Teraz jest 28 mar 2024 22:55:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Co zrobić z przeczytanymi pozycjami? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2015 17:38:38
Posty: 4
eCzytnik: PB626
Post Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
Witam
Czy macie jakiś pomysł co robić z przeczytanymi pozycjami? W zasadzie nie chodzi mi o książki, bo te czyta się na tyle długo i jest ich na tyle mało, że nie stanowi to problemu. Głównie mam problem z artykułami wysyłanymi do PB za pomocą PushToKindle (polecam ten dodatek do przeglądarek). Jest ich sporo i są krótkie, więc biblioteka czytnika szybko się zaśmieca. Oczywiście można je usuwać, ale sporo z nich chciałbym sobie zostawić jako źródło wiedzy.
Przeniesienie ich do innego katalogu chyba nic nie da, bo wszystko jest skanowane :(
Czy jest może możliwość zdefiniowania katalogu niewidzialnego dla biblioteki, ale widzialnego dla opcji Plik->Przenieś?
A może jest jakiś parametr "ukryj przeczytane"?
Albo możliwość nadania jakiejś flagi/etykiety?
Szukam rozwiązania niewymagającego podłączania czytnika do komputera i wyjmowania karty SD z czytnika.

ps. PushToKindle jest fajne, ale niestety w wielu przypadkach zawodzi. Znacie jakąś wygodną alternatywę?
ps2. Mam oprogramowanie v5.7.511


17 cze 2015 18:02:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
MIPS napisał(a):

ps. PushToKindle jest fajne, ale niestety w wielu przypadkach zawodzi. Znacie jakąś wygodną alternatywę?


W czym Cię zawiodło? Możesz podać jakiś przykład zawodnej strony?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 cze 2015 19:31:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
Myślę, że jest pewne rozwiązanie - chociaż będzie z tym nieco macania 8) .

Po pierwsze w czytniku można wybrać zawartość którego konkretnie katalog ma być wyświetlana.
Po drugie biblioteka obsługuje półki - które zupełnie swobodnie można sobie tworzyć i między nimi książki przenosić.

Osobiście robię tak, że najpierw wgrywam nowe książki do jednego katalogu, potem zaznaczam wszystkie i dodaje do półki "nowe". Kiedy są już przeczytane, to najpierw fizycznie przenoszę je do katalogu "przeczytane", a potem dodaje je do półki o tej samej nazwie.


17 cze 2015 20:03:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2015 17:38:38
Posty: 4
eCzytnik: PB626
Post Re: Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
Cyfranek napisał(a):
MIPS napisał(a):

ps. PushToKindle jest fajne, ale niestety w wielu przypadkach zawodzi. Znacie jakąś wygodną alternatywę?


W czym Cię zawiodło? Możesz podać jakiś przykład zawodnej strony?


Oj akurat nie mam pod ręką, ale z tego co pamiętam:
- użyte na forach zwraca tylko pierwszy post, mimo iż standardowo (link z google, bez logowania) widać całą dyskusję
- ostatnio z jakiegoś artykułu wycięło wszystkie nagłówki akapitów
- bodajże na Niebezpieczniku zignorowało praktycznie cały artykuł
- na polskich stronach nie działa na stronach "slajdowanych", natomiast zdarzyło mi się, że zagraniczne artykuły podzielone na części pobrało w całości.
- na stronach MSDN (Microsoft) można sobie wygenerować "książkę" z wybranych tematów, która jest potem jakiś czas dostępna jako jeden duży html do pobrania (do niedawna był do wyboru i PDF). PushToKindle sobie z tym nie radzi, co mnie bardzo doskwiera,

Niestety nie mogę teraz podać konkretnych linków, jak coś będę miał to podrzucę.


17 cze 2015 23:48:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2015 17:38:38
Posty: 4
eCzytnik: PB626
Post Re: Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Myślę, że jest pewne rozwiązanie - chociaż będzie z tym nieco macania 8) .

Po pierwsze w czytniku można wybrać zawartość którego konkretnie katalog ma być wyświetlana.
Po drugie biblioteka obsługuje półki - które zupełnie swobodnie można sobie tworzyć i między nimi książki przenosić.

Osobiście robię tak, że najpierw wgrywam nowe książki do jednego katalogu, potem zaznaczam wszystkie i dodaje do półki "nowe". Kiedy są już przeczytane, to najpierw fizycznie przenoszę je do katalogu "przeczytane", a potem dodaje je do półki o tej samej nazwie.


No faktycznie macania jest sporo :)
Półek w zasadzie jeszcze nie używałem, FW5.x mam od niedawna, pomacam, potestuję. Dzięki.
IMHO najwygodniejszy byłby łatwo dostępny "globalny" przełącznik filtrujący "ukryj przeczytane". Może się kiedyś pojawi :)


17 cze 2015 23:56:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
MIPS napisał(a):

Niestety nie mogę teraz podać konkretnych linków, jak coś będę miał to podrzucę.


To przy okazji, bo chciałem przetestować, w czym problem. Ja do kłopotliwych stron często używam GrabMyBook (http://www.grabmybooks.com/), gdzie można ręcznie zdefiniować obszar pobierany do pliku EPUB (Rule Editor).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 cze 2015 0:15:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2015 20:40:18
Posty: 12
Post Re: Co zrobić z przeczytanymi pozycjami?
MIPS napisał(a):
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Myślę, że jest pewne rozwiązanie - chociaż będzie z tym nieco macania 8) .

Po pierwsze w czytniku można wybrać zawartość którego konkretnie katalog ma być wyświetlana.
Po drugie biblioteka obsługuje półki - które zupełnie swobodnie można sobie tworzyć i między nimi książki przenosić.

Osobiście robię tak, że najpierw wgrywam nowe książki do jednego katalogu, potem zaznaczam wszystkie i dodaje do półki "nowe". Kiedy są już przeczytane, to najpierw fizycznie przenoszę je do katalogu "przeczytane", a potem dodaje je do półki o tej samej nazwie.


No faktycznie macania jest sporo :)
Półek w zasadzie jeszcze nie używałem, FW5.x mam od niedawna, pomacam, potestuję. Dzięki.
IMHO najwygodniejszy byłby łatwo dostępny "globalny" przełącznik filtrujący "ukryj przeczytane". Może się kiedyś pojawi :)


Jestem w podobnej sytuacji i gdybyś podczas testów "wymacał" coś konkretnego to będę wdzięczny za podpowiedź.


18 cze 2015 19:34:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: