Teraz jest 26 kwi 2024 20:17:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Starling Boris - "Mesjasz" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post Starling Boris - "Mesjasz"
Autorem książki jest debiutujący w tej dziedzinie Boris Starling. Wcześniej pracował on jako reporter dla "The Sun" oraz "The Daily Telegraph" oraz dla firmy specjalizującej się w negocjacjach z porywaczmi i analizie ryzyka politycznego.

Czytając "Mesjasza" przenosimy się do Anglii roku 1998, gdzie ma miejsce brutalne morderstwo. Sprawę zaczyna prowadzić znakomity detektyw Redfern Metcalfe. Jak się okazuje odkryte morderstwo jest pierwszym z wielu które mają miejsce później. Mordercę cechuje ogromna brutalność. Ma on też swój znak rozpoznawczy - przy każdym ciele zamiast języka jest umieszczona srebrna łyżeczka. Mnie osobiście bardzo podoba się realizm tej powieści. Autor doskonale i ze szczegółami relacjonuje miejsca zbrodni. Drugą rzeczą godną uwagi jest użyta przez autora potrójna narracja: pierwszą prowadzi sam autor, drugą Redfern Metcalfe, trzecią sam Mesjasz. Dzięki temu znamy obraz wydarzeń z trzech różnych źródeł, co oczywiście daje nam przewagę choćby nad policjantami. Od tej książki trudno się oderwać. Pozwala nam ona osobiście zabawić się w detektywa.

Jeżeli miałabym porownać "Mesjasza" do powieści innych autorów, to myślę że jest to książka zbliżona stylem do dzieł takich pisarzy jak Thomas Harris lub też John Sandford. Bardzo gorąco polecam "Mesjasza". Dla mnie jest to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam.

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


19 mar 2008 13:56:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: