Teraz jest 25 kwi 2024 6:45:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Etui do Touch Lux 5 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2016 20:55:52
Posty: 16
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 5
Post Etui do Touch Lux 5
Witam. Jakie etui będzie najlepsze do tego czytnika? Już miałem kupować oryginalne premium ale podobno pękają nagminnie plastiki trzymające czytnik. Jakieś doświadczenia z etui z allegro? Np. https://allegro.pl/oferta/etui-do-pocketbook-627-touch-lux-4-616-basic-lux-2-9005635247? Trochę nie chcę wyrzucać kasy na jakiś chiński badziew a te oryginalne okładki jakoś nie mają dobrych opinii.


17 sty 2021 15:45:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 712
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Etui do Touch Lux 5
Jeżeli jakość oryginalnego etui jest taka sama jak oryginalnego etui dla Inkpad 3 to szczerze odradzam zakup. Moje nie wytrzymało nawet miesiąca. Dostałem nowe ale nie wiem jak długo potrzyma. Poza tym strasznie brudzi się od paluchów wewnętrzna strona okładki. Jest wykonana z jakiegoś miękkiego szarego "czegoś" i choć ładnie wygląda na początku to strasznie "łapie" tłuszcz z palców. Zdecydowanie nie polecam tej okładki.

Takie etui jak podlinkowałeś tylko w szmaragdowym kolorze, ma moja żona w PB TL4. Sprawuje się bardzo dobrze od prawie 2 lat a żona nie narzeka.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


18 sty 2021 22:41:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Etui do Touch Lux 5
Potwierdzam opinię Kolegi kriss.kg, moja córka ma oryginalne etui do Inkpad 3 i zostało już zniszczone, plastiki na rogach popękały a okładka bardzo pobrudzona od placów , wygląda to bardzo nieestetycznie i musiałam zamówić jej nowe.
Etui wskazane na allegro ma tworzywo więc nie będzie się łamać na plastik, natomiast wewnętrzna strona okładki nie jest pokazana więc trudno określić czy tak samo będzie się brudzić jak w przypadku okładki do Inkad 3.


20 sty 2021 13:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2016 20:55:52
Posty: 16
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 5
Post Re: Etui do Touch Lux 5
Dzięki :) Kupiłem ostatecznie to etui:
https://allegro.pl/oferta/etui-pocketbook-touch-lux-4-627-basic-lux-2-616-7734995136?snapshot=MjAyMS0wMS0xOVQxNjo1NTo1My42MjBaO2J1eWVyOzc4ODFmY2MyYWVhOTMzMmU0MTc4N2E3MThiMDYzN2QyMTBkZTNiYjAxYjA3ZTM1ZWYyNGFkY2M4ZjFlMTg0ZDI%3D
Bardzo fajne. Czytnik stał się sporo cięższy (co średnio mi przeszkadza) ale trzyma się go nieco lepiej niż bez (jest aż za cienki). Jedyny minus to to, że do ładowania muszę go wyciągnąć. Wtyczkę da się wcisnąć w etui ale guma aż się nagina. A jest dosyć twarda. Obawiam się że taki nacisk na wtyczkę może uszkodzić port. Ale to niewielka niedogodność raz w tygodniu albo rzadziej. Spróbuję spiłować jakiś kabelek micro USB żeby wchodził normalnie.
Obrazek
Zdjęcie z Allegro


23 sty 2021 1:24:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 712
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Etui do Touch Lux 5
A nie lepiej i łatwiej spiłować okładkę?
Sprawdziłem to na okładce u mojej żony i wygląda tak samo jak na twoim zdjęciu. Nigdy mi nie zgłaszała żadnych uwag w tej kwestii.
Na moje pytanie o podpinanie pod ładowarkę powiedziała: "ok" i dalej czyta. Podpina pod kabel z Xiaomi :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


24 sty 2021 14:09:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Etui do Touch Lux 5
Kupiłem dwie takie silikonowe okładki, żeby się przekonać, jak to wygląda w praktyce. Moim zdaniem dają radę: http://cyfranek.booklikes.com/post/3934 ... xpress-com

Ale tak na marginesie, to bym raczej unikał ciągłego wkładania i wyciągania czytnika z okładki. Nawet jeśli plecki są elastyczne, to jednak coś tam zawsze trzeba powyginać. To już bym wolał podciąć okładkę lub znaleźć wąską wtyczkę USB.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


25 sty 2021 13:48:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2016 20:55:52
Posty: 16
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux 5
Post Re: Etui do Touch Lux 5
Cyfranek napisał(a):
Kupiłem dwie takie silikonowe okładki, żeby się przekonać, jak to wygląda w praktyce. Moim zdaniem dają radę: http://cyfranek.booklikes.com/post/3934 ... xpress-com

Ale tak na marginesie, to bym raczej unikał ciągłego wkładania i wyciągania czytnika z okładki. Nawet jeśli plecki są elastyczne, to jednak coś tam zawsze trzeba powyginać. To już bym wolał podciąć okładkę lub znaleźć wąską wtyczkę USB.

Po prostu odciąłem ten rant nad portem USB. Żadnych skutków ubocznych nie widzę. Czytnik wchodzi idealnie a okładka jak trzymała tak trzyma. Nawet w pewnej kwestii się poprawiła, gdyż prawa strona lekko zjeżdżała w jednym miejscu a teraz leży idealnie. Nie bać się i wyciąć ten rant nad portem USB - nic się nie stanie.


04 mar 2021 22:13:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 712
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Etui do Touch Lux 5
A moja okładka, którą dostałem w ramach reklamacji właśnie pękła na jednym rogu. Jeszcze nie zgłosiłem tego czytio ale oryginalne okładki do PB InkPad 3 to totalne badziewie. Kosztują 70zł a nie warte są nawet 5zł. Chińska za 30 zł z wysyłką jest 100 razy wytrzymalsza. Jakbym porobił Wam zdjęcia jak wygląda ta okładka to oprócz odcisku tłustego palucha na wewnętrznym "welurku" wygląda jak nowa. Nigdy nie upadła, nigdy nie była uderzona, nigdy nie była zdejmowana z czytnika. Wytrzymała od 12 stycznia do wczoraj :(

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


09 mar 2021 23:13:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron