Teraz jest 28 mar 2024 22:43:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[Obsidian] Problem z numeracją stron 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post [Obsidian] Problem z numeracją stron
Witam

Jestem (nie?)szczęśliwym posiadaczem inkBook Obsidian. Mam problem występujący tylko na tym czytniku. W większości książek oba standardowe "wbudowane" czytniki (Adobe/FB2) dublują strony (a czasem i nawet gubią), inaczej mówiąc czytnik nie potrafi prawidłowo liczyć stron. Przykładowo do mojego egzemplarza inkBook dołączona jest książka "Znalezione nie kradzione" Kinga, i kolejno przerzucając strony mam taką numerację - 1, 3, 4, 6, 7, 7, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 14, 15... Inny przykład "Avatar" Baxter też dołączona do inkBook-a - kolejno numeracja stron to 1, 2, 3, 3, 4, 5, 6, 7, 7, 8, 9, 9, 10, 11...

Takie dublowanie numerów stron czy też wyświetlanie jednego numeru na kilku stronach pod rząd, można by próbować uzasadnić tym, że ma to sens dla elementów spójnych, nie mieszczących się na jednej stronie np spisów treści, indeksów. Ale u mnie ten problem występuje w większości książek, w dowolnym miejscu, nie jest ważne czy to początek, środek czy koniec rozdziału, nie ma znaczenia czy to spis treści czy sama treść :( testowałem książki dostępne razem z inkBook, książki dostępne po zalogowaniu się do dysku midiapolis, książki kupione w zewnętrznych księgarniach. Problem występuje tylko na inkBook, te same książki są ok na pozostałych moich czytnikach e-book (BOOX i62HD, BOOX M92 Black), w aplikacjach do czytania epub (FB2, AlReader, CoolReader) uruchamianych na komputerze/telefonie. Nie pomogło też resetowanie inkBook-a

Zanim zacznę procedurę zgłaszania problemu do Arta Tech mam pytanie, czy u was też występuje ten problem? Czy to normalne zachowanie oznaczające "sprzedaj tego e-book jak najszybciej i kup coś działającego w normalny, sensowny sposób" ? ;)

Z góry dziękuję za każdą mniej lub bardziej pomocną odpowiedz :)


20 lut 2016 23:41:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2015 23:47:21
Posty: 133
eCzytnik: inkBook
Post Re: [Obsidian] Problem z numeracją stron
Ale on tylko źle wyświetla numery stron a normalnie możesz czytać - tzn treść się zgadza i poza numerem można przeczytać całą książkę?


21 lut 2016 13:10:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: [Obsidian] Problem z numeracją stron
Treść jest OK, natomiast numery stron nie zmienają się jeden do jednego wraz z przełączaniem stron na czytniku. Zbliżone zachowanie od początku wykazywał Adobe Reader na moim Pocketbooku, więc to nie było dla mnie zaskoczeniem. Nie wnikałem dlaczego tak się dzieje; odkąd doinstalowałem sobie tam Cool Reader, korzystałem głównie z niego, a on stosuje numerację "czytnikową".

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


21 lut 2016 21:44:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lut 2016 21:46:58
Posty: 13
eCzytnik: inkbook obsidian
Post Re: [Obsidian] Problem z numeracją stron
Dokładnie, treści nie traci ale numeracja stron wariuje co jest niestety bardzo irytujące, choćby jest problem z prawidłowym zapamiętywaniem stron.


21 lut 2016 22:05:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: [Obsidian] Problem z numeracją stron
Różne czytniki/systemy różnie dzielą strony. Adobe Reader dzieli strony pod względem ilości znaków (1024 na stronę). Powiększysz czcionkę to numeracja stron będzie się zmieniać jeszcze wolniej. Normalne zjawisko.


22 lut 2016 9:47:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: