Teraz jest 29 mar 2024 16:39:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy.
Cześć,

Przez dwa lata czytałem książki na swoim PB Touch Lux 3 i jestem z niego zadowolony, jednak przyszedł czas wymienić go na coś lepszego. Chciałbym, żeby nowy czytnik miał:

- koniecznie lepszy ekran 300 ppi.
- musi być szybszy, Touch Lux 3 nie powala szybkością.
- fajnie, gdyby posiadał Smart Lite, chociaż nie wiem czy jest to przydatne?
- trochę głupota, ale fajnie gdyby czytnik miał ekran zrównany z ramką. Nic mnie tak nie denerwuje jak kłaczek wciśnięty w ramkę.

Posiadam budżet około 1000 zł. Ogólnie zastanawiam się nad ekranem około 8 cali tylko nie wiem czy taki czytnik będzie wygodny. PDFów raczej nie czytam.

Mam kilku faworytów.
Z 8 cali to oczywiście PB InkPad 3, jak dla mnie firma sprawdzona. Ale również myślę nad inkBook Explore 8. Jest również opcja Kindle Oasis 3, który można kupić w X-Kom za 1300 zł. Nie wiem czy warto przekraczać budżet dla samego Kindla.

Zastanawiam się również nad pozostanie przy czytnikach 6 calowych a tutaj mam takich faworytów:
- Kindle PW 4. Nigdy nie miałem kindla i ciekawi mnie czy faktycznie są takie wystrzałowe.
- PB Touch HD. (niestety ekran nie jest zrównany)
- inkBOOK prime HD

Co o tym myślicie?


27 gru 2019 13:22:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy.
No to w zasadzie wszystko wymieniłeś. Co do inkBooków, to nie jest dobry trop. Przeczytaj na przykład recenzję: https://www.tabletowo.pl/czytnik-inkboo ... -recenzja/

Wszystkie założenia spełnia Oasis 3, ale kupno w PL to przepłacanie o ok. 300 PLN. I jeszce nie wiadomo z jakiego źródła. Jeśli np. z Meksyku, to żegnaj amazonowa gwarancjo. Jeśli już, to z Amazonu. Tu opis procedury przez sprawdzonego pośrednika pocztowego: http://cyfranek.booklikes.com/post/1664 ... -do-polski

Przy ew. zakupie w Amazonie pamiętaj, że do końca roku możesz zyskać rabat 10 EUR: http://cyfranek.booklikes.com/post/1999 ... -w-sklepie

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


27 gru 2019 17:39:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy.
Ja na twoim miejscu zwrócił bym jeszcze uwagę na sposób przechowywania książek w Kindlu. Jest diametralnie różny od PB. W PB masz obsługę katalogów, półki itp. Kindle mają tylko swoje kolekcje i jeżeli nie jesteś dobrze obeznany w obsłudze Calibre to Kindlowe kolekcje doprowadzą Cie do szewskiej pasji. Drugim elementem jest obsługa okładek. Poczytaj najpierw. Ja dla swoich potworów kupiłem Kindla 7 i Kindla 8 (ze względu na trwałość i prostotę) i do tej pory jak im wgrywam książki to używam bardzo "nieparlamentowego" języka.
Dla siebie i dla drugiej połówki kupiłem PB TL3 oraz PB TL4.
Dla mnie Kindle odpadają właśnie z tych dwóch powodów.

ps. Markę inkBook omijam wielkim łukiem i Tobie również to radzę. Miałem wcześniejszy produkt tego dystrybutora i nie polecam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


27 gru 2019 22:56:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2016 18:00:06
Posty: 29
Post Re: Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy.
Chyba jednak zdecyduje się na inkPad 3 Pro. Tylko szkoda że nia ma jednolitego ekranu.

Ale ciekawi mnie jedno, formatowanie tekstu. Na PB Touch Lux 3, nawet w trybie dzielenia wyrazów formatowanie daje ciała i odstępy od niektórych wyrazów są zbyt duże. Zastanawiam się czy Kindle też ma taki problem, czy tak jest wszystko cacy?


03 sty 2020 12:54:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2012 10:59:06
Posty: 72
eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
Post Re: Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy.
Kindle nie ma dzielenia wyrazów (w j. polskim). Chyba, że książka zostanie odpowiednio przygotowana w Calibre.


03 sty 2020 14:02:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Wymiana czytnika PB Touch Lux 3 na nowy.
dejmieno napisał(a):
Chyba jednak zdecyduje się na inkPad 3 Pro. Tylko szkoda że nia ma jednolitego ekranu.

Ale ciekawi mnie jedno, formatowanie tekstu. Na PB Touch Lux 3, nawet w trybie dzielenia wyrazów formatowanie daje ciała i odstępy od niektórych wyrazów są zbyt duże. Zastanawiam się czy Kindle też ma taki problem, czy tak jest wszystko cacy?


Jakoś czytając na moim PB TL3 nigdy na to nie zwróciłem uwagi.
Wydaje mi się, że to chyba wprost zależy od wielkości czcionki i jakości epub-a.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


07 sty 2020 23:27:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: