Teraz jest 28 mar 2024 20:02:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekranu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2010 19:57:37
Posty: 12
Post KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekranu
Chciałbym zapytać innych użytkowników KOBO Aura One - po włączeniu trybu nocnego podświetlenia ekranu (zmieniającego barwę podświetlenia na bardziej czerwoną) zauważyłem, że pewna część ekranu (obszar dolnego prawego rogu) odbiega barwą od reszty (ma odcień bardziej zielony). Czy to tylko mój przypadek - czy też w innych egzemplarzach jest podobnie(?)


10 lis 2017 12:49:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekran
Odebrałem dzisiaj swoją Aurę One i efektu opisanego przez Ciebie nie mam, ale mam za to przy czerwonym podświetleniu lekko jakby przybrudzone dolne rogi oraz lekki gradient przy normalnym światełku. Na górze jest bardziej żółte. Ogólnie czytnik jest bardzo fajny. W zasadzie jest to takie większe H2O, choć z trochę mniej białym ekranem.


10 lis 2017 16:03:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2010 19:57:37
Posty: 12
Post Re: KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekran
U mnie przy normalnym trybie oświetlenia barwa ekranu jest jednolita - zauważam jedynie drobne cienie u góry i u dołu ekranu. Ale ogólnie to czytnik jest rewelacyjny! (szczególnie przy czytaniu plików kepub - obsługa przypisów działa o niebo lepiej niż w zwykłym epub, a ostatnio odkryłem spore udogodnienie w postaci image viewer-a). Nigdy więcej 6 cali!


13 lis 2017 9:10:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekran
Hehehehe, dzisiaj porównywałem ekran Aury One ze starym Pocketbookiem Basic 611 i... Bez podświetlenia ekran Vizplex (od Basic 611) jest sporo bielszy niż Aury oraz czerń jest bardziej czarna ! :)


13 lis 2017 20:36:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekran
czytelnik40 napisał(a):
U mnie przy normalnym trybie oświetlenia barwa ekranu jest jednolita - zauważam jedynie drobne cienie u góry i u dołu ekranu. Ale ogólnie to czytnik jest rewelacyjny! (szczególnie przy czytaniu plików kepub - obsługa przypisów działa o niebo lepiej niż w zwykłym epub, a ostatnio odkryłem spore udogodnienie w postaci image viewer-a). Nigdy więcej 6 cali!


O co chodzi funkcją Image Viewer?

Mój KA1 ma delikatnie zaciemnione rogi, ae to jest widoczne dopiero przy ekstremalnych ustawieniach świecenia ekranu:)


Obrazek


02 gru 2017 13:52:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2017 1:07:57
Posty: 28
Post Re: KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekran
Ja też tak mam i z tego co się dowiedziałem to jest normalne przy podświetleniu "naturalnym". Ile w tym prawdy to nie wiem, ale u mnie występuje to minimalnie na dole ekranu nie przeszkadzając w komforcie czytania, więc dałem sobie spokój. Widziałem zdjęcia, na których wyglądało to naprawdę źle i ludzie odsyłali urządzenia w celu wymiany.


02 gru 2017 17:53:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: KOBO Aura ONE - nierównomierna barwa podświetlenia ekran
Zazwyczaj egzemplarze wyprodukowane nieco później niż zaraz po premierze nowego modelu są trochę bardziej dopracowane. Z samochodami czy innym sprzętem też tak bywa.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


02 gru 2017 20:02:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: