Teraz jest 28 mar 2024 17:58:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
InkBook Classic - kilka pytań 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2015 20:05:21
Posty: 7
eCzytnik: Inkbook Classic
Post InkBook Classic - kilka pytań
Czy czerń czcionki jest standardowa? Odnoszę wrazenie, że zamiast czarnego koloru widzę szary?
Czy w tym czytniku da się jakoś używać słownika (dla książek anglojezycznych)?
Czy ten czytnik zawsze działa tak wolno? Kiedyś widziałem w działaniu Onyx Classic i było o niebo lepiej.
Czy tak ma być, że po wł. czytnika ładuje się pusta strona? Są tylko teksty Teraz czytasz, Ostatnio czytane, Ostatnio dodane. Ale nic nie ma. Żadnych tytułów, okładek. Aby wejść w ostatnio czytaną książkę, muszę uruchomić bibliotekę i tam znaleźć książke. Biblioteka otwiera się zawsze na stronie 1.
Czy jak się wchodzi w bibliotekę to zawsze powinna się ładować 1 strona? Ostatnio czytałem książkę np. z pozycji 200 (30 strona z Biblioteki) i muszę przeklikać 29 stron aby odszukać ostatnio czytaną książke.
Czy mam wadliwy czytnik czy to normalne?


23 lis 2015 16:46:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
Onyx Classic nie był miły dla większych kolekcji (3-5 stron) więc myślę, że i inkbook classic też nie będzie miły.

Jak czytałem, w onyksie sprawdzało się nie wgrywanie więcej niż 30 pozycji.

Powolność działania to rzecz względna, może napisz czym się objawia wolne poruszanie się po bibliotece, wolne przewracanie stron, reakcja na klawisze, czy co tam jeszcze itp?

Mimo wszystko, skoro jest "ostatnio czytane" i tam jest biała plama po tym jak otworzyłeś ebooka, to coś jest jednak nie tak.


23 lis 2015 19:18:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
Parklasen, na stronie producenta pojawiła się aktualizacja dla Twojego modelu, może ona rozwiąże Twój problem?

http://www.my-midia.com/#!aktualizacja- ... ssic/f40pc

Zmiany w aktualizacji (update):



Poprawiono wygląd interfejsu użytkownika

Poprawiono błędy w działaniu ekranu głównego

Dodano opcje "Powrót do ustawień fabrycznych"

Poprawiono działanie aplikacji Drive oraz News


23 lis 2015 23:04:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2015 18:55:01
Posty: 3
eCzytnik: inBook Classic
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
Hej
u mnie, mimo aktualizacji, nadal nie zapamiętuję gdzie skończyłem, ani zakładek.


29 lis 2015 19:00:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
TadeuszK,
To pisz do producenta bo to ewidentnie wada 9 być może tylko tego egzemplarza) czytnika.
Zapamiętywanie ostatniej pozycji to cecha tak oczywista każdego czytnika, ze nawet nie jest wymieniana w specyfikacji.


06 gru 2015 14:33:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2015 10:11:22
Posty: 7
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
Witam wszystkich użytkowników.

Zaobserwowałem w nowym zużycie baterii na poziomie ~10 % na dobę w trybie uśpienia. Czy takie zużycie jest oznaką normalnego działania czytnika ?
Bateria była podłączona tylko raz (od 60 % po wyjęciu z pudełka do 100%) w trakcie aktualizacji oprogramowania na najnowsze inkbook_classic_20151017-1.0.0

edit:

Jaka (a przede wszystkim czy) powinna być struktura katalogów na karcie sd - niestety nie wyświetla plików zapisanych na kacie.
Karta sformatowana jako FAT32 dla potrzeb aktualizacji.


16 gru 2015 10:27:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
PPPP, Tak przy czytnikach (ArtaTech) z Androidem to normalne. Mój AfterGlow 2 w trybie uśpienia potafił się rozładować ze 100% do 10% w trakcie jednej doby :::?


16 gru 2015 10:29:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2015 10:11:22
Posty: 7
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
PrzemSS napisał(a):
PPPP, Tak przy czytnikach (ArtaTech) z Androidem to normalne. Mój AfterGlow 2 w trybie uśpienia potafił się rozładować ze 100% do 10% w trakcie jednej doby :::?


a classic to nie czysty linux? :)

w Pocketbooku mini bateria w trybie uśpienia prawie wogóle się nie zużywała ... do momentu aż padła po miesiącu :mrgreen: stąd moje pytanie


16 gru 2015 10:36:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
PPPP, nie doczytałem tematu... myślałem, że chodzi o Inkbook Onyx.
W moim KoboGloHD mam Linuxa i jak go uśpię to rano nawet nie zauważam, że spadł poziom baterii.


16 gru 2015 10:59:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2015 10:11:22
Posty: 7
eCzytnik: Inkbook Classic
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
będę obserwować działanie baterii - przy okazji jakie to ogniwo? na stronie producenta mamy "Li-ION Polymer" (to chyba jakieś nowe ogniwo :D :zakrecony: )

proszę jeszcze w miarę możliwości o odp. w sprawie karty sd,
pozdrawiam


16 gru 2015 12:07:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lip 2012 11:53:07
Posty: 469
eCzytnik: Nook ST, PB 613
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
PPPP napisał(a):
będę obserwować działanie baterii - przy okazji jakie to ogniwo? na stronie producenta mamy "Li-ION Polymer" (to chyba jakieś nowe ogniwo :D :zakrecony: )

...

Li-Po to generalnie odmiana ogniw Litowo jonowych Li-Ion, a skrót jest Li-po czy Li-Poly .


16 gru 2015 12:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 13:46:23
Posty: 7
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
1. Czemu po podłączeniu inkbook classic do komputera nie pojawia sie ekran z informacja "czy chcesz przeslac dane" czy jakos tak?
Raz udalo mi sie zobaczyc ten ekran. Teraz jak podlacze czytnik do pc (win7) od raz uwidze ekran "charging".
Aktualizacje softu zrobilem.
2. Po podlczaeniu przez kabel usb czytnika do komputera mam problem.
Nie moge przeslac plikow bo komputer nie widzi czytnika.
Jak wejde w panelu sterowania do urzadzen do widze "device" tego czytnika ale nie moge wejsc w to urzadzenie.
3. Czy to norma, ze czytnik po uruchomieniu nie przechodzi do aktualnie czytanej pozycji?
Wyswietla sie m.in. okno teraz czytane (tu 3 pozycje) i musze najechac na ksiazke i dopiero wtedy otwiera mi sie ostatnio czytana strona.


16 gru 2015 14:45:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
ad 1,2) Na początek spróbuj z innym kabelkiem.

ad 3. ja na przykład nie chciał bym tak :)
i raczej normą być powinno że możesz sobie gdzieś ustawić że tak ma się zachowywać (albo nie).


16 gru 2015 16:42:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 13:46:23
Posty: 7
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
W tej chwili nie mam innego kabelka ale to jest nowy kabelek z pudełka inkbook.
Użyty może 2 razy.

Jak to możliwe, że zapala sie na tym kablu zielona kontrolka, na ekranie czytnika pojawia sie napis "charging" (i normalnie sie laduje), w komputerze słyszę dzwięk podłączenia nowego urządzenia a .... mimo to, urzedzenie nie jest wykrywane i nie moge wgrac plikow.


16 gru 2015 18:06:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: InkBook Classic - kilka pytań
W kabelku USB są 4 przewody, wystarczy że jeden jest "jedną nóżką bardziej" i masz to co opisujesz.

Pewności ani ja ani Ty nie masz - tę dopiero nabędziesz po sprawdzeniu innym pewnym kabelkiem, a wtedy gdy i na innym kabelku nie działa, to krótka piłka, serwis.


16 gru 2015 18:28:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron