Teraz jest 28 mar 2024 12:28:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
chajku ANTONIMY 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:51:10
Posty: 30
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post chajku ANTONIMY
świat się rozgadał
aż trzeba
krzyczeć o ciszę

cholerny bałagan
w sękatych antonimach

------------------ Dodano: Dzisiaj o 9:03:40 ------------------
PLATON - METAFIZYKA

się wpieprzyłem
w jakąś materię

i dobrze mi tak

_________________
-------------------------
<'//><
-------------------------


17 mar 2008 10:03:40
Zobacz profil
Post 
Eee
wybacz bezczelne pytanie, ale dlaczego stawiasz na ilość wierszy, a nie na ich jakość?
Bo ja w skali 1-10 dałbym mu 2 (za to że jest to "wiersz biały")


26 mar 2008 22:37:24
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:51:10
Posty: 30
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Biedna Szymborska:) biedny Herbert, biedny Twardowski:P
Nie, nie piszę bez rymu dlatego, że oni tak pisali, ale gdybyś ich ocenił za brak rymów... pożal się Boże:)
Może jestem głupi, ale nie rozumiem, skąd wniosek, że stawiam na ilość:) Jakość, Bogu dzięki zdążyło ocenić kilku poetów i krytyków mających poważne doświadczenie w materii. Może to dziwne, ale nie przyczepili się do braku rymów:)
A jeżeli chcesz posłuchać moich rymowanych tekstów, musisz poczekać. Niedługo debiutancką płytę wydaje Amila Zazu - tam znajdziesz. Również na trzeciej płycie Kowalskiego, niestety nie potrafie powiedzieć, kiedy się ukaże:)
Pozdrawiam

------------------ Dodano: Dzisiaj o 8:18:15 ------------------
I jeszcze jedno. Oczywiście mógłbym zamiast trzech wersów napisać elaborat na ten sam temat. Tak z dziesięć stron standardowego maszynopisu. Umiem:) Tylko po co? Znacznie większą frajdę sprawia mi skompresowanie tego do rozmiaru trzech linijek i wykorzystanie do cna wszystkich relacji zachodzących między występującymi w nich wyrazami.

_________________
-------------------------
<'//><
-------------------------


27 mar 2008 9:18:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
Zgadzam się z Khaanem. Najtrudniej wymyślić coś krótkiego, a sensownego i mocnego. Coś, co daje do myślenia. Twoje wiersze dały mi bardzo dużo do myślenia. Wystarczy oglądnąć wiadomości albo rzucić okiem na jakąkolwiek gazetę, żeby się przekonać, ile jest prawdy w tym co napisałeś. Tyle na tym świecie bałaganu, chaosu i głupich paradoksów, że aż trudno uwierzyć jak ludzie mogli sami to na siebie ściągnąć. Co do metafizyki Platona, jeszcze tego do końca nie rozgryzłem, ale naprawdę ciekawe

_________________
audiatur et altera pars


27 mar 2008 17:23:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:51:10
Posty: 30
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Rozgryzaj, rozgryzaj:) Czeka Cię lektura jakiegoś opracowania poglądów Platona:) To tak, żeby zedrzeć pierwszą warstwę z tego tekściku:) Reszta jest grą:p
Zapraszam do czytania innych 'chajków':) Zresztą będę się starał regularnie je uzupełniać, żeby już wątków nie mnożyć. Poza tym jak znajdę chwilę, wrzucę jakieś dłuższe teksty. Tylko po ośmiu godzinach przed monitorem w pracy, średnio chce mi sie siedzieć przy kompie w domu.

_________________
-------------------------
<'//><
-------------------------


27 mar 2008 20:40:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
"Prawdziwy wieczny byt to idee, a rzeczywistość materialna jest jedynie odbiciem wiecznotrwałych, niezmiennych idei", o to chodzi? Materia jest bezładna, bezrozumna i niedoskonała. Możemy formować ją naszymi ideami, ale przez to, że jest niedoskonała, odbicie ludzkiej myśli też nie będzie doskonałe. W twoim wierszu Platon zaczął rozmyślać o tym, co by było gdyby jednak nie miał racji i "się przejechał" :) Polecam ci książkę "Inne Pieśni" Jacka Dukaja. Jest naprawdę świetna i w ciekawy sposób pokazuje jak idee osoby mocnej psychicznie narzucają formę materii

_________________
audiatur et altera pars


27 mar 2008 21:00:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: