Teraz jest 29 mar 2024 9:45:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Wasz ulubiony film, a może kilka... 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2008 0:32:18
Posty: 4
Post 
1. The Hunger (w Polsce znane pod tytułem "Zagadka Nieśmiertelności")
2. Lśnienie (lubię za atmosferę)
3. Wywiad z wampirem - za to, że w filmie czuć, że ktoś z ekipy wziął do ręki książkę (czego nie widać w wielu ekranizacjach)
4. Powrót żywych trupów 3 - za odstępstwo od kanonu głupawego "kill-em-all" zombie-horroru.
5. Stacja (kryminał polski)


10 sty 2008 1:38:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Są dwa filmy, które zawsze oglądam z przyjemnością, to "Przeminęło z wiatrem" i "Niekończąca się opowieść" (oczywiście wersja z 1984). Nie przepadam za oglądaniem telewizji i zazwyczaj nie obchodzi mnie co akurat dzieje się na srebrnym ekranie, ale, gdy któryś z tych filmów jest wyświetlany w telewizji to dzielnie walczę o pilota ;). I wyjątkowo nie przeszkadza mi, że obie ekranizacje są gorsze od książek.

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


29 lut 2008 0:29:40
Zobacz profil
Post 
Ja kocham film Blade Runner mam wersję reżyserską dużo lepsza i lepszym zakończeniem niż wersja pokazywana w telewizji. Uwielbiam ten klimat miasta, muzykę idealnie dobrana do klimatów, na podstawie tego filmu zrobiłem setting do cyberpunka w którym czasem prowadzę sesje.


29 lut 2008 14:42:54
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
"Królestwo Niebieskie" - wyjątkowo słaby film moim zdaniem. Scenariusz, bohaterowie i całość jako-taka typowo Hollywoodzkie - wielcy bohaterowie, złotowłose panny i oczywiście dobro wygrywające ze złem. Brakowało jeszcze tylko amerykańskiej flagi w tle ale tego nawet chyba tego durny naród by nie przetrawił.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


29 lut 2008 21:36:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lut 2008 17:22:42
Posty: 18
Post 
Mam 2 ulubione filmy do których mogę wracać ciągle i chyba nigdy mi się nie znudzą :D Pierwszy to Sekcja 8, drugi Mindhunters. Ob to filmy, które wbijają w fotel, o nietuzinkowym zakończeniu i ciekawej fabule. Do kategorii ulubionych od jakiegoś czasu aspiruje również Duma i Uprzedzenie, ekranizacja powieści J.Austen. Musze przyznać że wszystkie 3 filmy są dla mnie prawdziwymi perełkami :D


29 lut 2008 21:40:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:43:42
Posty: 42
Post 
1. Zapach Kobiety - za scenę tanga i scenę jazdy ferrari
2. Braveheart - za wzrószającą końcówkę
3. Seria gwiezdne wojny - za całokształt i niech moc będzie z wami
4. Gladiator - dobre efekty
5. Generał - tytułu nie jestem pewny, ale to o takim irlandzkim przestępcyktóry przez wiele lat wyprowadzał policję w pole. Powstały o nim dwa filmy. Amerykański w którym zagrał Kevin Spacey i właśnie irlandzki. Ten irlandzki jest moim zdaniem lepszy.


05 mar 2008 12:47:43
Zobacz profil
Post 
Zielona mila - urzekło mnie po prostu
Byliśmy żołnierzami- klimat wojny wietnamskiej
Pluton-j/w
O jeden most za daleko- klasyka :)


07 mar 2008 18:52:48
Post 
Ależ!
Duma i uprzedzenie - ale nie najnowsze wersje, tylko angielska, telewizyjna.
Puszka Pandory - stareńki, niemy, świetny.
Vinci - ale ten polski Vinci, bez żadnych kodów
i może, jako że dzisiaj dzień kobiet - niech będzie osiem kobiet francois ozon'a. Za cudowny finał;-).


08 mar 2008 5:08:57
Post 
Przede wszystkim wszystkie Barejowskie komedie, ktorych chyba wymieniac nie musze:) Z filmow akcji - Die Hard, Lethal Weapon i Rambo. Tak Rambo, bo filmy, ktore sie jeszcze kreci i w ktorych nie ma tak wielu efektow komputerowych, a wiecej zuzywa sie materialow wybuchowych to niestety rzadkosc:) Porownanie - Rambo IV i Die Hard IV. Natomiast nie rozmiem wychwalanie takich flimow, jak Pachnidlo - moze mi ktos wytlumaczyc ich fenomem?


11 mar 2008 10:17:35
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post 
A ja lubię serię Taxi - za to że tak nieamerykańska ;)
A poza tym WP oczywiście - ale koniecznie w wersji rozszerzonej. Wydaje mi się że ten rozmach którym się wykazał Jackson jest czymś nadzwyczajnym - ja się przynajmniej z niczym podobnym nie spotkałem.
Co więcej - Amadeusz (dopiszę żeby mnie moja druga połówka nie zlinczowałam a co :P)


11 mar 2008 13:09:51
Zobacz profil
Post 
Było ich wiele ale najbardziej nie są w kolejności

Equalibrium (Za Ciekawą wciągającą fabułe i dobre efekty)
Star Wars ( Fantastyczną fabułe fantastyczne efekty.Uwielbiam Jee!!
Dragon Ball (Wiem to nie film ani serial ale Jest Genialne po prostu genialne.Niesamowita kreska.Piękna manga)
Forrest Gump(Pięknie pokazane życie nienajmądrzejszego lecz o dobrym sercu człowieka.Przekonuje że można wszystko.Wystarczy Chcieć. ,,Życie jest jak pudełko czekoladek"
Killer 1 i 2 (Niesamowity humor Cezary Pazura stworzony Do grania w tym filmie)
300( Niesamowicie pokazana Akcja. Urzekł mnie ten film.
JEst ich o wiele więcej Np. Władca pierścieni,AI sztuczna inteligencja aLe wymieniłem te najważniejsze


11 mar 2008 20:58:38
Post 
Moim ulubionym filmem jest Gladiator( tutaj także duży plus za muzykę).
Potem kolejne filmy które zrobiły na mnie wrażenie:
Twierdza- świetny Nicholas Cage
Matrix- wiadomo za co :shock:
Rain Man-Dustin Hoffman rulez
Zielona Mila- Tom Hanks i wszystko jasne :D


15 mar 2008 19:15:36
Post 
Moje ulubione filmy to:

Trylogia Władcy Pierścieni - świetna ekranizacja mojej ulubionej powieści
Leon Zawodowiec - piękny wzruszający film o miłości każdego
Forest Gump - piękny wzruszający film o tym że w życiu może się każdemu udać
Matrix - za fantastyczne efekty specjalne


17 mar 2008 14:56:27
Post 
Moje to:
Van Helsing
Ja robot
Władcy ognia


18 mar 2008 15:35:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2007 19:54:49
Posty: 88
Post 
UWAGA!!!
Od tej chwili każda taka lista jak wyżej niepoparta argumentami będzie karana ostrzeżeniem.


22 mar 2008 15:50:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron