Teraz jest 28 mar 2024 19:13:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Problem z tagami po eksporcie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2017 21:58:13
Posty: 6
eCzytnik: Kindle
Post Problem z tagami po eksporcie
Mam problem z utrzymaniem tagów. Zawsze po zakupie ebooka uzupełniam sobie wszystkie istotne pola (isbn, data wydania, wydawca etc.), cóż jednak z tego, skoro przy zapisie pliku na dysk wszystko szlag trafia. Spostrzegłem to ostatnio, podczas wgrywania ebooków na telefon, na Aldiko Book Reader, wtedy zauważyłem, że opisy i wszystkie wprowadzone przeze mnie dane są wyczyszczone.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?


18 maja 2017 22:09:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Problem z tagami po eksporcie
Hmmm... Jaki czytnik, jakie ebooki (mobi czy epub), w jaki sposób wgrywane na czytnik (po kablu, wi-fi, chmura).
Musisz podać trochę więcej szczegółów.
Magowie i wróżki występują tylko w ebookach fantazy. [WHITE SMILING FACE]

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


18 maja 2017 22:57:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2017 21:58:13
Posty: 6
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problem z tagami po eksporcie
kriss.kg napisał(a):
Hmmm... Jaki czytnik, jakie ebooki (mobi czy epub), w jaki sposób wgrywane na czytnik (po kablu, wi-fi, chmura).
Musisz podać trochę więcej szczegółów.
Magowie i wróżki występują tylko w ebookach fantazy. [WHITE SMILING FACE]

Wgrywam normalnie, po kablu. Format ebooków to epub, wszak tylko je możemy edytować z poziomu Calibre. Program gubi zapisane informacje, dzieje się to nie tylko przy przenoszeniu na smartfona, lecz również, gdy chcę wgrać taki plik do Calibre. Jego stan pozostaje nienaruszony :/


19 maja 2017 20:11:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2017 21:58:13
Posty: 6
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problem z tagami po eksporcie
athame napisał(a):
A po wyedytowaniu tagów dokonujesz konwersji z EPUB na EPUB lub w inny sposób zapisujesz zmiany?

Wybieram opcję "Zapisz na dysku".


19 maja 2017 20:54:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2017 21:58:13
Posty: 6
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problem z tagami po eksporcie
athame napisał(a):
Podeślij jakiś darmowy legalny ebook w dwóch wersjach – sprzed edycji i po – oczywiście do zbadania czy rzeczywiście zapisujesz jakieś zmiany, a jeśli tak to jakie.

"Echa leśne" Żeromskiego. Dwa pliki, jeden oryginalny (etykieta to link), drugi edytowany (tutaj z kolei etykieta to "literatura piękna", niemniej nie zapisało tak, jak chciałem).


19 maja 2017 21:11:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2017 21:58:13
Posty: 6
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problem z tagami po eksporcie
Jak to możliwe? Zapisuję normalnie na dysku + wybieram różne opcje zapisu i nic, nie zapisuje metadanych. Coś się zepsuło, ewidentnie.


19 maja 2017 21:34:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2017 21:58:13
Posty: 6
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problem z tagami po eksporcie
Właśnie chciałem tego uniknąć, nie mogę zdzierżyć ingerencji w style CSS programu Calibre. Później jest taki syf, że głowa mała. Z problemem już sobie poradziłem, jakimś cudem była odhaczona opcja "Uaktualnij metadane w zapisanych kopiach", po jej włączeniu wszystko działa, jak należy.


20 maja 2017 13:20:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: