Teraz jest 29 mar 2024 4:08:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
pierwszy czytnik - KP 3, pytania i pomysly 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2017 11:13:45
Posty: 2
Post pierwszy czytnik - KP 3, pytania i pomysly
Pogrzebalem troche w roznych recenzjach i w zasadzie zdecydowalem sie juz na Kindle Paperwhite 3 (chyba ze ktos odkryje przede mna cos innego, lepszego, max do 600zl :D ) ale wciaz nurtuje mnie kilka kwestii. Zaden znajomy nie posiada ebooka wiec nie moge tego przetestowac w praktyce.

- zainteresowala mnie mozliwosc operowania czytnikiem bez potrzeby trzymania go w reku (przykladowo lezac na plecach na lozku lub w toalecie podczas posiedzenia). Wydaje mi sie ze moga sie tu przydac tzw. gesie szyje czyli ruchome uchwyty. Najdluzsza jaka znalazlem ma 75cm za 40zl co wystarcza ale niestety w pelnym poziomie ugnie sie ona pod ciezarem ebooka. Teoretyzuje ze zwisajacy z sufitu haczyk podtrzymujacy gesia szyje powinien rozwiazac ten problem. Jakie macie inne, tanie pomysly zeby nie trzymac ebooka w reku?
- ucze sie jezyka obcego, chcialbym wiec sledzic tekst i jednoczesnie go sluchac, czy ebooki odtwarzaja audiobooki? synchronicznie tekst + dzwiek, lub czy istnieje mozliwosc podlaczenia do nich dodatkowych urzadzen ktore to umozliwiaja?
- lepiej kupic nowy czy uzywany? z tego co widze roznica w cenie to ok 50-70zl
- czesciej czytam gazety niz ksiazki, widze ze e-gazety sa sporo tansze ale standardowa prasa ma rozne wymiary, czcionki, obrazki..., czy to sie przystepnie czyta w formie e-gazety?, moze przydaje sie wiecej cali?
- na koniec takie banalne pytania:) jak czytamy? czy na jednej stronie jest od razu widoczny caly tekst a zeby czytac dalej musze przewrocic strone czy jest opcja przesuwania go w dol? da sie ustawic automatyczne przewracanie/przesuwanie stron ?, czy jest numeracja stron, tzn. czy moge przeskoczyc na dowolna strone w dowolnym momencie?

z gory dzieki za odpowiedzi i inne przydatne sugestie :D


23 lip 2017 12:19:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: pierwszy czytnik - KP 3, pytania i pomysly
gasterosteus napisał(a):
- ucze sie jezyka obcego, chcialbym wiec sledzic tekst i jednoczesnie go sluchac, czy ebooki odtwarzaja audiobooki? synchronicznie tekst + dzwiek, lub czy istnieje mozliwosc podlaczenia do nich dodatkowych urzadzen ktore to umozliwiaja?


To chyba najlepiej realizują obecnie PocketBooki (wybrane modele). Nazywa się to TTS. PocketBooki mają możliwość dodania zarówno głosów po polsku jak i w w kilku innych językach. Tu znajdziesz przykładowy spis: http://www.pocketbook-int.com/pl/suppor ... k-touch-hd (tu przykład sprzed dwóch lat z PB Ultra: https://youtu.be/dTVdFfiUwY4).

gasterosteus napisał(a):
- lepiej kupic nowy czy uzywany? z tego co widze roznica w cenie to ok 50-70zl


Różnica jest znacznie większa. Wspomniany przez Ciebie PW3 kosztuje teraz ok. 142 EUR (nowy) a używany ok 92 EUR. A 50 EUR to ponad 200 PLN. Nowe PW3 można jednak często kupić w Amazonie w "napromocyjnych" cenach. Tu znajdziesz odsyłacze do używanych czytników (z gwarancją Amazonu): http://cyfranek.booklikes.com/post/1500 ... zakonczona (ceny i dostępność zmienne);

gasterosteus napisał(a):
- na koniec takie banalne pytania:) jak czytamy? czy na jednej stronie jest od razu widoczny caly tekst a zeby czytac dalej musze przewrocic strone czy jest opcja przesuwania go w dol? da sie ustawic automatyczne przewracanie/przesuwanie stron ?, czy jest numeracja stron, tzn. czy moge przeskoczyc na dowolna strone w dowolnym momencie?


Na temat doświadczeń z czytania rożnych tytułów prasy w wersji elektronicznej sporo pisał Łukasz. Przeglądnij jego blog http://bezdruku.pl. Tu np. o wrażeniach z czytania Newsweeka: http://bezdruku.pl/newsweek-polska-plus ... -pierwsza/:

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


23 lip 2017 13:00:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2017 11:13:45
Posty: 2
Post Re: pierwszy czytnik - KP 3, pytania i pomysly
Sprawdzilem Pocketbooki i widze ze jest to syntezator IVONA. Zlepia wyrazy, nie akcentuje i czasami wymawia interpunkcje. Zdecydowanie odpada przy nauce. Szkola udostepnila mi strone z ksiazkami gdzie widac tekst ze szwedzkim lektorem lecz niestety nie mam ich zadnych polskich odpowiednikow. Reczne tlumaczenie to mnostwo czasu i bledy. Zreszta sa potwornie nudne. Byloby idealnie miec dobra tematycznie e-ksiazke w dwoch jezykach i z dobrym lektorem.

Nowy PW 3 dostaniesz juz za ok 500zl a z faktura daloby sie zbic cene nawet do 450zl = ok 105 euro. Uzywane oscyluja w granicach 400-450. Mniejsza jednak o cene. Chodzilo mi raczej o jakosc, czy zakup uzywanego nie wiaze sie z jakims ryzykiem, np. wykonczona bateria.

No wlasnie. Wspomniany bloger opisuje swoje wrazenia ktore jednak w niczym mi nie pomagaja ;) . Liczylem na filmik gdzie bedzie pokazane jak wyglada e-gazeta na czytniku. Ostatecznie za 3 zeta kupilem e-gazete w pdf i sam sprawdzilem na tablecie, jest ok :D . Dziwne ze wczesniej tego nie zrobilem.



Dzieki za wymiane zdan. Ustalilem ze ebook mi nie pomoze w nauce. Potem zgarne kogos z ebookiem i porownam sobie komfort czytania e-prasy, ebook vs tablet a na razie ten ostatni mi wystarczy. Poki co, szkoda hajsu na czytnik. Moze pozniej.


24 lip 2017 0:45:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: pierwszy czytnik - KP 3, pytania i pomysly
gasterosteus napisał(a):
- ucze sie jezyka obcego, chcialbym wiec sledzic tekst i jednoczesnie go sluchac, czy ebooki odtwarzaja audiobooki? synchronicznie tekst + dzwiek, lub czy istnieje mozliwosc podlaczenia do nich dodatkowych urzadzen ktore to umozliwiaja?

W Amazonie niektóre ebooki mają możliwość dokupienia audiobooka i z tego co pamiętam była możliwość odsłuchiwania ze smartfona z równoczesnym czytaniem na kindlu, a strony zmieniały się w momencie "doczytania" w audiobooku.
gasterosteus napisał(a):
- czesciej czytam gazety niz ksiazki, widze ze e-gazety sa sporo tansze ale standardowa prasa ma rozne wymiary, czcionki, obrazki..., czy to sie przystepnie czyta w formie e-gazety?, moze przydaje sie wiecej cali?

Wszystko zależy od formatu. Niektóre periodyki są w formie czytnikowej (a nawet w kindle store) i wtedy czyta się komfortowo, a inne tylko w formie PDF i wtedy czytanie jest bardzo niewygodne.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 lip 2017 10:35:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron