Teraz jest 29 mar 2024 7:30:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@Math13

Ad 1 (AZW3)
Pochyliłam się jeszcze nad Twoim problemem i myślę, że to jest do zrobienia.
Do wtyczki LubimyCzytac muszę dodać opcję zapisywania identyfikatora LC w komentarzu.

Gdy calibre zapisuje plik AZW3 zawiera w nim tylko minimum metadanych, na szczęście wśród nich jest komentarz.
Pozwoli to na odzyskanie niektórych danych w przypadku odczytania takiego pliku AZW3 w przyszłości.
Otóż wtyczka LCmover (można ją pobrać tutaj) może przekopiować dane z komentarza do własnych kolumn.
W Twoim przypadku nie powinieneś zaznaczać opcji „Po skopiowaniu usuń”, aby w komentarzu wciąż pozostały dane.
Oczywiście do tej wtyczki również muszę dorobić opcję kopiowania identyfikatora LC z komentarza do metadanych.

Nowe wersje wtyczek powinny wyjść jeszcze w lutym.


13 lut 2017 0:34:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
Ad 1 (AZW3)
Smutne to, ale na razie nie widzę prostego rozwiązania. Pomyślę jeszcze nad tym.

Będę czekał na rozwiązanie i obserwował wątek.
Może za jakiś czas uda się ten problem rozwiązać.



Becky napisał(a):
Ad 2
Ad 3

Rewelacja! Wielkie słowa uznania.
Wszystko działa idealnie. :)


14 lut 2017 19:25:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@Math13: Pobierz obie wtyczki w najnowszych wersjach i sprawdź, czy mój pomysł się sprawdzi.


14 lut 2017 21:46:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
@Math13: Pobierz obie wtyczki w najnowszych wersjach i sprawdź, czy mój pomysł się sprawdzi.


Pobrałem przetestowałem.
Niestety dla formatu AZW3 bez zmian.
Plugin LubimyCzytac pobiera metadane, plugin LCmover wczytuje liczbę stron. Ale po tych operacjach, zapisaniu książki w formacie AZW3 na dysku i ponownym jej wczytaniu do Calibre w metadanych brak ID: Lubimy Czytać jak również brak liczby stron w kolumnie.
Jedynie widzę zmianę na plus, że w metadanych w oknie "Komentarze" nie zniknęła i jest na samym dole informacja o liczbie stron.
Przykładowo:
Obrazek


15 lut 2017 17:11:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Math13 napisał(a):
Niestety dla formatu AZW3 bez zmian.
Plugin LubimyCzytac pobiera metadane, plugin LCmover wczytuje liczbę stron. Ale po tych operacjach, zapisaniu książki w formacie AZW3 na dysku i ponownym jej wczytaniu do Calibre w metadanych brak ID: Lubimy Czytać jak również brak liczby stron w kolumnie.
Jedynie widzę zmianę na plus, że w metadanych w oknie "Komentarze" nie zniknęła i jest na samym dole informacja o liczbie stron.

Ależ o to właśnie chodziło!
Teraz, po ponownym wczytaniu danych do calibre jeszcze raz używasz wtyczki LCmover i dostajesz liczbę stron i ID LubimyCzytac na swoim miejscu.


15 lut 2017 18:49:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sie 2016 1:01:17
Posty: 49
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
Becky napisał(a):
Math13 napisał(a):
Niestety dla formatu AZW3 bez zmian.
Plugin LubimyCzytac pobiera metadane, plugin LCmover wczytuje liczbę stron. Ale po tych operacjach, zapisaniu książki w formacie AZW3 na dysku i ponownym jej wczytaniu do Calibre w metadanych brak ID: Lubimy Czytać jak również brak liczby stron w kolumnie.
Jedynie widzę zmianę na plus, że w metadanych w oknie "Komentarze" nie zniknęła i jest na samym dole informacja o liczbie stron.

Ależ o to właśnie chodziło!
Teraz, po ponownym wczytaniu danych do calibre jeszcze raz używasz wtyczki LCmover i dostajesz liczbę stron i ID LubimyCzytac na swoim miejscu.


Myślałem, że liczba stron będzie się już automatycznie zapisywała w pliku AZW3, bez konieczności każdorazowego użycia LCmover. Tak jak to jest dla EPUB.
Czyli dla AZW3 należy ponownie użyć wtyczki LCmover.
Rozumiem i dziękuję.


17 lut 2017 17:39:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@ Becky: Help!

Z serwisu LubimyCzytać wtyczka LC nie odczytuje ilości stron pomimo takiej informacji w danych szczegółowych o książce (pozostałe dane odczytuje prawidłowo). W związku z tym LCmover nie ma informacji o ilości stron w książce aby przenieś do właściwej kolumny. Również wtyczka Count Pages przestała pobierać ilość stron, wylicza jedynie ilość słów.
Takie działanie zauważyłem po aktualizacji Calibre do wersji 2.85.0. Obecnie ma zainstalowaną wersję z poprawką 2.85.1. i efekt jest taki sam. Poprawka wydana była w celu przywrócenia opcji Otwórz z... po wybraniu prawym przyciskiem myszki danego formatu.

Co prawda można uzupełnić ilość stron ręcznie :D

pzdr. bravosx


14 maja 2017 11:32:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Plugin - Count Pages obsługujący lubimyczytac.pl
@bravosx

Już napisałam do jej autora z prośbą o poprawkę.
Problem polega na tym, że LubimyCzytac działa aktualnie bez "www" z przodu adresu.

Link do działającej wersji 1.7.3

Becky


14 maja 2017 21:16:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron