Teraz jest 29 mar 2024 12:17:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717 
Autor Wiadomość
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Drodzy Użytkownicy,

Możecie dokonać aktualizacji swoich inkBOOK'ów Onyx do najnowszej wersji.

Zmiany w wersji V1.0.0-2015070717:

* Sklep z aplikacjami Midiapolis App Store, która umożliwia pobieranie i instalację aplikacji firm trzecich.
* Naprawiony błąd uruchamiania urządzenia z zainstalowaną kartą SD.
* Nowa aplikacja do słowników (QuickDic).
* Udoskonalony tryb A2.
* Poprawki błędów i lepsze działanie systemu i aplikacji.

Więcej informacji na stronie: http://www.my-midia.com/#!aktualizacje/cxp2

P.S:
Aktualizacja bezprzewodowa OTA (over-the-air) niedostępna.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


Ostatnio edytowano 31 lip 2015 14:49:51 przez Adam.Kaczmarek.ArtaTech, łącznie edytowano 1 raz



31 lip 2015 12:50:38
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Skąd wziąć słowniki do QuickDic? Sprawdzając słowo dostaję tylko komunikat "there's no dictionary on your device", w samej aplikacji nie ma opcji ściągnięcia.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


31 lip 2015 14:13:09
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: inkBOOK - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Do wyboru, do koloru: https://code.google.com/p/quickdic-dict ... loads/list

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


31 lip 2015 14:15:23
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Vroo napisał(a):
Skąd wziąć słowniki do QuickDic? Sprawdzając słowo dostaję tylko komunikat "there's no dictionary on your device", w samej aplikacji nie ma opcji ściągnięcia.


Vroo,

pobierz je proszę z https://drive.midiapolis.com/public.php ... 8ca4997a48 i rozpakuj je do folderu QuickDic.

Dodatkowe pary słowników można pobrać z oficjalnej strony QuickDic: https://code.google.com/p/quickdic-dict ... loads/list

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


31 lip 2015 14:26:38
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Vroo napisał(a):
Skąd wziąć słowniki do QuickDic? Sprawdzając słowo dostaję tylko komunikat "there's no dictionary on your device", w samej aplikacji nie ma opcji ściągnięcia.


1. Uruchom aplikację QuickDic,
2. Odznacz "Show only local"
3. Wybierz pary słownikowe, które Cię interesują do pobrania :-)

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


31 lip 2015 14:47:18
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Dzięki za pomoc. Pobrałem słowniki i działają. :) Lista po odznaczeniu "local" pojawia mi się dopiero teraz, po pierwszym uruchomieniu jej nie było. Chociaż i tak chyba wygodniej pobrać na komputer.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


31 lip 2015 14:59:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Czytnik zawiesił mi się w trakcie aktualizacji, a na ekranie pojawił się wykrzyknik. Komputer już nie widzi czytnika. Czytnik co jakiś czas się resetuje, ale nie włącza. Co ja mam teraz zrobić? Po co mi była ta aktualizacja. Bardzo proszę o pomoc, bo jeśli mam teraz wysłać czytnik do serwisu, to zaczynam żałować zakupu.


Mam pytanie jeszcze do użytkowników forum. Czy mam jeszcze szansę zwrócić czytnik (14 dni nie upłynęło) kupiony w sklepie internetowym (Agito). Czy czytnik musi być w stanie nienaruszonym.


01 sie 2015 8:49:27
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
zambezilimpopo napisał(a):
Czytnik zawiesił mi się w trakcie aktualizacji, a na ekranie pojawił się wykrzyknik. Komputer już nie widzi czytnika. Czytnik co jakiś czas się resetuje, ale nie włącza. Co ja mam teraz zrobić? Po co mi była ta aktualizacja. Bardzo proszę o pomoc, bo jeśli mam teraz wysłać czytnik do serwisu, to zaczynam żałować zakupu.


Mam pytanie jeszcze do użytkowników forum. Czy mam jeszcze szansę zwrócić czytnik (14 dni nie upłynęło) kupiony w sklepie internetowym (Agito). Czy czytnik musi być w stanie nienaruszonym.


Proszę skontaktuj się z Serwisem Arta Tech - tel. 71 750 90 98 (8:00 - 16:00) lub e-mail serwis@artatech.pl.

Czy wykonałaś polecenie z pkt. 3 tj. podłączyłaś urządzenie do ładowania w trakcie aktualizacji?

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


01 sie 2015 10:36:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Tak urządzenie było cały czas pod ładowarką. Teraz bezustannie resetuje się i pokazuje ekran z przewróconym ludzikiem androida i wykrzyknikiem. Tak będzie chyba aż do wyładowania. Szkoda, że serwis nie działa w trakcie weekendu. Spróbuję się skontaktować telefonicznie w poniedziałek z samego rana (maila już wysłałam). Czas mnie nagli, bo tylko do środy mogę ewentualnie zwrócić czytnik do sklepu i odstąpić od umowy ze względu na kupno na odległość. Szkoda by było :(


01 sie 2015 11:45:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
zambezilimpopo napisał(a):
Teraz bezustannie resetuje się i pokazuje ekran z przewróconym ludzikiem androida i wykrzyknikiem.
Szkoda, że tak się stało - coś poszło nie tak w trakcie aktualizacji. Czy nigdy wcześniej czytnik Ci się samoczynnie nie restartował ? Bo tylko taki scenariusz mi przychodzi do głowy, albo błędy zapisu/odczytu w pamięci wewnętrznej.
Taki symbol ludzika z wykrzyknikiem, do naprawy najpewniej będzie wymagać wizyty czytnika w serwisie (ponowne wgranie oprogramowania przez kabelek).
Jak mój Onyx miał awarię i kurier go zabrał do serwisu we wtorek, to wrócił na czwarty dzień (w piątek), więc czytnik może być szybko z powrotem.

U mnie po aktualizacji zauważyłem jedną drobną rzecz. Miałem wcześniej sklep Midiapolis App Store i po aktualizacji zrobiły mi się dwa sklepy na liście aplikacji (te same wersje i ilości danych).
Po sprawdzeniu w katalogach systemowych widzę, że pozostał stary plik "midiapolis_app_store.apk" i obok jest nowy "midiapolis_app_store_1.1.apk".
Nie wiem czy tak jest wszędzie, czy tylko u mnie, bo przed aktualizacją miałem sklep wyłączony (dezaktywuj) w zarządzaniu aplikacjami.

_________________
W Obrazek też ;)


01 sie 2015 15:42:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014 0:57:06
Posty: 8
Lokalizacja: DTR
eCzytnik: Lynx T68
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
No to może serwis zastanowi się nad udostępnieniem pliku *.img do rkbatchtool czy jak tam się to narzędzie nazywa. Kiedyś miałem tablet goclevera i tam się w ten sposób wgrywało updaty softu... program prosty w obsłudze...


02 sie 2015 18:56:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 cze 2015 18:19:04
Posty: 36
eCzytnik: Nook Simple Touch, InkBook
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
airs napisał(a):
zambezilimpopo napisał(a):
Teraz bezustannie resetuje się i pokazuje ekran z przewróconym ludzikiem androida i wykrzyknikiem.
Szkoda, że tak się stało - coś poszło nie tak w trakcie aktualizacji. Czy nigdy wcześniej czytnik Ci się samoczynnie nie restartował ? Bo tylko taki scenariusz mi przychodzi do głowy, albo błędy zapisu/odczytu w pamięci wewnętrznej.
Taki symbol ludzika z wykrzyknikiem, do naprawy najpewniej będzie wymagać wizyty czytnika w serwisie (ponowne wgranie oprogramowania przez kabelek).
Jak mój Onyx miał awarię i kurier go zabrał do serwisu we wtorek, to wrócił na czwarty dzień (w piątek), więc czytnik może być szybko z powrotem.

U mnie po aktualizacji zauważyłem jedną drobną rzecz. Miałem wcześniej sklep Midiapolis App Store i po aktualizacji zrobiły mi się dwa sklepy na liście aplikacji (te same wersje i ilości danych).
Po sprawdzeniu w katalogach systemowych widzę, że pozostał stary plik "midiapolis_app_store.apk" i obok jest nowy "midiapolis_app_store_1.1.apk".
Nie wiem czy tak jest wszędzie, czy tylko u mnie, bo przed aktualizacją miałem sklep wyłączony (dezaktywuj) w zarządzaniu aplikacjami.


Mój czytnik rzeczywiście wylądował w serwisie. Tak mi się nieszczęśliwie złożyło, że miał być prezentem na moje urodziny i dokładnie w dniu urodzin (4 sierpnia) zabrał go kurier. Urlop mija, a ja doceniam mojego niezawodnego nooka. Inkbook restartował mi się wcześniej samoczynnie, ale podczas włączania (tzn. jakby nie mógł się do końca włączyć i restartował się). W trakcie pracy tego nie zauważyłam, ale z drugiej strony miałam go niewiele ponad tydzień i to wieczorami, więc nie zdążyłam go jeszcze sprawdzić. Teraz, z perspektywy czasu myślę, że trafił mi się jakiś felerny egzemplarz, bo nawet nie chciały na nim działać niektóre aplikacje, które w testach na Świecie Czytników działały świetnie. Być może wcześniej czy później i tak trafiłby do serwisu, a aktualizacja tylko to przyspieszyła. Pozostaje mi się uzbroić w cierpliwość (oj to bardzo trudne...), liczyć, że pracownicy serwisu nie są zasypani reklamacjami i jeszcze chociaż pod koniec urlopu będzie mi dane pocieszyć się moim prezentem :depresja:


08 sie 2015 10:41:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2015 0:13:40
Posty: 3
Post Re: inkBOOK - aktualizacja V1.0.0-2015070717
Adam.Kaczmarek.ArtaTech napisał(a):
Vroo napisał(a):
Skąd wziąć słowniki do QuickDic? Sprawdzając słowo dostaję tylko komunikat "there's no dictionary on your device", w samej aplikacji nie ma opcji ściągnięcia.


Vroo,

pobierz je proszę z https://drive.midiapolis.com/public.php ... 8ca4997a48 i rozpakuj je do folderu QuickDic.

Dodatkowe pary słowników można pobrać z oficjalnej strony QuickDic: https://code.google.com/p/quickdic-dict ... loads/list


Problemy ze słownikiem:
1) link mediapolis działa, ale słownik PL-ENG słaby, akurat chciałem przetłumaczyć "czekan", "raki" - i lipa
2) link google nie działa (błąd 403)
3) w aplikacji QuickDic klikam, żeby pobrało inny słownik PL-ENG i pojawia się napis "download failed: null"


21 sie 2015 12:02:58
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 sie 2015 11:12:00
Posty: 142
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
maak, wygląda na to, że QuickDic zniknęło całkowicie. Nie można go już pobrać z Google Play Store, a 403 wyskakuje dlatego, że tej strony też już nie ma (w sumie to powinno być 404).

EDIT:
Zbierzemy słowniki, które mamy i prześlemy je w formie linku do Midiapolis Drive.


21 sie 2015 16:46:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: inkBOOK Onyx - aktualizacja V1.0.0-2015070717
A może by tak inny słownik? Podtrzymuję apel o obsługę StarDicta


21 sie 2015 19:36:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron