Teraz jest 28 mar 2024 16:42:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2015 21:37:06
Posty: 8
eCzytnik: inkbook, kindle touch
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Mój czytnik też został dzisiaj zabrany przez kuriera.
u mnie nie działał dotyk, tez naiwnie czekałem na update, niestety nic się nie stało. Tydzień czasu czekałem na kuriera, na maila gdzie napisałem dlaczego jeszcze nikt się nie pojawił dostałem info, że był ale mnie nie zastał :) tylko wiem, że kurierzy dzwonią żeby się umówić na odbiór :)
Straciłem już tydzień czasu abonamentu, pytanie ile potrwa naprawa/wymiana.
Dotyk zaczął mi szwankować jakieś 2 tygodnie od otrzymania czytnika.


26 paź 2015 17:06:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2015 7:45:53
Posty: 33
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Jak lubię ponarzekać na Legimi to tutaj raczej wypada wyjaśnić sobie jedną rzecz - w przypadku odbioru paczek nie spotkałem się żeby kurierzy dzwonili do klienta (sprawdzone w praktyce w przypadku UPS i DPD). Z tego co kojarzę Legimi współpracuje z DPD więc niekoniecznie kręcą ;) Inną sprawą jest to, że powinieneś dostać numer listu przewozowego i tak robi np. HP - po zamówieniu kuriera do klienta jest generowana automatyczna wiadomość e-mail z listem przewozowym. Dzięki temu można śledzić przebieg całego procesu włącznie z odesłaniem paczki.


26 paź 2015 17:55:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:53:32
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
eCzytnik: Kindle 3g, iPad 2, iPhone 4
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
NGHTNGL napisał(a):
Jak lubię ponarzekać na Legimi to tutaj raczej wypada wyjaśnić sobie jedną rzecz - w przypadku odbioru paczek nie spotkałem się żeby kurierzy dzwonili do klienta (sprawdzone w praktyce w przypadku UPS i DPD). Z tego co kojarzę Legimi współpracuje z DPD więc niekoniecznie kręcą ;) Inną sprawą jest to, że powinieneś dostać numer listu przewozowego i tak robi np. HP - po zamówieniu kuriera do klienta jest generowana automatyczna wiadomość e-mail z listem przewozowym. Dzięki temu można śledzić przebieg całego procesu włącznie z odesłaniem paczki.

Nie dostałem od Legimi numeru listu przewozowegi, a kurier DPD dzwonił. Zawsze do mnie dzwoni DPD.


27 paź 2015 5:34:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
all999 napisał(a):
a kurier DPD dzwonił. Zawsze do mnie dzwoni DPD.


to jest generalnie zależne od samego kuriera, a nie firmy przewozowej - jedni dzwonią przed (ale już nie do adresów wyglądających na firmowe) - inni tylko wtedy jak odbiją się od zamkniętych drzwi, a jeszcze inni nie dzwonią wcale*.

Tych ostatnich nie darzę pozytywnymi wibracjami :P

* a czasem nawet nie raczą podjeżdżać, a wpisują do systemu że byli. No ale tu już nr przewozowy trzeba znać.


27 paź 2015 14:26:14
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Domi855 napisał(a):
Witam,
Mam InkBOOK Onyx i ostatnia aktualizacja została przeprowadzona przez Wi-Fi (z ustawień Androida "Aktualizacja Oprogramowania") bez problemów. Obecna moja wersja to ta jak w temacie.
Jedyny problem jaki do tej pory zauważyłem to zwis czytnika. Po prostu, gdy jest nie używany i w stanie uśpienia (wygaszacz na ekranie) potrafi przejść do strony głównej i zawisnąć. Gdy wciskam przycisk zasilania - reset.
Nie dzieje się to podczas czytania (przynajmniej na razie), ale chciałbym wiedzieć, czy to kwestia softu, czy sprzętu.
Zaraz po kupnie, czytnik nie miał takich zwisów, więc może to kwestia softu. Pytanie, czy w ogóle powinienem mieć możliwość przeprowadzenia aktualizacji przez Wi-Fi bez instalacji "fix", bo może brak tego fix-a jest tu problemem?

Pytanie do producenta: Kiedy przewidujecie następną aktualizację?


Domi855 - w kwestii aktualizacji nie jesteśmy w stanie określić konkretnego terminu, ponieważ są one uzależnione od zbyt wielu czynników. Pojawiają się wtedy gdy trzeba coś usprawnić lub dodać nowe funkcje. Ewentualnie wtedy, kiedy wykryjemy jakieś problemy. W Twoim przypadku możesz spróbować zrestartować czytnik. Ewentualnie wgrać jeszcze raz najnowszą wersję firmware - wgrywają wcześniej FIX. Nie spotkaliśmy się z podobnymi problemami w urządzeniach testowych. Jesteś pierwszą osobą zgłaszającą taki problem.


28 paź 2015 12:11:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Ja zaktualizowałem z SD najpierw fix, potem update. No i niestety też zaliczam zwisy. W czasie czytania na razie nie, ale podłączenie czytnika do komputera, zasilania i następnie odłączenie czasami wywołuje zwis. Czytnik samoistnie się wyłączył i już nie mogłem go włączyć. Parokrotne próby podłączania i odłączania do komputera, wielokrotne przytrzymywanie włącznika i w końcu zaskoczył. Ale cały czytnik jest niestabilny. Nagle znikają pozycje ostatnio czytane. Zrobiłem reset ale bez zmian. Nie wiem jak było na poprzednim firmware bo po zakupie od razu zaktualizowałem.


28 paź 2015 14:30:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Mi wczoraj zawiesił się przy podłączeniu do ładowania przez ładowarkę USB. Chciałem uruchomić książkę i 0 reakcji. Odpiąłem kabel, włączyłem książkę, podłączyłem i dopiero załapało.


28 paź 2015 15:49:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Po różnych próbach wychodzi mi, że zwiechy zalicza przy podłączaniu, odłączaniu do ładowarki, komputera.


28 paź 2015 16:28:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2015 22:05:27
Posty: 5
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Onyx inkBOOK
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Dosyć dziwnie przebiega ostatnia aktualizacja. Zrobiłem jak w instrukcji a zarówno po instalacji fixa jak i ostatecznej wersji ukazywała się u mnie informacja o nieudanej aktualizacji. Po sprawdzeniu jaką wersję posiadam okazuje się że najnowszą, czyli jednak udaje się zainstalować. Miał ktoś coś podobnego?


28 paź 2015 19:10:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Arta Tech napisał(a):
w kwestii aktualizacji nie jesteśmy w stanie określić konkretnego terminu, ponieważ są one uzależnione od zbyt wielu czynników. Pojawiają się wtedy gdy trzeba coś usprawnić lub dodać nowe funkcje. Ewentualnie wtedy, kiedy wykryjemy jakieś problemy.

I według Was teraz z Onyx Inkbookiem jest wszystko ok?
Nic już nie należy poprawić?
Czy ten produkt będzie jeszcze na rynku czy to już jest jego koniec i ponownie w sprzedaży nie będzie?


29 paź 2015 10:14:49
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
puchatek2 napisał(a):
Arta Tech napisał(a):
w kwestii aktualizacji nie jesteśmy w stanie określić konkretnego terminu, ponieważ są one uzależnione od zbyt wielu czynników. Pojawiają się wtedy gdy trzeba coś usprawnić lub dodać nowe funkcje. Ewentualnie wtedy, kiedy wykryjemy jakieś problemy.

I według Was teraz z Onyx Inkbookiem jest wszystko ok?
Nic już nie należy poprawić?
Czy ten produkt będzie jeszcze na rynku czy to już jest jego koniec i ponownie w sprzedaży nie będzie?


Puchatek, inkBOOK Onyx wciąż jest w sprzedaży i zbierając feedback od użytkowników, będziemy rozwijać oprogramowanie. Chodzi bardziej o to, że nie istnieje żaden konkretny harmonogram wypuszczania aktualizacji. Uważnie obserwujemy co zgłaszacie Wy, jako użytkownicy i weryfikujemy te zgłoszenia. Następnie jeśli problem istnieje, staramy się go naprawiać.


29 paź 2015 11:13:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2012 16:18:28
Posty: 318
eCzytnik: i62HD AG, 2x inkBook Onyx, PB 623
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Ja pytam czy będzie, Wy odpowiadacie że jest. Ja wiem że on jeszcze jest do dostania na rynku ale czy będzie tak samo za miesiąc, kwartał,pół roku, rok? Tego niestety nie dowiedziałem się. Ze sposobu na uniknięcie odpowiedzi na zadane pytanie wprost idzie wywnioskować że jednak to jest koniec Onyxowego inkBooka. To że gdzieś jeszcze zalega na półkach nie wynika że za rok też będzie. Czy kolejne kontenery płyną z Chin?


29 paź 2015 12:50:55
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Gdzie inkBook Onyx jest w sprzedaży? U Was na stronie nie ma, w Legimi nie ma. Czy chodzi o to, że zostały resztki magazynowe w sieciach handlowych, czy też będą jego kolejne dostawy i będzie sprzedawany (i promowany) równolegle z Obsidianem. Z całej komunikacji zrozumiałem tyle, że to Obsidian jest jego następcą.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 paź 2015 13:07:27
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
puchatek2,
- urządzenie nadal będzie aktualizowane,
- model Onyx został zastąpiony przez Obsidian. Nie będzie już kolejnych dostaw modelu Onyx.

Vroo, inkBOOK Onyx jest w sieciach handlowych i widoczny jest jeszcze online. Ale nie będzie już kolejnych dostaw. I tak, można spokojnie powiedzieć, że Obsidian jest następcą Onyxa.

PS. inkBOOK nie jest Onyxowy, ale Arta Tech-owy ;)


29 paź 2015 13:26:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: inkbook Onyx Aktualizacja & fix - V1.0.1-2015101211
Arta Tech napisał(a):
Nie będzie już kolejnych dostaw modelu Onyx.


Szacun! Czas życia produktu na rynku trzy miesiące. Dobrze, że przynajmniej Vroo zdążył recenzję napisać...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


29 paź 2015 15:25:51
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron