Teraz jest 29 mar 2024 16:14:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Kupowanie poserwisowego Kindle - warto ryzykować? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2015 20:16:48
Posty: 1
Post Kupowanie poserwisowego Kindle - warto ryzykować?
Witam :)
Przymierzam się do zakupu czytnika i mój budżet wynosi max 300zł + koszt wysyłki. Myślałam o Kindle 7, ewentualnie Pocketbooku 624 albo Onyxie Storii... Nie ukrywam, że w wyżej wymienionych urządzeniach brakowałoby mi podświetlenia, więc Paperwhite wydaje się najlepszą opcją (lecz obecnie nie na moją kieszeń). Jednak natknęłam się na Allegro na taką oto ofertę: http://allegro.pl/kindle-paperwhite-2-2 ... 52034.html "Czasami na dole ekranu mogą pojawić się delikatne szare przebarwienia" . Wie ktoś na czym to może polegać i jak bardzo przeszkadzać w czytaniu? Czy kupno czytnika po serwisie ma w ogóle sens?


Ostatnio edytowano 08 kwi 2015 20:49:11 przez chico, łącznie edytowano 1 raz



08 kwi 2015 20:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kupowanie poserwisowego Kindle - warto ryzykować?
Jest zgrzyt: w jednym momencie opisu stoi jak byk "Czytnik jest poserwisowy" a chwilę potem "stan: fabrycznie nowy ". Jedno z drugim mi nie pasuje :(
A tak w ogóle to myślę sobie, że to ani nie poserwisowy, ani nie nowy. Skoro z Japonii, to nikt tego tam nie wysyłał z Polski do naprawy. Raczej kupujący jak zobaczył po otwarciu, to stwierdził, że nie chce urządzenia z ekranem/oświetleniem, któremu coś jest. I odesłał do sprzedawcy.
Ja bym dla weryfikacji zapytał sprzedawcę, czy czytnik jest oryginalnie zapakowany (w nienaruszonym opakowaniu). Amazon sprzedaje poserwisowe (refurbished) czytniki, ale są przywrócone do stanu fabrycznego. Między innymi oznacza to zaplombowane opakowanie. Jeśli otwarte, to chyba jednak nie jest ani poserwisowy ani nowy. No chyba, że w polskim serwisie go ktoś naprawiał. No bo w sumie nie ma w opisie zaznaczony w jakim serwisie był Kindelek. A jak oryginalnie zaplombowane to może być poserwisowy.
Ale to tylko takie wymyślanie, skoro pytasz. Może faktycznie jest jak pisze sprzedawca.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 kwi 2015 21:37:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Kupowanie poserwisowego Kindle - warto ryzykować?
Cyfranek napisał(a):
Ja bym dla weryfikacji zapytał sprzedawcę, czy czytnik jest oryginalnie zapakowany (w nienaruszonym opakowaniu). Amazon sprzedaje poserwisowe (refurbished) czytniki, ale są przywrócone do stanu fabrycznego.

Zadzwoń po prostu do nich i zapytaj. To jest firma z Kielc, ma normalna siedzibę i odbierają telefony. Wiem, bo u nich kupowałem jakieś 2 tyg. temu PW2 dla córki i odbierałem osobiście.
Trudno mi stwierdzić, jak jest z gwarancją (za wcześnie na to), ale ten który wziąłem (http://allegro.pl/kindle-paperwhite-2-eu-4gb-bez-reklam-ebooki-z-pl-i5111466427.html) był zaplombowany, nr seryjny miał europejski i zarejestrował się bez problemu. Dało radę dogadać się poza All... i w ramach tego ugrałem jeszcze drobny rabat (10PLN na czytnik i 10PLN na okładkę). Fakturę też dali.
Po mnie kupił też kolega z Warszawy tuż przed świętami. On już bezpośrednio przez portal aukcyjny, ale też nie narzeka.
Ja ich namierzyłem jakiś rok temu i miałem tam kupić PW2, ale w końcu wziąłem Onyxa C65 (była promocja w RTV).


08 kwi 2015 22:12:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2012 16:14:08
Posty: 12
eCzytnik: PRS 650
Post Re: Kupowanie poserwisowego Kindle - warto ryzykować?
Objawy cieni w dolnej części ekranu dla paperwhite jest normalne. Amazon tego nie serwisuje. Można się przyzwyczaić. Wystarczy przyciemnić ekran.


11 kwi 2015 17:00:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: