Teraz jest 28 mar 2024 17:45:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Ekran dla książek naukowych 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2010 13:39:19
Posty: 7
Post Ekran dla książek naukowych
Witam serdecznie,
ostatnio nurtuje mnie właśnie temat, czytników 6 calowych, w stosunku do czytania książek informatycznych, fizycznych, matematycznych, elektronicznych. Ma ktoś z Was może doświadczenie większe? Na moim 9 calowym wszystko fajnie widać, jednak zastanawia mnie w jaki sposób dają radę mniejsze czytniki.


20 sty 2016 18:45:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Ekran dla książek naukowych
Nie dają rady.
Na 6" czyta się kiepsko a i obrazki maleńkie. Nie widziałem jeszcze dobrze "złożonej" książki technicznej na 6". W żadnym formacie rozpływowym (mobi, epub) a tym bardziej w pdf.
:(

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


20 sty 2016 20:10:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Ekran dla książek naukowych
athame napisał(a):
Daj fragment, choćby w formie obrazka, to pokażę Ci jak wygląda dobrze złożony PDF techniczny/matematyczny na 6".

Na mniejszych czytnikach jak praca PDF jest dwuszpaltowa to wszystko ładnie działa w trybie kolumnowym.

Nie twierdzę, że się nie da. Mówiłem tylko, że nie widziałem dobrze złożonego pdf-a. W większości przypadków książki techniczne sa skanowane do pdf a to na 6" wygląda kiepsko.
Prawdę mówiąc nie widziałem żadnej książki typu encyklopedia techniczna lub poradnik w epub czy mobi.

A tak na marginesie może mi ktoś wytłumaczyć różnicę w formacie mobi i azw? Dostałem pare książek od kolegi w mobi oraz azw i nie widzę różnicy.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


Ostatnio edytowano 21 sty 2016 23:06:41 przez kriss.kg, łącznie edytowano 1 raz



21 sty 2016 19:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2010 13:39:19
Posty: 7
Post Re: Ekran dla książek naukowych
Czyli nie jest tak tragicznie ? Osobiście widziałem jakiś filmik porównujący właśnie takie prace na yt. Przyznam, że osobiście właśnie ciągle się waham przez to nad czytnikiem kobo, kindle i pb inkpad. Z jednej strony piszesz, że fajnie to wygląda i da się przerobić. Z drugiej jednak przyznam, że gdzieś boję się, że ekran będzie co minute cofać i do przodu przesuwać. Przynajmniej dużo książek z kodem, jak trzeba wracać czasami do poprzedniej strony zastanawiam się czy jest to problem?


21 sty 2016 21:44:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Ekran dla książek naukowych
Skoro masz 9 to kupowanie, moim skromnym zdaniem, 6 do tekstów technicznych jest pójście w masochizm (będziesz spędzał sporo czasu by przygotować książkę pod 6" gdzie w 9" nie robiłeś nic).

kupić 6" do beletrystyki (bo jednak wygodniej w trasie z 6" a jeszcze lepiej z 5") i od czasu do czasu się przemęczyć z czymś technicznym (granice promila) to bym się jeszcze zastanawiał, ale tak głownie do technicznych - no way.

No ale to ja.


22 sty 2016 1:13:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Ekran dla książek naukowych
Format książek naukowych jest dostosowany przez wydawcę do treści jaką zawiera i czytać go na formacie, na jakim go autorzy przygotowali. Najczęściej jest to A4 z gęstością 300 dpi. Czasem bywa A3, mniejsze raczej wyjątkowo, ale tej wielkości czytnik musiałby być elastyczny jak książka, żeby był wygodny.


22 sty 2016 16:06:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Ekran dla książek naukowych
No proszę jak wiele jest różnorodnych spojrzeń. Książka ma tę ogromną przewagę, że rozkłada się podwajając format. Tak czy owak biorąc pod uwagę nawet jedną stronę A5, jest to w przybliżeniu 15 na 21 cm, wobec 9 na 12 cm dla 6 calowego czytnika.


23 sty 2016 20:42:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: