Teraz jest 28 mar 2024 15:33:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Z księżycem na niebie rysuję 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2013 13:25:34
Posty: 58
eCzytnik: ADE 2.0
Post Z księżycem na niebie rysuję
Tomik "Z księżycem na niebie rysuję" jest zbiorem wybranych wierszy Piotra Romanowskiego.
Autor umiejętnie operuje syntetyczną formą opisu, w oszczędnych słowach zamykając obszerne rzeczywistości wewnętrzne i zewnętrzne, doznania, emocje i wrażenia.
Poezja, jak mówi Autor - jest jego językiem opisu świata: "…tak stwarzam świat, jak piszę wiersz".
Mieszka wśród dzikiej przyrody, która sprzyja filozoficznym rozmyślaniom nad istotą czasu, przestrzeni i istnienia: "Czas nie czeka na nas, ale ja, duży człowiek, mam łzy pełne powiek, chyba od wiatru i tego pędu może tak być", albo "zdumieniem byłem spacerowym, piorunem własnej pamięci, wędrowcem i eksponatem" to tylko niektóre przykłady niezwykłych zastosowań zwykłych słów, dzięki którym Autor opisuje doznania, przy jednoczesnym zachowaniu dystansu do własnych obserwacji.

Piotr Romanowski, ur. 1962 w Warszawie. Gospodarz kilku autorskich wieczorów poetyckich, debiutował w nowatorskiej formie tzw. poezji liniowej. Założył Stowarzyszenie Ekologiczno-Artystyczne Ręką Dzieło, w ramach którego od wielu lat organizuje wydarzenia kulturalne i artystyczne.
Jest laureatem kilku nagród, m.in. Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacji Wspomagania Wsi, Rady Organizacji Pozarządowych. Stypendysta Ministra Kultury. Prowadzi wykłady i warsztaty. Działa na rzecz ochrony przyrody, jego pasją jest głęboka ekologia. Aktywista Greenpeace, członek Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. W roku 2008 został mistrzem świata w Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzucie Młotkiem do Telewizora.
Od 1982 roku mieszka na warmińskiej wsi i prowadzi gospodarstwo rolne.

_________________
Jak wydać książkę lub ebooka?
pomoże Ci Rysiek z Wydawnictwa Witanet


21 gru 2016 22:40:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron