Teraz jest 20 kwi 2024 2:55:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
PocketBook 624 - uszkodzona pamięć wewnętrzna? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2021 16:55:13
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook 624
Post PocketBook 624 - uszkodzona pamięć wewnętrzna?
Mam problem z pamięcią wewnętrzną (nie używam karty pamięci) czytnika PocketBook 624. Po podłączeniu do komputera i zrobieniu jakichkolwiek zmian w pamięci wewnętrznej (np. wrzucenie/skasowanie książki w formacie epub/mobi, lub usunięcie z pamięci istniejącego pliku) i odłączeniu od komputera, czytnik "cofa" wszystkie zmiany - tzn kasuje to co było skopiowane do pamięci, i przywraca to co zostało usunięte. Wygląda to tak jakby pamięć była "tylko do odczytu", ale przecież nie jest bo na komputerze pliki można normalnie kopiować i nie wyskakuje żaden błąd. Do tej pory próbowałem:
- aktualizacja oprogramowania - pobiera aktualizację ale wyświetla błąd że plik aktualizacji jest uszkodzony
- formatowanie pamięci wewnętrznej - nie wyświetla niby żadnego błędu, ale nie kasuje niczego z pamięci i problem pozostaje nierozwiązany
- ustawienia fabryczne - jak wyżej - żadnego błędu nie ma, wyświetla się domyślna tapeta po wyłączeniu urządzenia, ale po włączeniu wszystkie pliki dalej są w takim stanie jak były
- twardy reset przyciskami góra+dół+power - wyświetla się komunikat "no update image found" i po chwili czytnik się uruchamia ponownie, oczywiście z wszystkimi książkami w niezmienionej formie
- ściągałem też plik aktualizacyjny do folderu głównego pamięci, ale po twardym resecie nadal wyświetla "no update image found" (pewnie kasuje skopiowany plik zanim go zdąży odczytać)

Co można w tej sytuacji zrobić? Gwarancja już się niestety skończyła. Czy jest jeszcze jakaś inna opcja przywrócenia stanu fabrycznego?


03 mar 2021 17:03:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook 624 - uszkodzona pamięć wewnętrzna?
Użytkownik panjan miał taki problem i go rozwiązał. Poszukaj jego postów związanych z czytnikiem Pocketbook Touch Lux 3 (626).

edit:
Znalazłem wątek. Poczytaj i może uda Ci się to naprawić samodzielnie.
https://forum.eksiazki.org/pocketbook-f169/moj-tl3-spsul-sie-artystycznie-t16992.html

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


03 mar 2021 22:36:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2021 16:55:13
Posty: 2
eCzytnik: PocketBook 624
Post Re: PocketBook 624 - uszkodzona pamięć wewnętrzna?
Ok korzystając z instrukcji z podanego linku udało mi się reanimować czytnik :) działa ok, dało się nawet utworzyć nową większą partycję na dane (karta 16GB). Nie działają jedynie aktualizacje systemu, no ale spodziewałem się tego, zresztą najważniejsze że działa :)


06 mar 2021 16:43:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook 624 - uszkodzona pamięć wewnętrzna?
Cieszę się, że mogłem jakoś Ci pomóc. :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


09 mar 2021 23:16:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron