Teraz jest 29 mar 2024 13:38:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Paperwhite 4 nie wyświetla osadzonego fontu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2012 22:06:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Paperwhite 4 nie wyświetla osadzonego fontu
Witajcie.
O jakiegoś czasu zauważyłem, że mój PW4, przy otwarciu nowej książki, nie wyświetla treści za pomocą zdefiniowanego fontu w książce, tylko fontem wewnętrznym.
By mieć prawidłowy font, muszę wejść w ustawienia, wybrać którykolwiek z wewnętrznych fontów, a potem ponownie wybrać "Publisher font". Po takiej operacji tekst już jest wyświetlany za pomocą osadzonego fontu.
Tylko przypisy, pojawiające się w nowym oknie ciągle są wyświetlane za pomocą fontu wybranego tuż przed zmianą na "Publisher font".
Dla przykładu:
Książka ma font z rodziny NOTO.
Otwieram książkę - jest font FUTURA.
W menu Font jest oczywiście zaznaczona pozycja "Publisher font".
Wybieram więc inny font (np.: OpenDyslexic) a następnie "Publisher font".
Po tej operacji tekst jest wyświetlany fontem NOTO a przypisy fontem OpenDyslexic.

Książki są przeze mnie edytowane i pozbawiane wszelkich błędów, następnie generuje mobi poprzez kindlegen.
Potem z tego mobi "wyciągam" AZW3 i taki plik wgrywam po kablu do PW4.

Macie może pomysł, co może być powodem takiego zachowania PW?


21 lis 2020 21:13:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Paperwhite 4 nie wyświetla osadzonego fontu
Odniosę się do tego:

andpen napisał(a):
Książki są przeze mnie edytowane i pozbawiane wszelkich błędów, następnie generuje mobi poprzez kindlegen.
Potem z tego mobi "wyciągam" AZW3 i taki plik wgrywam po kablu do PW4.


Czy pozbawione błędów, to sprawa dyskusyjna, szczególnie w przypadku osadzania fontów, która w przypadku plików MOBI jest nie do końca intuicyjna i co gorsza nieudokumentowana. Potem to wyciąganie jest nieoficjalnym narzędziem (pewnie mobi-unpack lub klon), co powoduje dalszą ingerencję.

andpen napisał(a):
Macie może pomysł, co może być powodem takiego zachowania PW?


Próbowałeś wysłać plik wygenerowany kindlegenem przez e-mail i potwierdzić, czy błąd się powtarza?
Jeśli w takim przypadku osadzonego fontu nie będzie wcale, to znaczy, że plik źródłowy jest błędnie przygotowany (o co nietrudno – patrz wyżej). Jeśli wyświetli się od razu poprawnie, to „rozpakowywacz” generuje błędne pliki.


21 lis 2020 21:51:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2012 22:06:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Paperwhite 4 nie wyświetla osadzonego fontu
Zrobiłem, to co Sugerowałeś. Wysłałem plik mobi (epub przerobiony przez kindlegen) przez email.
Objaw jest identyczny: przy pierwszym otwarciu książki wyświetlany jest wewnętrzny font.
Przy okazji zauważyłem, że ten błąd jest tylko przy pierwszym otwarciu książki. Każde następne uruchomienie, nawet gdy w innej książce zmienię font na wewnętrzny, nie powoduje błędu w wyświetlaniu fontu.


23 lis 2020 21:26:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron