Teraz jest 29 mar 2024 1:51:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kindle Touch 8 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2017 13:16:08
Posty: 3
Post Kindle Touch 8
Witam. Od 2 tygodni mam Kindle Touch 8. Czytnik mi się podoba, zwłaszcza w porównaniu z poprzednim (InkBook Classic), niepokoi mnie jednak jedna sprawa. Otóż, jakbym i ile bym go nie ładował (ładowarka od telefonu, czy komputer), nie pokazuje się komunikat o pełnym naładowaniu baterii, a ikona baterii cały czas pokazuje ładowanie. Poza tym, był już trzykrotnie ładowany od czasu zakupu, a z tego, co czytałem, Kindle powinien na baterii trzymać 2-3 tygodnie. Nie wiem, czy trafił mi się wadliwy egzemplarz, czy "ten typ tak ma"...


21 sie 2017 13:23:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle Touch 8
Nie mam teraz pod ręką Kindle 8, ale wydaje mi się, że dioda świecąca sygnalizuje ładowanie. Jej zgaszenie informuje o naładowaniu. Nie ma jakiegoś logo czy ikony baterii do wskazania, ze bateria ma 100%.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


21 sie 2017 17:20:12
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle Touch 8
W paperwhite dioda działa tak, że jest bursztynowa podczas ładowania, a po naładowaniu świeci się na zielono.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 sie 2017 21:56:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
Własnie zakupiłem na Amazon. de Kindle Touch 8. Przesiadam się z Pocketbooka Touch Lux.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Kiedy czytnik do mnie przyjdzie będę musiał zalogować się na swoje konto na Amazon przy pierwszym uruchomieniu ?
2.Potem mogę przełączyć na tryb samolotowy i nigdy już wi-fi nie włączyć ?
3. Przy podłączeniu do komputera Kindle jest widziany jako pamięć flash ? Do jakiego folderu na pamięci wrzucać swoje już posiadane książki ?
4. Mogę ładować Kindle ładowarką sieciową o parametrach 5V/1A ?


30 sie 2017 22:04:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Kindle Touch 8
1. Chyba nie, ale nie zaszkodzi
2. Tak
3. Tak. Documents.
4. Tak.


30 sie 2017 22:13:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
MisiekKoralgol, Dziękuję za odpowiedź.
Mam nadzieję , ze się nie rozczaruję tym urządzeniem po przesiadce z Pocketbooka :) .
Próbował może ktoś z szacownych forumowiczów czytać na Kindle akty prawne z Internetowego Systemu Aktów Prawnych ?
Jak radzi sobie z takimi dokumentami to urządzenie ?

Pozdrawiam


30 sie 2017 22:24:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle Touch 8
Nie wiem, jakiego miałeś PB, ale Kindle 8 ma jeden z lepszych ekranów (pod względem kontrastu i jasnego tła) w tym zakresie cenowym. Jego dużą zaletą w porównaniu do PB jest błyskawiczny start. Do czytania ustaw w PDFach może się jednak słabiej sprawdzić. Tryb kolumnowy w PB mi się znacznie lepiej sprawował niż w Kindle. Spróbuj przełączyć w tryb poziomy (landscape) i dwa razy stuknąć w ekran aby wywołać tryb kolumnowy. To najlepszy tryb do PDFów na Kindle. Dokumenty typu dzienniki ustaw mają jednak często duże marginesy, których Kindle nie obetnie z powodu występujących na nich komentarzach. Musisz jednak sprawdzić sam, czy zadziała, skoro już zamówiony. Ja bym jednak do takich tekstów doradzał PpcketBooka.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


30 sie 2017 23:29:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Kindle Touch 8
Wg mojej opinii żaden czytnik 6-cio calowy, niezależnie od producenta, nie nadaje się do współpracy z plikami PDF. Potwierdzeniem tego faktu są specjalizowane, bardzo drogie czytniki o przekątnych większych niż 9 cali, wzorcowym jest np. Sony DPT-RP1 z ekranem 13,3'. W Twoim przypadku jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z aktów prawnych zapisanych w formacie HTML (bez lub po konwersji do MOBI), które bez problemu można znaleźć w internetach.


31 sie 2017 10:49:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
Cyfranek, Dziękuję za odpowiedź. Jak Kindle do mnie dotrze powinien być teoretycznie jutro, według tego co było na stronie Amazon. de przy składaniu zamówienia . Porównam sobie Kindle 8 z Pocketbookiem Touch Lux 623, który dostał się teraz w inne ręce w rodzinie.
GolDek, Przydatna informacja bardzo Ci dziękuję. Teoretycznie mogę bez problemu przeczytać dowolną ustawę w PDF na komputerze czy tablecie, ale kilka godzina sesja z ekranem LCD doprowadza moje oczy do nie najlepszego stanu.


31 sie 2017 11:29:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
athame, Dziękuję Ci za chęć udzielenia mi odpowiedzi na dręczące mnie pytania.
Proszę, oto link:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 9820160124
Przetestuj proszę, tekst ujednolicony jako aktualnie obowiązujący.
Pozdrawiam


31 sie 2017 12:37:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: Kindle Touch 8
athame napisał(a):
GolDek napisał(a):
Wg mojej opinii żaden czytnik 6-cio calowy, niezależnie od producenta, nie nadaje się do współpracy z plikami PDF.

Bzdury wypisujesz. PDF PDF-owi nierówny. Na 6 calach można już ładnie odbierać ten format, ale niekoniecznie takie PDF-y jakich sam używasz.

Nie wiem czy zauważyłeś zwrot "wg mojej opinii". Do przewiezienia 50 ton gruzu można użyć samochodu Cinquecento z przyczepką, jednak 99% zmuszonych do takiej operacji użyje innych narzędzi niż wspomniany wcześniej zestaw "transportowy". Podobnie jest z PDFami na 6-ciu calach i to niezależnie jaki to jest PDF. Przy codziennej pracy z takim formatem poza masochistami nikt nie wytrzyma takiego wyzwania na dłużej.

athame napisał(a):
GolDek napisał(a):
Potwierdzeniem tego faktu są specjalizowane, bardzo drogie czytniki o przekątnych większych niż 9 cali, wzorcowym jest np. Sony DPT-RP1 z ekranem 13,3'.

Zaiste błyskotliwy wniosek – szkoda że kompletnie błędny.

Wg Twojej opinii błędny, wg tych którzy muszą codziennie po kilka, kilkanaście godzin pracować na PDFach niekoniecznie.

athame napisał(a):
Oktawian12 napisał(a):
Teoretycznie mogę bez problemu przeczytać dowolną ustawę w PDF na komputerze czy tablecie…

Daj link do jakiejś. Sprawdzę jak to wygląda na czytniku – w ciemno podejrzewam, że akceptowalnie. Pomysły na czytnik z większym ekranem spokojnie zignoruj – mają za dużo wad, od ślamazarnego działania (nawet jak na czytnik) zaczynając lub alternatywnie cenę w okolicach $900.

Akceptowalne dla Ciebie nie oznacza akceptowalne dla innych. Kolega w swoim poście pisze o kilku godzinach pracy dziennie na takich plikach (ja przynajmniej tak zrozumiałem jego wypowiedź). Obserwując to, jak i inne fora, poza Tobą, nie widziałem opinii podobnej lub zbieżnej z Twoją, co sugeruje, że takie sądy są raczej zbliżone do błędu statystycznego niż mediany. Myślę więc, że używanie przez Ciebie wielkich kwantyfikatorów jest cokolwiek nie na miejscu. Przy posiadaniu czytnika 6-cio calowego można znaleźć obejście w postaci dokumentów z tą samą zawartością merytoryczną w formatach właściwych dla tego typu urządzeń co starałem się zasugerować wcześniej.


31 sie 2017 14:50:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
GolDek, Dobrze wywnioskowałeś. Z ustawami i kodeksami, także z wersjami elektronicznymi mam do czynienia praktycznie codziennie kilka dobrych godzin.
Za przesiadkę z ekranu LCD na e-ink na pewno ,,podziękują" mi moje oczy :) .
Jeśli tekst z PDF z witryny ISAP będzie wyglądał na Kindle jako tako poprawnie, będę zadowolony. Jeśli nie skorzystam z porady GolDek, .


31 sie 2017 15:22:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2012 21:52:18
Posty: 96
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Kindle Touch 8
Oktawian12 napisał(a):
Przetestuj proszę, tekst ujednolicony jako aktualnie obowiązujący.

Potestowałem. Jest niezbyt dobrze. W oryginalnym widoku font jest wielkości 4,22 pt, więc absolutnie zbyt mały (przy dużej rozdzielczości da się rozczytać, ale nie o to chodzi).

Z całego szeregu możliwych trybów wyświetlania sensownym jest tu tryb kolumnowy. Kindle oczywiście obcina marginesy, ale tylko proporcjonalnie, a ten PDF ma bardzo minimalne na górze i dole (liczy się łącznie z nagłówkiem i stopką) – podsumowując: nie ma tu z tego pożytku. Drugim potencjalnie akceptowalnym trybem jest widok horyzontalny. Jeden i drugi na screenie poniżej (jak przeskalujesz obrazek tak, by na szerokość miał 21 cm, to dostaniesz w przybliżeniu skalę 1:1).
Obrazek

Do czytania linearnego font jest dostatecznie duży (7 i 9,5 pt), ale cała nawigacja słaba – Kindle potrafi stracić zoom w różnych sytuacjach, szczególnie dotkliwe jest to przy zmianie strony. Sam bym się na takie coś nie skusił i raczej przerobił to na format czytnikowy (tu jest relatywnie łatwo).

Sprawdziłem jeszcze „z rozpędu” tryb reflow (domyślnie zablokowany na Kindle) i tu sprawdził się względnie dobrze. Dałbym radę przeczytać całość, choć formatowanie, jak to w trybie reflow, beznadziejne. Przykładowy wygląd (strona 5) poniżej – oryginalna wielkość przy szerokości obrazka 18 cm.
Obrazek

Podsumowując – czytnik nie jest dobrym urządzeniem dla takich PDF-ów. O ile jeszcze przeczytanie całości jak powieść jest znośne, o tyle nawigacja po dokumencie nie. Polecam poszukanie wersji MOBI.


31 sie 2017 16:12:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
athame, Dzięki za pomoc, poszukam ustaw w formacie mobi lub zostanę przy tablecie.
Jestem pozytywnie zaskoczony szybką wysyłką czytnika ze strony Amazonu . Zamówiony wczoraj o 20:40, a przed chwilą przyszedł e-mail od firmy przewozowej, że doręczenie nastąpi jutro między 13-18 :) .


31 sie 2017 19:45:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2017 19:21:27
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook Touch Lux/Kindle 8
Post Re: Kindle Touch 8
Kindle doszedł przed chwilą pierwsze wrażenia.
Reakcja na po naciśnięciu włącznika natychmiastowa.
Ekran wydaje się jaśniejszy niż w Pocketbooku.
Wgrałem testowo kilka książek na pamięć urządzenia i po wejściu w My library nie wszystkie książki mają okładki mimo, że na Pocketbooku te same pliki wyświetlają okładki.
Jest jakiś sposób na zmianę widoku z okładek prezentacji na listę książek na oprogramowaniu 5.8.9.2 ?


01 wrz 2017 19:16:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron