne, choć nie pozbawione smaku czasów D'Artaniana, ujęcie losów króla Ludwika i Trzech muszkieterów. Ja za każdym razem, gdy to oglądam, to płaczę, choć, to nie melodramat:)
- " Job, czyli ostatnia szara komórka" - hehe. chyba najśmieszniejszy polski film jaki oglądałam. Niepowiązane ze soba sceny, polski humor i same paradoksy :) coś co musi każdy zobaczyć:)
-"Rrrr" - a to najśmiesznieszy francuski film, jaki oglądałam:) ludzie pierwotni w wydaniu komediowym:) choć humor specyficzny - dostosowany do realiów prehistorii, a to jest przekomiczne:)

i jeszcze duuuużo innych filmów, których nie sposób wymienić:)

_________________
"(...)Były dwie siostry: noc i śmierć
Śmierć większa, a noc mniejsza.
Noc była piękna jak sen, a śmierć,
Śmierć była jeszcze piękniejsza(...)"


12 maja 2008 20:07:05
Zobacz profil
Post 
Mój ulubiony film? Definitywnie 'Kill Bill'. A dlaczego? Niektórzy uważają, że ten film to jeden wielki kicz. Ja natomiast sądzę, że on tylko balansuje na pograniczu kiczu. Kocham go za połączenie tylu stylów filmowych w jednym dziele.


17 maja 2008 11:06:41
Użytkownik

Dołączył(a): 20 cze 2008 14:54:02
Posty: 25
Post 
Mój ulubiony a właściwie ulubione to seria filmów o Markizie Angelice - Markiza Angelika, Piękna Angelika, Angelika i król, Nieposkromoina Angelka (czasami tłumaczone, niestety Angelika wśród piratów) i Angelika i sułtan - zrealizowane na podstawie powieści Anne i Serge'a Golon. Dla wielbicieli filmów kostiumowych. XVII-wieczna Francja, panowanie Ludwika XIV, miłość, zdrada, piękne kostiumy, piękne pałace.


01 lip 2008 12:56:04
Zobacz profil
Post 
Ja na końcu podam listę ulubionych filmów. Co do Matrixa to film według mnie nie był extra zajefajny, ale nawet wporzo. JEst to amerykański film science fiction, pierwszy z trylogii filmowej o tej samej nazwie, napissny i wyreżyserowany przez braci Larry'ego i Andy’ego Wachowskich. Treść filmu zawiera ukryte przesłania i aluzje, ukazujące topos życia-snu. Kontynuacją Matriksa są filmy Matrix: Reaktywacja i Matrix: Rewolucje. Odniosły one sukces kasowy, ale – według opinii wielu ludzzi – odstają pod względem fabularnym od pierwszej cześci.
Najlepsza część według mnie to MAtrix : Reaktywacja xD

A teraz lista ulubionych filmów :
Harry Potter
Pamiętnik księżniczki
L change the world
Wredne dziewczyny
Bagno
Piraci z Karaibów
Moje wielkie Greckie Wesele

To na tyle PAPA :D


01 sie 2008 20:16:44
Post 
Forest Gump to jest film, który mogę oglądać na okrągło. Oczywiście Star Wars, Czas Apokalipsy, Pluton też często powtarzam. Ostatnio widziałem nowego batmana, łał powiem wam.


06 sie 2008 22:05:21
Post 
Pierwszy post mój :).

Filmy, które mogę oglądać raz za razem:
- Forrest Gump, za wynoszenie Baby z lasu i bieganie od jednego końca Stanów do drugiego;
- Zapach kobiety, za tango Por una cabeza i jedną z ostatnich scen;
- Wojna Harta, za całokształt;
- Pojutrze, za nowe spojrzenie na tematykę katastroficzna;
- Superwulkan - scenariusz katastrofy, do tego filmu mam sentyment;
- Piraci z Karaibów, za muzykę, humor (-duszę się -> to z miłości) i choreografię (filmu z bardziej chaotycznymi i jednocześnie zgranymi w czasie walkami nie widziałam);
- Jak rozpętałem drugą wojnę światową, za "Ja tą wojnę to niechcący ropętałem";
- Amadeusz, za Mozarta. Dużo dobrej muzyki, bardzo ładne przedstawienie psychiki.
- Cela, za fenomenalne przedstawienie psychiki mordercy;
- Vanilla sky - nie wiem co takiego jest w tym filmie, ale go uwielbiam;

Przyznam się bez bicia, że nigdy nie chorowałam ani na Gwiezdne wojny, ani na Matrixa, chociaż obejrzeć lubię.

Kolejność przypadkowa.


07 sie 2008 18:44:04
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2008 18:20:35
Posty: 31
Post 
Pierwsze miejsce na mojej bezwzględnie subiektywnej liście najwybitniejszych dzieł kinematografii światowej zajmuje film w reżyserii Andrieja Tarkowskiego pt. „Stalker” powstały na motywach powieści „Piknik na skraju drogi” autorstwa braci Strugackich. Film obdarzony jest niepowtarzalny, metafizyczny klimatem skłaniającym do refleksji nad naturą człowieka, jego dążeniami i głęboko zakorzenionym pragnieniami silniejszymi od racjonalnych wyborów czy uczuć. Jest on niesamowitym i przejmującym studium człowieka obnażającym smutną prawdę o ludzkości. Fragment filmu przedstawiający przejazd drezyną do „strefy” uważam za najwybitniejszą scenę w historii kinematografii. Kilku minut podróży odbytej bez żadnego słowa przemawia do wyobraźni tak dogłębnie, że trudno po zatrzymaniu się drezyny wrócić do rzeczywistości. Największy wpływ na ten stan ma mistrzowskie połączenie obrazu z muzyką, która otwiera przed widzem drzwi do tajemniczego, metafizycznego świata rodzącego się w wyobraźni.


18 sie 2008 14:43:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: