Teraz jest 16 sty 2021 5:39:10
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Gry na Onyxa!!! Lista gier które chodzą. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Gry na Onyxa!!! Lista gier które chodzą.
Powiecie że to szaleństwo. Ja jednak odkąd dostałem w swoje łapki Storię byłem głęboko przekonany, że granie w gry LOGICZNE na czytniku z e-papierem to świetny pomysł. Nie ma nic lepszego niż sesja w szachy na urządzeniu, które pozwala ci myśleć ile chcesz i nie zżera swojej baterii. Rozwiązywanie sudoku? - to samo!
Zatem postanowiłem przejrzeć większość dostępnych na androida gier logicznych i zobaczyć jak zachowują się na Booxie. Zaczynamy!


2DTrix
Co to?: to gra logiczna, w której musimy ustawić na planszy kwadraty we wzór pokazany powyżej nad naszą planszą. Nie jest jednak tak łatwo. Możemy bowiem przesuwać tylko całe wiersze lub kolumny planszy. Coś jak jedną ze ścianek kostki Rubika. Zatem jeśli na obrazku mamy dwa kwadraty oddzielone pustym polem a na planszy są one obok siebie musimy pokombinować.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: IDEALNE. Przesuwanie kwadratów jest płynne i bezproblemowe. Jest delikatne opóźnienie gdy ekran e-ink dostosowuje się po wykonaniu ruchu. Nie zmniejsza to jednak przyjemności gry.
Grafika: ŚWIETNA. Mówiąc szczerze jest to jak na razie najlepiej wyglądająca gra na onyxa. Pole gry zajmuje cały ekran. Kwadraty są ładnie wycieniowane w odcieniach szarości
Przyjemność gry: PEŁNA. Jak napisałem powyżej - delikatny glich po wykonaniu ruchu. Reszta perfekcyjna. Sama gra jest bardzo wciągająca. Proste zasady, ciekawe zagadki. Wciąga jak cholera.


365 Board Games
Co to?: to zestaw gier planszowych w jednym. Mamy tu szachy, warcaby, reversi, bacgamon, chińczyka... UWAGA!!! To jedyne z dwóch działających szachów na onyxa!!!
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Grywalne. Jest dużo glichy e-papieru podczas animacji. Gra bowiem animuje nie tylko ruchy pionków ale (w chińczyku) rzuty kostki. Ponadto wyświetla na środku ekranu duży napis informujący, który gracz ma teraz ruch. To wszystko wywołuje sporo artefaktów na e-papierze. Jednak po chwili ekran wraca do normy.
Grafika: Niezła. Obok planszy widzimy ładnie wycieniowane pudełko z pionkami (chińczyk) lub kubek kawy (szachy). Takie dodatkowe smaczki wyglądają ładnie jednak... sprawiają, że pola gry są bardzo małe. Zajmują jedynie środek ekranu. Plansza do szachów jest maleńka. To samo jeśli chodzi o bacgammona. Szkoda. Czasami też przycisk back nie działa i wydaje się, że nie można wyjść z gry. Naciśnij wtedy przycisk wyłączania ekranu, po czym ponownie włącz ekran - zobaczysz wtedy odpowiednie opcje wyjścia z gry.
Przyjemność gry: Akceptowalna. To co napisałem powyżej oznacza, że ma się wrażenie, że gra się tak naprawdę na małym ekranie komórki. Szkoda. Gra nie wykorzystała pełni możliwości ekranu Onyxa.


Abalone
Co to?: Dwóch graczy zasiada do sześciokątnej planszy z wgłębieniami, w której umieszcza się po 14 białych kul i 14 czarnych. Gracze na przemian popychają swoje kule tak, aby ostatecznie wypchnąć poza planszę 6 kul przeciwnika. Przepycha się 1,2 lub 3 swoje bile (znajdujące się w jednej linii) do przodu, do tyłu lub na boki, przy czym 2 moje bile mogą popchnąć 1 bilę przeciwnika, 3 moje bile mogą popchnąć do 2 bil przeciwnika.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Wita nas czarny ekran. Trzeba w ten ekran popukać by pojawił się ekran ładowania. I co? I nic. Nic się nie dzieje. Gra się zawiesza. Problemem na Onyxach jest wyjście z takiej sytuacji. Przycisk back nie przejmuje kontroli nad procesem. Nie wyjdzie z programu/gry tak jak przycisk back na telefonach z androidem. Przycisk wyłączenia ekranu... wyłącza ekran. Nie zamyka procesu. Baterii nie można wyjąć...
Tu prośba do Airisa. Czy byłbyś w stanie uzupełnić swoje firmware o funkcję przycisku cofnij - taką jaką mam na swoim telefonie z Cyanogen mod? Tam długie przytrzymanie przycisku back po prostu zabija proces. Jest to OGROOOMNE ułatwienie, w wielu sytuacjach.
No ale wróćmy do gry. Po wielokrotnym kliknięciu back ekran zrobił się biały. Wyłączenie ekranu e-ink i ponowne go włączenie pomogło i udało się wrócić do systemu.
Grafika: NIE WIADOMO.
Przyjemność gry: BRAK.


Aces Jewel Hunt
Co to?: To jeden z przedstawicieli całego gatunku gier polegających na ustawieniu trzech diamentów (owocków, misiów - zależnie od gry) w rzędzie. Tak ustawione diamenty znikają. Dostajemy punkty. Na ich miejsce spadają nowe. I tak w kółko. Typ gry logicznej, która uzależnia ale też nie wymaga maksymalnego wysilania komórek mózgowych.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Grywalne! Nie spodziewałem się, że gra z taką ilością animacji pójdzie na e-inku. A jednak!. Można w to przyjemnie pograć. Nie przejmujcie się tylko tym, że powita was czarny ekran. Trzeba w niego popukać i gra pójdzie dalej.
Grafika: Dosyć przyjemna. Ładnie wycieniowane diamenty. Efekty ich przesuwania i znikania diamentów są poklatkowe ale ładne. Jest to o wiele lepsze niż w powyższej 365 board games. Efekty nie zatykają całego ekranu.
Przyjemność gry: Niemal pełna. Trzeba troszkę odczekać aż ekran się odświeży i tyle.


Sudoku
Andoku Sudoku
Co to?: Tak jak pisałem we wstępie, sudoku to jedna z tych gier, przy których dużo się myśli i trzeba cały czas widzieć ekran. E-ink jest wprost stworzony do takiej zabawy. Andoku Sudoku to prosta graficznie gra, ale czego graficznie oczekiwać od sudoku? Zasady są znane więc nie będę wyjaśniał.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: IDEALNE. Wita nas w pełni przejrzysty ekran menu. Plansza jest duża, na cały ekran. Widzimy nawet inny odcień szarości własnoręcznie wpisanych cyfr niż tych defaultowo pojawiających się na planszy.
Grafika: Jakby stworzona dla ekranu e-ink. Nie ma fajerwerków ale przejrzystość i ostrość obrazu jest idealna.
Przyjemność gry: PEŁNA. Najlepsze sudoku. Równie dobrze moglibyśmy grać w sudoku z wydawnictwa papierowego.


Sudoku Logic
Co to?: Kolejna gra sudoku.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Gra się instaluje ale przy uruchamianiu dostajemy komunikat, że proces zostanie zamknięty i tyle.
Grafika: Nie wiadomo
Przyjemność gry: Nie wiadomo.

APoints
Co to?: Graliście kiedyś w szkole w kropki? Kto chodził przed erą komórek do szkoły ten pamięta. Brało się kartkę w kratkę i na zmianę w skrzyżowaniach linii stawiało kropki. Trzeba było okrążyć kropki przeciwnika. Wspaniała gra. Z tych co to easy to play hard to master.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Bardzo dobre. Wita nas ładny ekran startowy. Plansza jest duża, na cały ekran. Kartkę w kratkę możemy zbliżać i oddalać. ...Trochę słabo widać różnicę w odcieniu własnych i cudzych kropek. Gra trochę słabo reaguje na wciskanie przycisku back. Irytujące jest więc wychodzenie z niej. UWAGA! gra wymaga dwóch graczy. Nie można grać z komputerem.
Grafika: Bardzo dobra. Trochę za dużo przeładowywania się ekranu przy każdym ruchu. Niemniej jednak wszystko jest duże i przejrzyste, a to najważniejsze..
Przyjemność gry: Spora. Paluchhem czasami ciężko jest trafić w odpowiednie skrzyżowanie. trzeba wtedy obraz przybliżyć. No i ten problem z wychodzeniem z gry... znów pomaga wyłączenie i włączenie ekranu e-ink. Poza tym gra się bardzo przyjemnie.


Atoms Game
Co to?: W tej grze przesuwamy kropki by... zjadać sąsiednie kropki. Nie bardzo rozumiem logikę tej gry bo nie dane było mi zagrać. Niemniej jednak ta gra, sądząc z prostej grafiki wydawała się świetnym kandydatem na e-inka. Niestety...
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Tak jak w przypadku Sudoku Logic dostajemy komunikat, że proces zostanie zamknięty.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Ayo
Co to?: Jeśli jesteś takim starym dziadkiem jak ja, który pamięta czasy ZX Spectrum i Atarynek to będziesz kochał tą grę. Pamiętam ją na Atari. Jest to stara afrykańska gra. Mamy zestaw 6 dołków dla naszego gracza i 6 dla przeciwnika. W dołkach leżą kamyki. Zadaniem naszym jest wzięcie kamyków z dołka i rozdysponowanie po jednym (poczynając od dołka z którego kamyki wzięliśmy) w każdym kolejnym dołku. Z dołka, na którym skończyliśmy rozkładać kamyki, zabieramy leżące tam kamyki dla siebie. Kto zbierze więcej kamyków ten wygrywa. W wersji na Atari można było zabrać wszystkie kamyki z dołka. W tej wersji zabieramy kamyki jedynie wtedy gdy nie ma ich tam więcej niż 3. Osobiście wolałem wersję z Atari - wymagała więcej ostrożności.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Bardzo dobre. Wita nas w miarę przejrzyste menu. Animacje na planszy są skąpe - stąd nie obciążają e-inka.
Grafika: Akceptowalna. Mamy tu ładnie cieniowaną planszę i niemal brak glichy. Niestety plansza do gry jest maleńka. Gra się zatem jak na komórce a nie na dużym ekranie onyxa.
Przyjemność gry: Akceptowalna. Można pograć. W końcu to tylko gra logiczna. Ale jakoś tak... ta mała plansza....


Black Tower Enigma
Co to?: To chyba versja sokobana - taka bardziej fancy - ale nie jestem pewien
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Dostajemy czarny ekran i tyle. nie da się go przejść jak w innych grach.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Box Drop
Co to?: W grze chodzi o to by usuwając ze sterty skrzynek kolejne skrzynki i doprowadzić znajdującą się na szczycie sterty skrzynkę na sam dół. Skrzynka ta ma napis "fragile" i nie może spaść ze sterty. Trzeba ją delikatnie "położyć".
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Dostajemy - tym razem biały - ekran i tyle. Nie da się go przejść jak w innych grach.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Szachy
Chess firmy AI Factory ltd
Co to?: Co to som szachy? Hm....
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Dostajemy piękny, wycieniowany i przejrzysty ekran startowy jednak klikanie w przycisk "Play" nie działa. Nie da się tych szachów uruchomić. UWAGA!! Wyjście z tej gry to masakra. Musiałem zrestartować Onyxa.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Chess Free firmy AI Factory ltd
Co to?: Kolejne szachy, niby bardziej lite. Ta sama firma.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. I kolejna porażka. Tym razem nie ma już nawet animacji przycisku "play". Od razu mówię: żadna wersja od AI Factory nie działa. Są tylko mniej lub bardziej niezborne reakcje ekranu startowego.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Morph Chess
Co to?: Kolejne szachy. Podobno ładne.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Proces zostanie zamknięty i tyle. Przynajmniej nie trzeba restartować Onyxa.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Shredder Chess
Co to?: Kolejne szachy.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Wita nas ekran powitalny jednak po kliknięciu play wyskakuje przycisk "exit" i do widzenia. Nie pogramy.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


Szachy Pro V
Co to?: Kolejne szachy. Jak pogram to dopiszę czy przyjazne dla początkującego.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: DZIAŁAJĄ!! uf... Ale...
Grafika: Ale wielkość planszy to mniej więcej 1/3 ekranu Onyxa. Kolejna część to czarne pole a kolejna to rozjechany ekranik z informacjami czyj jest aktualnie ruch i jaki czas gry upłynął. Innymi słowy gra się rozjechała. Pionki są schematyczne, 2D. Plansza miała pewnie jakąś teksturę kolorową i teraz wygląda to nie najlepiej. Mamy też mały kontrast między białymi i czarnymi polami.
Przyjemność gry: Raczej niska. Z powodu małej planszy i ledwo widocznej różnicy między białymi a czarnymi polami gra się mało przyjemnie. Animacje ruchów zatykają ekran Onyxa, a nie powinny.


Chessmaster od Gameloft
Co to?: Kolejne szachy. Jak pogram... raczej nie pogram.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: DZIAŁAJĄ!! uf... Ale...
Grafika: To mikroskopije coś zajmuje 1/4 ekranu a sama plansza do gry jeszcze mniej. To szachy na komórkę, które nie rozpoznają większego ekranu.
Przyjemność gry: Bardzo niska. Na tym poziomie trzeba się już wślepiać w ekran żeby cokolwiek zobaczyć. Z tych wszystkich koślawych szachów Szachy Pro V są na razie najlepsze.


Chess Crazy Bishop
Co to?: Eee... szachy?
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. No co jest z tymi szachami!??? kolejne szachy które nie działają.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Chess Genius
Co to?: Szukałem sensownych szachów szukałem i... JEEEST! BINGO!
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: PERFECT. Duża plansza na cały ekran. Ładnie pokazywane dozwolone ruchy. Wszystko działa tak jak powinno.
Grafika: 2D oczywiście. Trochę... mogłaby być podcieniowana. Pionki wyglądają jak narysowane... ołówkiem. Ale dzięki jej prostocie pionki są wyraźne i duże. Mamy tu więc coś za coś. Co innego plansza... Nadal jest za mało kontrastu między białymi i czarnymi polami. Niby widać ale... Na szczęście jeśli wejdziecie w opcje i zmienicie kolor planszy na "brown" sytuacja się zmienia. Czarne pola nie robią się całkowicie czarne więc nie przeszkadzają w grze a jednocześnie wyraźnie widać każde pole na planszy. Rodzaj pionków też można zmieniać chociaż nadal wyglądają one jak narysowane.
Przyjemność gry: Z szachami jest tak, że elektroniczny przeciwnik musi mieć różne poziomy trudności. Dla takiego idioty jak ja potrzebny jest poziom małpy. Ponadto miło byłoby mieć samouczek -ooo wtedy na pewno bym grał. Nie ma ani jednego ani drugiego. To drugie można przeboleć ale pierwsze... hmm... Są ustawienia gry ale możemy jedynie zmienić czy chcemy grać z komputerem czy z kolegą. Są jeszcze jakieś dwie inne opcje odchaczone ale napisów przy nich nie ma... Nie wyglądają jak zmiana poziomu trudności. Tzn jest "playing Level" ale dostępne tam opcje określają czas po jakim komputer wykona ruch tzn. na przykład "move in 1 sec", "move in 5 sec". Czy to jest zmiana poziomu trududności? Muszę pograć żeby zobaczyć.
W każdym razie to w obecnej chwili NAJLEPSZE SZACHY na boxa.
Sokobany
Push Box
Co to?: Sokoban to klasyka gier logicznych. Reguły są proste jak wiązanie buta: pchając skrzynki umieść je na zaznaczonych polach. Możesz tylko pchać i w tym problem. Genialny gatunek gier logicznych. Tak jak szachy i sudoku wprost stworzony pod e-ink: dużo myślenia mało działania.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Ponad przeciętne. Wita nas przejrzysty ekran powitalny. Plansze do gry są wyraźne, cieniowane, ładne!! Poruszanie ludzikiem bezrpoblemowe. Animacje nie zatykają ekranu.
Grafika: Akceptowalna. Ładne cieniowane plansze jednak znów... za małe. Plansza zajmuje mniej więcej 1/3 ekranu. Pomimo to jest lepiej niż w przypadku Ayo. Plansza nie zajmują całego ekranu ale wystarczają dla komfortowej, przyjemnej gry.
Przyjemność gry: Wysoka. Wszystko widać. Gra reaguje na puknięcia bardzo szybko Wciąga to to jak cholera. Jest tylko jeden problem. Po ukończeniu planszy nie da się przejść do następnej przyciskiem next. Trzeba wyjść do spisu plansz i kliknąć kolejną. Takie małe utrudnienie.


Sokoban
Co to?: Klasyka. Klasyczny sokoban.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Działa ale... Maleńka plansza zajmuje 1/4 ekranu. Animacje puknięcia ekranu i ruchu ludzika zatykają ekran onyxa i są irytujące.
Grafika: W sumie sama plansza do gry jest tej samej wielkości co w grze powyżej, ale jakoś gożej to wygląda. Każdy ruch ludzika trwa około półtorej sekundy. W tym czasie widzimy białe kwadraty. Zdecydowanie bardziej polecam grę powyżej.
Przyjemność gry: Raczej niska. Z powodu małej planszy i zatykających ekran animacji. Jeśli jednak ukończyliście poprzedniego sokobana. Cóż...


Sokoban od Lazyer.net
Co to?: Kolejny klasyczny Sokoban.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Wita nas ładne menu. Przycisk play działa i przechodzimy do małej planszy - mniej więcej takiej jak w grze powyżej i... i nic. żadne pukanie, stukanie, modlitwy nie pomogą..
Grafika: Jak w grze powyżej.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Box World Origins
Co to?: Kolejny klasyczny Sokoban.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE MOŻNA WYJŚĆ: Gra włącza się. Wreszcie mamy ładne duże plansze na cały ekran! Jednak jest tak zrobiona, że naciskanie przycisku cofnij cofa ruch gracza. Żadne wyłączanie ekranu i włączanie nie pomaga. Szkoda bo to jeden z dwóch najlepiej wyglądających Sokobanów na Onyxa.
Naprawdę bardzoprzydałaby się możliwość zabijania aplikacji na onyxie.
Grafika: Bardzo ładna. Duże plansze na cały ekran - wreszcie! Ładne cieniowane obiekty. Wyraźne. Jedynie animacja ludzika (widać ruszał się non stop w oryginale) wgląda tak jakby rozłaził się tam jakiś kleks. Skrzynki przesuwamy więc rozłażącym się kleksem.
Przyjemność gry: Powyższe nie zmniejsza przyjemności gry. Gra się świetnie. Ludzik reaguje natychmiastowo. Czysta przyjemność. To obecnie najlepszy Sokoban na Boxa.


Soko ++
Co to?: Ładny Sokoban, bez animacji z pionkiem zamiast ludzika.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Bardzo ładnie działa. Ponieważ pionek nie jest animowany ten Sokoban jest najlepiej przystosowany do ekranu e-ink
Grafika: Piękna, cieniowana. Duże plansze, na cały ekran. SUPER. Drugi najładniejszy Sokoban. Wygląda niemal identycznie jak poprzedni a do tego ludzik nie wygląda jak kleks bo nie jest animowany.
Przyjemność gry: Ten Sokoban jest nie tylko ładny ale ma mnóstwo leveli oraz... edytor poziomów! Ponadto poziomy można ściągać z internetu. Co więcej gdy droga do danego miejsca na mapie jest wolna, nie trzeba klikać w każdy pośredni punkt. Wystarczy puknąć w miejsce docelowe a pionek sam tam dojdzie. Jest jednak pewien problem. Kiedy podjeżdżam do skrzynki którą chcę przesunąć klocek zamienia się z nią miejscami... Na pewno jest jakieś rozwiązanie tej zagadki. Popróbujcie jak w to powinno się grać i napiszcie w komentarzu. To najbardziej obiecujący Sokoban chodzący na Boxa!


Reversi
Reversi
Co to?: Reversi to klasyka logicznych gier planszowych. są czarne i białe pionki. Przeskakując nad pionkami przeciwnika zamieniamy je na nasz kolor. Możemy przeskoczyć cały rząd. Ale uwaga, może to dać możliwość jeszcze większej kontry przeciwnikowi. Ta gra wyciska nasze komórki mózgowe jak cytrynę. Trochę łatwiejsza od szachów ale zasady znacznie prostsze. W przeciwieństwie do szachów easy to play hard to master. Bardzo polecam!
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Działa... na 1/4 ekranu. Da się grać. Animacje nie zabijają onyxa.
Grafika: No właśnie... na 1/4 ekranu ale plansza jest ładnie wycieniowana. Piony wyraźne i duże.
Przyjemność gry: Akceptowalna. Z powodów opisanych powyżej da się dość komfortowo grać. Chociaż... chciałoby się więcej.


Reversi od AI Factory
Co to?: Te same zasady oczywiście.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Tak jak szachy od AI Factory: wita nas bardzo ładny ekran startowy jednak przycisk play nie działa. UWAGA! Z gry nie wyjdziesz inaczej niż restartując onyxa.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie wiadomo.


To na razie tyle. Kolejne gry będę sukcesywnie dodawał.
Wydaje się, że na dzień dzisiejszy brakuje.... Reversi[/b]. Szach wreszcie udało się znaleźć. Sokobany są dwa naprawdę świetne.
Jeśli macie jakieś gry u siebie, które działają to piszcie.

Proponuję przyklejenie tego wątku. Administratorzy - co myślicie?


Ostatnio edytowano 04 kwi 2015 18:02:53 przez martinezz123, łącznie edytowano 10 razy04 kwi 2015 11:48:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Gry na Onyxa!!! Lista gier które chodzą.
Z przyjemnością będę obserwować ten wątek. Jakoś nie wpadłam na to, żeby na Onyxie grać w gry, a może to być fajny pomysł. Czekam na dalsze znaleziska.


04 kwi 2015 11:54:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2014 17:18:03
Posty: 106
eCzytnik: onyx boox c65 storia
Post Re: Gry na Onyxa!!! Lista gier które chodzą.
:) No to od razu dodaję kolejne.

Box Pop
Co to?: Opis z Google Play wygląda tak: Gameplay is simple: pop boxes in L-shaped paths, like the knight in chess, and see if you can pop all the boxes in each grid without getting stuck! - Czyli jest to coś jak zabawa graczy szachowych w skakanie konikiem szachowym by "wyskakać" wszystkie pola. Mogłoby być ciekawe. Tym bardziej, że grafika na obrazkach prostacka.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Wita nas biały ekran i nic. Na szczęście da się cofnąć do systemu.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Eptaron
Co to?: Opis z Google Play wygląda tak: You have to place elements on the field, so its values should match with the number of blocks in a column or in a line.
For example, an element with value "4" would be destroyed in that case, if in a column or in a line where it's located, there will be more any three elements. Wygląda więc zachęcająco.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Proces zostanie zamknięty bla bla bla...
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Hexagony
Hexagon Puzzle Game
Co to?: Klasyczna gra logiczna podobna trochę do Reversi. Pamiętam ją jeszcze z atarynki. Mamy heksagonalną planszę i swoje kamyki oraz kamyki przeciwnika. Gdy przeniesiemy kamyk o jedno pole to się on kopiuje - mamy w efekcie dwa kamyki. Gdy przeniesiemy kamyk o dwa pola to przeskakuje - nadal mamy jeden kamyk. Do tego gdy nasz kamyk spadnie na pole OBOK kamyka/kamyków przeciwnika to "zaraża" je swoim kolorem. Inaczej więc niż w Reversii - tam przeskakujemy kamienie przeciwnika, tu kładziemy kamyk obok nich i zamieniamy kolor kamyków sąsiadujących. Genialna gra. Wymagająca planowania i myślenia. Oczywiście wygrywa ten kto na koniec gry będzie miał więcej kamyków swojego koloru.
UWAGA!! - Na Google play oraz w sieci są gry o tym samym tytule, które polegają na czym innym. Na przykład na prowadzeniu kulki przez labirynt, więc uważajcie jak będziecie ściągać. To również oznacza, że trudno jest znaleźć kilka właściwych Hexagonów i je przetestować. Będę tu dodawał kolejne.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Proces zostanie zamknięty bla bla bla...
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.
Krzyżówki
Krzyżówki
Co to?: Kolejny idealny pomysł na zabawę na ekranie e-ink. Zamiast kupować kolejne krzyżówki w kiosku, otwieramy onyxa i...
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Nosz kurde... Pojawia się tytułowe menu ale za chwilę wyskakuje przycisk "close" i do widzenia. Gra nie reaguje na klikanie. Jedyne co można to wyjść do systemu. Szkoda
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Mega-Krzyżówki
Co to?: Podobno aplikacja tworząca krzyżówki panoramiczne na podstawie bazy haseł. Baza jest na tyle duża, że podobno można grać tygodniami i hasła się nie powtórzą. Podobno bo....
Instalacja: Jak to g. ściągnąć z sieci!!!??? Wszystkie, WSZYSTKIE strony opisujące te krzyżówki podają jedynie linki do Google Play - pierdlnego monopolisty. Najwyraźniej wszystkim się wydaje że KAŻDE urządzenie z androidem na pokładzie ma Google Play. Jeśli udało wam się jakoś zdobyć napiszcie mi na PW też chcę je mieć!
Działanie: NIE DZIAŁA bo wujek Google musi być wszędzie.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy na Onyxach jeśli nie wydłubiemy ich z kazamatów sieci - a to mało prawdopodobne.


Krzyżówki po polsku
Co to?: Kolejna aplikacja duch. Występuje tylko u wujka Google. Wujku Google wal się!
Instalacja: Nie masz Google Play? Aha no to sprdalaj.
Działanie: NIE DZIAŁA bo wujek Google musi być wszędzie.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy na Onyxach jeśli nie wydłubiemy ich z kazamatów sieci - a to mało prawdopodobne.


Laser Box
Co to?: Opis na Google Play jest dość enigmatyczny: Laser Box is a puzzle game that offers a lot of elements to control the laser beam and the 120 levels from the very simple to the extremely complex!
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Wita nas czarny ekran i tyle. Pukanie nie pomaga. Na szczęście można wyjść do systemu. W sumie... spodziewałem się. Patrząc po obrazkach ta gra jest za bardzo naładowana efektami.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Litterae
Co to?: Mówiąc szczerze bardzo liczyłem na tą grę. Zasady są tak proste, że aż genialne: na planszy mamy kwadraty z literami. Na początku same "A". Gdy przesuniemy taki kwadrat tak by trzy takie same litery połączyły się w linię wtedy te połączone znikają a na miejscu naszego kwadratu pojawia się jeden nowy z... kolejną literą alfabetu: tym razem "B". Jak uzbiera nam się liter "B" to mamy teraz do "obsłużenia" dwie litery "A" i "B". Połączymy "B", dostaniemy jedno "C" i tak dalej. Aha co każdy ruch na ekranie pojawiają się nowe kwadraty z literami. Jak się w to gra? Powiem tak: chciałem ją tylko przetestować i ocknąłem się po kilku godzinach. Zassało mnie jak papier w kiblu. Wspaniała, genialna gra. Może... trochę jak na e-ink za często się klika więc nie oszczędzimy na baterii. No chyba. że się zatniemy i będziemy myśleć:):)
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Gdy włączamy grę wita nas komunikat: "ta aplikacja nie będzie działać bez usługi Google Play" - a niby dlaczego? Wal się Google!!!
Prima a prilis!! Działa! Gdy ze smutkiem klikamy "ok" okazuje się, że gra wraca do startowego menu. Możemy kliknąć graj i włala! Tylko... NIE DA SIĘ WYJŚĆ. Pograliśmy i chcemy wyjść? Nic z tych rzeczy. klawisz back cofnie nas do menu ale nie dalej. Klawisz wyłączania ekranu oczywiście nie pomaga. Ehh... przydała by się naprawdę możliwość zabijania procesu.
Grafika: Prosta jak w przypadku sudoku. Żadnych efektów. Oznacza to że e-ink będzie zadowolony. Żadnych glichy. Może trochę mrygania kiedy przesuwamy literę. Kolejne litery alfabetu mają nieco inny odcień szarości - super.
Przyjemność gry: Jak już pisałem gra jest jak wodospad: skaczemy i... nie ma nas. Na e-inku chodzi przyjemnie więc... tylko gać!


Logical Way
Co to?: Opis na Google Play jest zachęcający: go from the start in the top left to the finis in the bottom right. The screen is divided into tiles with different numbers on them. The aim of this Android game is finding the path that will have the greatest sum of numbers in the tiles.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Wita nas czarny ekran i tyle. Pukanie nie pomaga. I znów trzeba restartować Onyxa.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Match 3 jewels
Co to?: Kolejny przykład gry w diamenty.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Proces zostanie zamknięty i tyle.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Nine Men Moris
Co to?: Jest to sensowniejsza wers kółka i krzyżyka. Mamy planszę podzieloną na trzy różnej wielkości kwadraty oraz łączące je pionowe linie. Na każdym przecięciu i każdym rogu można wstawiać swoje kamyki. Kto pierwszy ułoży 3 w rzędzie ten wygrywa. W przeciwieństwie do kółka i krzyżyka, w tą grę można wygrać.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Działa. Co prawda znów w okienku wielkości 2/3 ekranu ale nie jest to tak małe okienko by nie dało się grać.
Grafika: Podstawowa, przejrzysta, wystarczająca. Jak zwykle ekran e-ink trochę mryga gdy wstawiamy kamyki.
Przyjemność gry: Całkiem przyjemnie. Niby prosta gra... ale żeby wygrać trzeba się nakombinować.


Pegs
Co to?: Klasyczna gra w samotnika. Ja akurat nie lubiłem ale...
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Gra się włącza. Pojawia się plansza z pionkami ale gra nie reaguje. Po kilku puknięciach wskakuje pytanie czy zamknąć proces.
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.


Push the Squares
Co to?: Mamy kwadraty, na których narysowane są strzałki. Gdy pukniemy w taki kwadrat przesuwa się on jedynie w stronę w którą wskazuje jego strzałka. Kwadraty trzeba doprowadzić do pól oznaczonych gwiazdkami. Jest to taka wariacja Sokobana.
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: Kolejna gra, która wita nas komunikatem, że bez wujka Google nie będzie działać. Fck you Google!!! Tak jak poprzednia jednak po kliknięciu "ok" wraca do menu i można grać.
Grafika: Ekran e-ink przy każdej komunikacji z grą strasznie mryga. Nawet wybór levelu wywołuje mryganie i ksztuszenie się ekranu. Na szczęście podczas samej gry jest już dużo lepiej. Mrygają nieco same klocki, które przesuwamy. Przejście do następnego levelu to kolejna sesja mrygania. Trochę to irytujące.
Przyjemność gry: Średnia. Samo grane jest ok. Gra jest ciekawa. Po paru wstępnych poziomach wymaga myślenia. Jednak mryganie między poziomami irytuje.


Tetrisy
Tetriz
Co to?: Hmm... Jeśli nie wiesz idź do lekarza. :)
Wydawałoby się że jakieś proste tetrisy powinny działać na onyxa. Pamiętać jednak trzeba, że akurat w tetrisie dużo się dzieje więc nie jest to gra stworzona na ekran e-ink
Instalacja: bezproblemowa
Działanie: NIE DZIAŁA. Proces zostanie zamknięty itp
Grafika: Nie wiadomo.
Przyjemność gry: Nie pogramy.
Jak znajdziecie działającego tetrisa to napiszcie!TBC...
Nadal brakuje dobrego Reversi, Hexagona, Krzyrzówek i Tetrisa. Chciaż ten ostatni nie wydaje się dobrym pomysłem na ekran e-ink. Sudoku na pewno zabiorę ze sobą na plażę, w szachy może wreszcie nauczę się grać. E-ink z androidem otwiera na prawdę nowe możliwości.
Czekam na wasze propozycje. W ten sposób zbierzemy bibliotekę gier które naprawdę wart ze sobą zabrać, przy czym słowo gra w tym kontekście przestaje mieć znaczenie pejoratywne.


04 kwi 2015 18:54:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron