Teraz jest 28 mar 2024 15:49:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Anime 
Autor Wiadomość
Post 
Ja na bieżąco czytam MANGĘ Naruto. W anime jestem około 100 odcinka. Oprócz tego oglądałem wszystkie części DB(jak większość).
Za młodu oglądałem Kapitana Tsubasę i Pokemon :)


12 mar 2008 19:16:27
Post 
Death Note,Claymoore no i oczywiście Hellsing,irytujące jest utożsamianie anime tylko z pokemonami i dragon ball - -"


13 mar 2008 21:09:45
Post 
ja ostatnio oglądałam Last Exile, School Rumble i Hellsinga (ale OAV'ki)


13 mar 2008 23:45:19
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
Ja bym bardziej utożsamiał z RTL 7 :D
A Anime, to Naruto, Fullmetal Alchemist, Slayers, Samurai Deeper Kyo, Hellsing, Generał Daimos, Chobits (w planach DNAngel, Samurai 7, Ranma i coś się na pewno znajdzie). BTW. Pokemony dalej są tworzone, na pewno jest ponad 400 odcinków ;)


13 mar 2008 23:56:58
Zobacz profil
Post 
Tak, jestem fanem anime, choć raczej średnim. Dlaczego? Ponieważ mam dość mało anime na moim koncie. Pozatym ostatnio nie mam zbytnio nawet czasu na te, które wychodzą co tydzień. Ogólnie wszystko zaczęło się od Dragon Balla, który za pewne jest w większości winien rozpowszechnieniu się fanów anime w Polsce. Oglądałem go za każdym razem kiedy był emitowany na RTL 7 przemianowanym potem na TVN 7. Jak każdy fan i ja liczę na ponowną emisję tegoż anime w naszym kraju choć raczej to nie możliwe (po ostatnim reportażu o mandze DB w Uwadze na TVN'ie). Prócz DB oglądałem jeszcze i oglądam Naruto oraz Bleach (zapewne te anime także każdy fan zna). "Zaliczyłem" także bardzo ciekawy, choć krótki, Death Note (bardzo polecam - wciąga jak odkurzacz, ponadto w Polsce od prawie roku JPF wydaje mangę DN), Saint Seyia (polski tytuł to Rycerze Zodiaku - posiadam wszystkie odcinki po PL) i... cóż, to raczej tyle. Mało. Bardziej interesuję się serialami pokroju Lost czy Prison Break - być może wyrastam lub wyrosłem już z anime...

Pozdrawiam.


14 mar 2008 20:28:32
Post 
Jeśli chodzi o mangę to mi się fajnie czytało 666 Satan i Death Note. Obecnie czytam wraz z rozwojem akcji Ares,Bleach i Naruto. Podobają mi sie te mangi chociaż momentami są bardzo ale to bardzo przewidywalne, no ale cóż :) .
Z anime które mi sie podobały bym wymienił Bleach,Full Metal Alchemist, Tenjou Tenge i Hellsing. Fajne było także anime o zespole muzycznym, a nazywało się Beck.


15 mar 2008 19:33:05
Post 
ja ogladalem anime tylko na rtl7 dopoki ta stacja istniala. dragonball byl swietny


17 mar 2008 13:35:36
Post 
Co fajnie bylo jak bylam w Polsce to ze anime miala podpisy a nie byly "dubbed" jak tu w Canadzie. Jak ma byc po japonsku to grac po japonsku prosze O_O Nie wiem czy wsytke programu tak sol ale Fullmetal Alchemist byl po japonsku X3


17 mar 2008 23:52:40
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2007 18:10:45
Posty: 1
Post 
Z czystym sumieniem moge polecic:
The Twelve Kingdoms (fantasy)
Hana yori Dango (romance / comedy)
Monster (thriller)
Beck (music)
Full Metal Panic? Fumoffu (comedy)
Seirei no Moribito (fantasy)
Ghost In The Shell - Stand Alone Complex (SciFi/Cyberpunk)
Genshiken (comedy)
GTO (comedy)
Seikai no Monshou (SciFi)

Godne polecenia sa rowniez w wiekszosci pozycje Studia Ghibli. Niestety po obejrzeniu "Ged Senki: Tales from Earthsea" nie moge powiedziec, ze dobre sa wszystkie pozycje tego studia, ktore zostaly wyswietlone w polskich kinach.


18 mar 2008 23:27:50
Zobacz profil
Post 
ja polecam Sailor Moon, Chobits, Naruto, Love Hina i Yami no Matsuei :)


24 mar 2008 17:43:54
Post 
Każdemu, kto jeszcze nie oglądał mogę polecić ze szczerym sercem serię Full Metal Alchemist. Świetna fabuła, kreska i niesamowita muzyka. Polecam również Code Geass, stosunkowo nową serię.


24 mar 2008 19:53:48
Post 
Ja zacżęłam z DB rzecz jasna. Oprócz tego obejrzałam oczywiście wszystkie anime na świętej pamięci RTL7 :) Aktualnie raz w tygodniu oglądam Naruto Shipuuden. Na dłuższe posiedzenie nie mam czasu :( Z czystym sumieniem mogę polecic Fullmetal alchemist...to anime wywarło na mnie duuuuże wrażenie. Nie to co film kinowy spod tego sztandaru.....W wolnym czasie zamierzam się wziąc za Gokugo (podobno całkiem śmieszne) i coś mi się wydaje, że czeka mnie powtórka z rozrywali i przypomne sobie Candidate for goddess :)


28 mar 2008 1:24:47
Post 
Ja swoją przygodę z anime zaczęłam od Sailor Moon. Potem obejrzałam jeszcze Peach Girl, Paradise Kiss, Chobits i Ouran High School Host Club. Tą ostatnią pozycję szczerze polecam. Przyjemna komedyjką o klubie żigolaków w snobistycznej szkole :) Na tym się na razie zatrzymałam, bo boję się, że kolejna pozycja nie dorówna OHSHC :)


28 mar 2008 20:10:41
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2008 17:20:28
Posty: 34
Post 
uff kiedy to sie zaczeło jakieś 13 lat temu od bajek na polonii jeszcze Dzidzi la Trotola, Dni kalendarza i oczywiście Jataman którego ostatnio czołówkę oglądała mna youtuba(tak wspominaka):) potem oczywiście była Czarodziejka z Ksieżyca, a potem wiele wiele innych. między innymi Ynuasha, Zombi Loan, Chobits, wiele innych których nie będę już kaleczyć moją pisownią. Ogólnie lubię anime ale teraz za dużo tam krwi jak dla mnie wiec już przestałam oglądać - narazie. Jak znajde kolejny fajny tytuł napewno nie spocznę do póki nie obejrzę wszystkich odcinków a jak wiemy może być ich duzo:) pozdrawiam


02 kwi 2008 19:15:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 kwi 2008 3:22:01
Posty: 351
Lokalizacja: Windy City
Post 
Hej,
Poki co moja dziesiatka wyglada tak (kolejnosc moze troche inna):

Wolf's Rain
RahXephon
Elfen Lied
Blue Gender
Evangelion
Big O
Kaze no Yojimbo
Boogiepop Phantom
X
filmy ze studia Ghibli

Edit by Rudi: Brak argumentów. +1ostrzeżenie.
Po czyms takim az nie chce mi sie dodawac zadnych argumentow.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 11:37:14 ------------------
Zapomnialem w poprzednim zestawieniu o Full Metal Panic!
Tak wiec koniecznie (nie widzialem jeszcze "Second Raid" - czekam na wersje Complete Boxset, ktora ma wyjsc juz w maju).

Ogolnie za argument do powyzszej listy mogloby starczyc jedno stwierdzenie:
lubie inteligentne anime, bez przewagi bezsensownej mlocki czy fanserwisu w stosunku do tresci.

Jesli ktos moglby cos takiego polecic, bede wdzieczny.

Jako przyklad podam moj ostatni nabytek: Elfen Lied. Muzyka ("Lilium")w openingu wzorowana jest na chorale gregorianskim, tekst po lacinie zawiera fragmenty psalmow.
Graficznie zaskakujace nawiazania do malarstwa Gustava Klimta. Jeden z lepszych openingow, jaki widzialem.
Poza tym tytul Elfen Lied pochodzi od utworu 19. wiecznego niemieckiego poety Eduarda MĂśrike. Tytuly kazdego odcinka podawane sa rowniez dodatkowo w jezyku niemieckim.
Takie parafernalia (dodatkowe "smaczki") jak dla mnie bardzo wzbogacaja i tak ciekawa anime.
Co prawda, jest to dosc krwawa seria, ale wszystko ma swe uzasadnienie, nie wyczuwa sie przesady w epatowaniu obrazami masakry.

Edit by Rudi: Jak widać można się jakoś ładnie wypowiedzieć. Porównując obie części posta wygląda jakby pisały dwie różne osoby. Przykro mi, ale ja mam wrodzoną niechęć do jakichkolwiek pustych list. Przy anime trudno podać argumenty, jednak można ocenić właśnie klimat, kreskę, rozwój akcji, zakończenie itp.
Nie mam rozdwojenia osobowosci; jestem ta sama osoba. Czasami pusta lista, jedno zdanie moze byc rownie pozyteczne: moze sprowokowac kogos do dalszej dyskusji. Ale rozumiem Twoj punkt widzenie i postaram sie dostosowac.

_________________
Beatus vir qui suffert tentationem, quoniam cum probatus fuerit accipiet coronam vitae.


11 kwi 2008 20:37:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: