Teraz jest 19 kwi 2024 12:46:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Onyx T68
No niestety serwis się nie popisał.
Nie wiem czy tak jest w twoim przypadku ale jeden z użytkowników opisuje że w swoim czytniku miał słabo połączone płytę główną czytnika z baterią i po prostu rozebrał czytnik i poprawił to połączenie.
( oryg wątek http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=262703 )


13 lip 2015 22:29:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Onyx T68
Do wiadomości Powiatowego Rzecznika Praw konsumenta... Mnie dziwi, że jeszcze nie zebraliście się i nie działacie grupą...

Ciekawe co napisze teraz Miłosz odnośnie wpisu hemix77 oraz wcześniejszych wypowiedzi i stwierdzenia serwisu:
Cytuj:
Zalecamy ładować urządzenie przez kabel USB do komputera (...)

Dawaj Miłoszu, nie mogę się doczekać kolejnego fajnego i spójnego wyjaśnienia budującego wizerunek firmy ;-). Co za czasów doczekałem, żeby widzieć załatwianie problemów z takim tupetem i jeszcze bezczelnie w żywe oczy...


14 lip 2015 9:56:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2015 9:45:26
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Lynx T68 - nigdy więcej Onyx
Post Re: Onyx T68
Czytnik się zepsuł, Artatech na podstawie zdjęcia uznał że to uszkodzenie mechaniczne matrycy (przy okazji insynuując celowe uszkodzenie) i gwarancji nie podlega: uszkodzenie polega na tym że niezależnie czy wyłączony czy włączony na ekranie jest kilka cieniutkich pionowych kresek w kolorze czcionki no i czytnik nie startuje dalej (jedynie włącza się podświetlenie ekranu)
Ponieważ WIEM że czytnik nie był rzucany, nie był gnieciony, nie upadł itp (początkowo wręcz myślałem że się mocno rozładował że się nie uruchamia - dopiero pźniej dostrzegłem te kreseczki) czuję się po prostu zrobiony w ch... przez polskich cwaniaczków.
Rzecznik Konsumenta itp to nie dla mnie - byłem kiedyś z pewną rzeczą, porażka, dobre dla bab z magla.
Pozew i sąd, naprawdę. Natomiast moje wątpliwości są co biegłego - taka osoba na co dzień pracuje raczej dla takich firm jak Artatech a nie dla mnie - wiadomo. Obawiam się więc że wyda werdykt iż uszkodzenie powstało mechanicznie więc oprócz 800zł wydam jeszcze na proces. Wprawdzie mogę zgłosić kontrbiegłego ale niby kogo skoro drugi (o ile sąd dopuści) też pewnie będzie jakimś elektronikiem siedzącym w kieszeni tego typu firm. Co sądzicie, warto się sądzić i jakie mam szanse. Pisze po prostu, bo naprawdę ten sprzęt nie był specjalnie katowany itp, cały czas w etui i to jest granda że nagle coś się w nim zepsuło a serwis mi pisze że nie naprawi insynuując jeszcze że pewnie specjalnie go popsułem.


14 lip 2015 9:56:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Onyx T68
hemix77 napisał(a):
Bardzo ciekawe są uwagi serwisu, zamieszczam link do skanu protokółu naprawy:
https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... lder%2cjpg
Ciekawe w kontekście tego, co zostało napisane na forum wcześniej na temat ładowania akumulatora czytnika.

Protokół faktycznie ciekawy, szczególnie o tym ładowaniu z USB i usypianiu kompa:shock:. Ekspertyza serwisu musiała kosztować fortunę. Sądzę, że producent powinien koniecznie udostępnić naukową publikację o wyższości ładowania czytnika z portu USB ponad inne. Niedawno 1A był dobry, teraz okazuje się, że najlepiej max. 0,5A.
Ja niestety dość dawno kończyłem wydział elektryczny miejscowej politechniki i jak czytam posty panów z ArtaTech, to stwierdzam że jestem mocno zacofany w ogarnięciu ich nowoczesnych technologii.


14 lip 2015 11:23:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2015 19:36:31
Posty: 3
eCzytnik: Onyx T68 Lynx
Post Re: Onyx T68
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem Lynxa i z ciekawostek powiem wam, że przesiadłem się z Aury HD. W Kobo niestety po pewnym czasie zaczął działać niepoprawnie panel dotykowy. Jako, że dostałem kasę musiałem kupić nowy i myślałem nawet ponownie Aurze, ale kiepska przeglądarka i brak choćby odczytów plików doc, czy uciążliwy odczyt plików jpg wstrzymały mnie w wejście w tą samą wodę.

Pierwsze porównanie po miesiącu (niezbyt intensywnego) użytkowania:
- kontrast obrazu jest mniejszy w Lynxie - w Aurze odczucia były pod tym względem lepsze;
- wykonanie obudowy lynxa miło mnie zaskoczyło. Nie czuję tego, że jest większy od Aury HD. Wydaje się przy tym cieńszy;
- fizyczne klawisze ułatwiają bardzo czytanie pdf i internetu (bez pływania i męczenia oczu);
- otwartość Lynxa to jego największa zaleta - epuby, doc, prezentacje w powerpoincie, czy nawet skany lub zdjęcia wycinków gazet. Mogę czytać wszystko bardzo przyjemnie;
- co do baterii jeszcze się nie wypowiadam, jako że dopiero trzecie ładowanie za mną - maksymalnie wytrzymał 12 dni. Teraz potestuję go bez używania wifi (choć Aura HD nawet z okazjonalnym przeglądaniem internetu wytrzymywała ponad miesiąc)

Może poruszaliście już temat optymalizacji czytnika? Widzę, że jeden z użytkowników podał jakieś procesy telefoniczne do wyłączenia, które działają nie wiadomo po co w tle. Poszukam jeszcze, a potem będę pytał.

Z dziwnych spraw, to Oreader nie pamięta ostatnio czytanej strony, jeśli wyjdę z czytanej książki. Sprawę rozwiązują poniekąd zakładki i przechodzenie do ostatniej z nich po ponownym otwarciu książki.

Sam jestem ciekaw, jak ten czytnik będzie się sprawował. Sprzęt drogi. Po komentarzach wydawało się, że przejście z Kobo na Onyxa to skok w przepaść. Póki co nie żałuję i oby tak było dobrych kilka lat. Połączenie ekranu Aury HD i otwartego systemu Lynxa byłoby ideałem, ale cóż rynek czytników 6,8 jest mocno zawężony.


14 lip 2015 20:44:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx T68
Strona jest zapamiętywana w oreaderze jeśli książka jest otwierana z poziomu oryginalnego launcher-a( przy czym w miejscu gdzie jest zlokalizowana musi być także uruchomione indeksowanie


14 lip 2015 21:02:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2014 14:12:15
Posty: 124
Lokalizacja: www.MOBO.pl
eCzytnik: inkBOOK Onyx, inkBOOK Lumos
Post Re: Onyx T68
Artatech przysłał link do firmware jakiegoś staregoi po aktualizacji problem z indeksowaniem książek zniknął

Jednakże pojawił się komunikat przy włączeniu: Niestety, aplikacja Dysk została zatrzymana.

Da się to usunąć, żeby nie pojawiało się okienko?


15 lip 2015 18:03:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2014 12:22:10
Posty: 46
eCzytnik: onyx t68 Lynx, inkBOOK
Post Re: Onyx T68
Jaki jest numer tego fW?


15 lip 2015 20:01:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
corradzisz napisał(a):
Jestem nowym użytkownikiem Lynxa i z ciekawostek powiem wam, że przesiadłem się z Aury HD. W Kobo niestety po pewnym czasie zaczął działać niepoprawnie panel dotykowy. Jako, że dostałem kasę musiałem kupić nowy i myślałem nawet ponownie Aurze, ale kiepska przeglądarka i brak choćby odczytów plików doc, czy uciążliwy odczyt plików jpg wstrzymały mnie w wejście w tą samą wodę.

Pierwsze porównanie po miesiącu (niezbyt intensywnego) użytkowania:
- kontrast obrazu jest mniejszy w Lynxie - w Aurze odczucia były pod tym względem lepsze;
Aura HD i Lynx mają dokładnie ten sam model ekranu (Aura H2O ma lepszy ekran Carta), różnice kontrastu wynikają z innego oprogramowania i sposobu "renderowania" obrazu przez system. Zajrzyj do wątku "Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks", a szczególnie postu o poprawianiu wyglądu:
post113675.html#p113675
może któryś ze sposobów pomoże w podniesieniu kontrastu u Ciebie.

corradzisz napisał(a):
Może poruszaliście już temat optymalizacji czytnika? Widzę, że jeden z użytkowników podał jakieś procesy telefoniczne do wyłączenia, które działają nie wiadomo po co w tle. Poszukam jeszcze, a potem będę pytał.

Z dziwnych spraw, to Oreader nie pamięta ostatnio czytanej strony, jeśli wyjdę z czytanej książki. Sprawę rozwiązują poniekąd zakładki i przechodzenie do ostatniej z nich po ponownym otwarciu książki.
Problem z Lynxem sprowadza się obecnie do brandowanego oprogramowania, które utknęło na nieszczególnie udanej wersji i Chińczycy nie chcą zrobić poprawek.
Istnieje o wiele lepsza wersja firmware, dostępna wraz ze sposobem jej wgrania na angielskim forum mobileread. Jest też już jeszcze nowsza "chińska" wersja 1.7. Ale wszystkie wymagają wgrywania przez kabel w trybie download i w wypadku Lynxa anulują gwarancję polskiego dystrybutora.
Aktualne oprogramowanie do Lynxa nie jest złe, ale też można je poprawiać i podstroić, jednak wymaga to wykonania root-a, co też grozi problemami z gwarancją.
Praktycznie cała wiedza jest na podanym angielskim forum - wszystko co dotyczy modeli T68, można zastosować do Lynxa.
Tak samo problem z Oreaderem zbiegł się z tą wersją oprogramowania, inne wersje nie mają tego problemu.

_________________
W Obrazek też ;)


17 lip 2015 14:38:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 paź 2014 9:55:07
Posty: 109
eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
Post Re: Onyx T68
@airs a jak jest z "dotykiem" w innych wersjach oprogramowania, jest poprawiony, czy tak samo skopany?

_________________
Conieco o programownaiu


18 lip 2015 14:53:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Dotyku nie udało im się chyba nigdy dobrze rozpracować - jest zawsze mniej lub bardziej nieprecyzyjny - jest to zauważalne przy brzegach ekranu (górnym i bardziej dolnym).
Jak dla mnie da się z tym go używać, ale przyznam, że jest to wkurzające. Najbardziej chodzi o klawiaturę ekranową.

Przykro mi, że wciąż nie znalazłem sił i czasu, żeby zrobić takie "czyste" oprogramowanie z instrukcją do wgrania :|

_________________
W Obrazek też ;)


18 lip 2015 23:42:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Onyx T68
Na ekranie mojego Rysia na wysokości górnych klawiszy od prawej do lewej pokazał mi się jaśniejszy pasek. Piszę jaśniejszy dlatego gdy trafi na tekst to litery są jaśniejsze (mniej czerni) od pozostałych. Na początku tego jak był nowy to wszystko było ok. Dopiero teraz od paru dni to nagle wystąpiło. Przestałem czytać, zamknąłem okładkę etui, czytnik przeszedł w stan uśpienia. Gdy ponownie po paru godzinach uruchomiłem czytnik to pokazał się na ekranie pasek szerokości około 5 mm. Mam pytanie czy to jest wada ekranu czy oprogramowania. Czy mam go reklamować czy czekać na aktualizację oprogramowania, mam wgraną fabrycznie ostatnią wersję Build 675c088.

pzdr. bravosx


02 sie 2015 21:23:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Trzeba reklamować, wygląda na wadę ekranu.

_________________
W Obrazek też ;)


02 sie 2015 23:09:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 20:50:06
Posty: 86
eCzytnik: Prestigio 3464, Onyx Lynx, Lenovo S
Post Re: Onyx T68
airs napisał(a):
Trzeba reklamować, wygląda na wadę ekranu.


Co prawda nie jest to pocieszająca informacja ale serdeczne dzięki za pomocną informację. Szkoda bo byłem z niego bardzo zadowolony, a teraz mam wątpliwości czy przy nim pozostać.

pzdr. bravosx


04 sie 2015 18:56:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013 20:04:31
Posty: 4
eCzytnik: Boox T68, i62
Post Re: Onyx T68
Na stronie Onyx International jest nowa wersja oprogramowania 1.7.3

http://www.onyx-international.com/index ... t/firmware

Change log:

Neo Reader:
Fixed Bugs
1. Scribble loss problem
2. Scribble menu popped up mistakenly
3. Smoothness problem of chirography
4. Inaccurate word selection on ePub
5. When exporting notes, pdf file was still generated without selecting “scribble”
6. After highlighted content was exported to computer, highlighted location turns aside (left-right)
7. When exporting notes of txt files, note content was not arranged by natural page number
8. Remove feature “ full screen refresh after pin-to-zoom”

Added New Features
1. When scribble menu is hidden, auto refresh occurs for smoothness of chirography
2. Add “Hide” feature to scribble feature
3. Add “Mark” feature to scribble feature
4. Add TTS support to pdf files
5. Add “underline” option to highlight feature; “Underline” is default setting. Highlight mode can be changed by “ setting-screen-highlight mode”

System :
Fixed Bugs
1. Bluetooth could not be disconnected normally and this could cause device restart
2. Folder can not be cut and pasted between internal card and external card
3. Long press on book cover could not pop up “ Open Method”
4. Add “ rename folder name, export feature” to onyxscribbler; Default route is “ note export” folder under system root route
5. After dragging A2, no full screen refresh; Before dragging A2, there was improper refresh problem

Added new features
1. APP can be installed to SD card
2. Third-party APP can be installed to user partition of the system storage


07 sie 2015 13:43:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: