Teraz jest 29 mar 2024 10:45:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Weber i gry związane z kosmosem 
Autor Wiadomość
Post 
Ja cykl Harrington to już z 3-4 razy zacząłem od początku. Oczywiście ja pierwszy raz go zacząłem czytać to były chyba raptem 3 książki :).
A tak wogóle to po przeczytaniu jakiejś ksiązki z serii Harrington a teraz i serii starfire to sobie zawsze odpalam grę "Master of Orion 2"


16 mar 2008 22:15:51
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
jesli szukasz gry jak najbardziej zblizonej do ksiazek Webera - to lap za Nexus: The Jupiter Incident
Oczywiscie nie jest to tworzone na podstawie jesgo swiata lub mechaniki, ale bardziej oddajacej ten klimat gry nie widzialem.


17 mar 2008 17:48:46
Zobacz profil
Post 
ja zkoleji polecałbym master of orion 3-świetny klimat ale gra na miesiace;)


17 mar 2008 23:45:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Chyba spróbuję zarówno Nexusa, jak i Master of Orion 3. Jakoś po lekturze książek Webera zacząłem znowu odczuwać pociąg do tego typu gier. A że na Viście Battlefront 2 nie chce mi działać, to szukałem innych gier w kosmosie. Wielkie dzięki i na pewno możecie liczyć na moją opinię na temat tych gierek ;)


18 mar 2008 1:26:22
Zobacz profil WWW
Post 
Szukając gier zbliżonych do światów kreowanych przez Webera koniecznie należy wspomnieć o obu częściach FreeSpace! Ten najlepszy w historii gier komputerowych symulator kosmicznych myśliwców (choć przyjdzie nam i bombowcem polatać), fabułą zbliżony jest do całego cyklu Starfire. Będziemy więc najpierw walczyć z dopiero co poznaną obcą rasą. A gdy konflikt będzie zmierzał ku końcowi, pojawi się trzecia, tajemnicza i niszczycielska strona. I wtedy ramię w ramie z niedawnymi wrogami ruszymy by ocalić znaną nam cywilizacje. Zobaczymy w FreeSpace wielkie okręty wojenne. Przyjdzie nam osłaniać konwoje z uciekinierami. Wreszcie będziemy musieli zmierzyć się z potężnym okrętem obcych. A gdy będziemy pewni ostatecznego zwycięstwa, wówczas....
Serdecznie polecam wszystkim FreeSpace, choć wiem, że będzie tą grę niezwykle ciężko zdobyć. Zwłaszcza pierwszą część. Dodam, że nadal istnieje spora grupa zapaleńców, która mimo iż minęło 10 lat od wydania gry, rozwija ją w postacie nowych modów, kampanii.


18 mar 2008 13:23:29
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Panowie,
Tematy o grach są gdzieś indziej - z luźnej uwagi robi się tu regularny offtop :twisted:

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


Ostatnio edytowano 18 mar 2008 20:35:45 przez chesuli, łącznie edytowano 1 raz



18 mar 2008 14:44:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Wydzieliłem więc temat z grami. O~! =]

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 mar 2008 16:12:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post 
Nie chcialem sie rozpisywac ze wzgledu na offtopic :)
MoO3 jest generalnie uwazany za slabiutki, i sie z tym zgadzam. Zepsuli serie strasznie. MoO2 jest strategia - Nexus to polaczenie bitwy taktycznej ze stala linia fabularna. Filmiki, briefingi i samo zachowanie podczas bitwy tworza klimat naprawde pasujacy do Webera.


18 mar 2008 19:09:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Up.
Nio, a teraz można swobodnie :lol:

Edit by Obi: Ale bez przesady :P Za coś takiego powinieneś dostać warna :P I zapewne komuś innemu byś go dał :P Władza rozleniwia :P

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


18 mar 2008 20:36:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: