Teraz jest 29 mar 2024 8:10:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:48:43
Posty: 2
Post Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć iż jestem kompletnym laikiem w temacie czytników e-book`ów. Proszę więc o wyrozumiałość.

Chcę kupić czytnik e-book`ów do 350 zł. Na rynku znalazłem aktualnie dwa modele - nowy Kindle 7 (6'' ekran dotykowy) oraz Onyx Boox C65S. Pierwszy kosztuje 319zł natomiast drugi 269zł. Próbowałem porównać obydwa czytniki, przeglądając ich specyfikacje oraz funkcje. Trzymałem w ręku obydwa urządzenia. Im więcej czytam na ten temat tym więcej wątpliwości powstaje. Mam ogromy dylemat który czytnik wybrać. Jest to moje pierwsze takie urządzenie wiec chciałbym dokonać przemyślanego zakupu. Jednakże bez fachowych rad nie jestem w stanie sobie sam poradzić. Przejechałem całe miasto wzdłuż i wszerz, będąc w wielu mniejszych/większych sklepów z elektroniką. Żaden z pracowników nie był w stanie mi doradzić. Zwracam się z ogromną prośbą do Forumowiczów a zarazem użytkowników jednego jak i drugiego czytnika o pomoc. Proszę wskazać plusy/minusy tych czytników, w skrócie porównać. Który wybrać?!

Ponadto chcę zapytać:
1. Kindle 7, nad zakupem którego myślę jest w wersji z reklamami. Czy te reklamy nie przeszkadzają zbytnio? Czytałem i wiem że wyświetlają się w menu i na wygaszaczu jednak czy nie irytują?

2. Kupując Kindle 7/Onyx C65S mam dostęp do jakiejś bazy książek/czasopism po polsku>?

3. Wygodnym jest dotykowy ekran? Czy lepsze standardowe klawisze?

4. Kindle generacji 4 i 5 miały możliwość umieszczenia ich w funkcjonalnym etui z lampką led. Jednakże do Kindle 7 ani do Onyxa nie widziałem takich oprawek. Czy istnieją takie? Czy muszę dokupić lampkę do czytania w nocy? Jak wygląda czytanie w nocy?

Z góry DZIĘKI za wszelką pomoc. Piona pomocnym!


Ostatnio edytowano 17 gru 2014 22:10:14 przez Stolar, łącznie edytowano 1 raz



17 gru 2014 21:10:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Nie wiem, skąd masz cenę Kindle 7, ale przed chwilą przeliczyłem po aktualnym kursie używanym przez Google. Wyszło mi (samodzielny zakup na amazon.de, z przesyłką przez mailboxde.com) 232 PLN. Po przeliczniku bankowym pewnie wyjdzie trochę więcej, ale wciąż do 319 PLN brakuje prawie stówki.
Moim zdaniem wybór prosty - Kindle 7.
Są tu zwolennicy i przeciwnicy Onyksów, może się wypowiedzą. Ja nie mam, więc to poniżej o C65Sto tak teoretycznie dość.

ad. 1 - reklamy pojawiają się na wygaszaczu i pasku głównego ekranu. Nie przeszkadzają w czytaniu. Przy odrobinie szczęścia można się dogadać ze wsparciem Amazona, by je wyłączyli bez opłat.

ad. 2 - wszystkie polskie księgarnie mają w ofercie przeważnie pliki MOBI (Kindle) oraz EPUB (Onyx). Przykład oferty gazetowej (MOBI, EPUB) tutaj: http://www.publio.pl/gazeta-wyborcza,p111714.html;

ad. 3 - preferencje są różne. Ja wolę dotykowy oraz klawisze. Dotyk do obsługi menu, klawisze do zmiany stron bez potrzeby ciągłego sięgania do ekranu.

Za Kindle - dobry, stabilnie pracujący sprzęt. Dość prosty w użyciu.
Przeciw Kindle - gwarancja na terenie Niemiec (bo to wersja niemiecka w moim wyliczeniu powyżej i pewnikiem w tej ofercie, co ją znalazłeś), choć widziałem sporo opinii, że obsługują też w Polsce coraz częściej. Angielskie/obcojęzyczne menu. Brak klawiszy zmiany stron.

Za Onyx - polskie menu, gwarancja na terenie Polski.
Przeciw Onyx - słaba stabilność, słabe doświadczenia niektórych użytkowników forum z czytnikiem i serwisem (onyx-boox-f162/onyx-boox-c65s-classic-warto-t14690.html).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 gru 2014 22:16:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:48:43
Posty: 2
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Jeżeli zdecyduje się na zakup Kindla to ze sklepu Komputronik, link poniżej. Polecasz taki zakup? Czy powinienem zakupić bezpośrednio od producenta? Jaka to różnica?

http://www.komputronik.pl/product/24715 ... amami.html

Cytuj:
ad. 3 - preferencje są różne. Ja wolę dotykowy oraz klawisze. Dotyk do obsługi menu, klawisze do zmiany stron bez potrzeby ciągłego sięgania do ekranu.

Ale czy Kindle 7 ma też klawisze? Czy tylko ekran dotykowy?

Kindle generacji 4 i 5 miały możliwość umieszczenia ich w funkcjonalnym etui z lampką led. Jednakże do Kindle 7 ani do Onyxa nie widziałem takich oprawek. Czy istnieją takie? Czy muszę dokupić lampkę do czytania w nocy? Jak wygląda czytanie w nocy?


17 gru 2014 22:16:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Kindle 7 nie ma klawiszy zmiany stron. To jego wada. Dopisałem to jeszcze przed chwilą do poprzedniej wypowiedzi. Ja generalnie nie miałem nigdy żadnej lampki. Tu nie pomogę. Korzystam od lat z Kindle 3 i czytam bez lampek, jak zwykłą książkę :)
Co do Komputronika, to można mieć nadzieję, że jako spory sklep w razie problemów zrealizują gwarancję. Choć z tym u nas ludzie sygnalizowali kłopoty (raczej nie konkretnie z Komputronikiem). Amazon jak coś nawali wymienia po prostu na nowy i już (ale cały czas pamiętaj, że rozmawiamy o czytniku na rynek niemiecki, może w razie kłopotów gwarancyjnych będą chcieli wysłać nowy na adres w RFN a do nas odmówią). A nasi sprzedawcy, dbając o swoje ciężko zarobione pieniądze, sprawdzają, czy to aby na pewno nie wina użytkownika, że nie działa.
Awaryjność kindelków jest mała i bym wolał zaoszczędzić tę prawie stówkę i kupić sobie w amazon.de.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 gru 2014 22:24:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Stolar napisał(a):
Chcę kupić czytnik e-book`ów do 350 zł. Na rynku znalazłem aktualnie dwa modele - nowy Kindle 7 (6'' ekran dotykowy) oraz Onyx Boox C65S. Pierwszy kosztuje 319zł natomiast drugi 269zł.
Kindle 7 jest OK, Boox C65S nie ma ekranu dotykowego, co sprawia trudności w obsłudze. Natomiast gdybyś jeszcze gdzieś dopadł Onyx Boox C65 Storia w cenie 290-300 zł to jest to najlepszy czytnik 6-calowy bez wbudowanego doświetlenia :) Oparty na Androidzie 2.3, nie ma bezpośredniego dostepu do sklepu Play, ale można samodzielnie instalować aplikacje zgodne z tą wersją Androida. Obsługuje wszystkie możliwe formaty dokumentów, zjada na śniadanie Kindle i inne czytniki (6 cali bez doświetlenia), w pełni konfigurowalny i wszechstronny. :)

Stolar napisał(a):
2. Kupując Kindle 7/Onyx C65S mam dostęp do jakiejś bazy książek/czasopism po polsku>?
Jeśli masz na myśli bezpośrednio z czytnika, to Kindle ma sklep Amazonu w którym nie uświadczysz polskich pulikacji (za wyjątkiem 2-3 czasopism). Onyx Boox Storia ma wbudowany sklep on-line (booxsource.com) i dedykowaną aplikację Legimi :) Poza dostępem do stron i pobierania publikacji przez www, można również doinstalować inne aplikacje z dostępem do księgarni on-line.

Stolar napisał(a):
3. Wygodnym jest dotykowy ekran? Czy lepsze standardowe klawisze?
Wydaje mi się, że klawisze boczne są doskonałym i wygodnym uzupełnieniem ekranu dotykowego. Zwłaszcza gdy można tymczasowo wyłączyć dotyk i wtedy czytnik nie zmieni przypadkowo strony jak go położę :)

Stolar napisał(a):
4. Kindle generacji 4 i 5 miały możliwość umieszczenia ich w funkcjonalnym etui z lampką led. Jednakże do Kindle 7 ani do Onyxa nie widziałem takich oprawek. Czy istnieją takie? Czy muszę dokupić lampkę do czytania w nocy? Jak wygląda czytanie w nocy?
Chyba nie istnieją etui z wbudowanymi lampkami do tych modeli.
W nocy trzeba sobie włączyć lampkę nocną, najlepiej z "prawdziwą" żarową żarówka, albo są dostępne lampki przenośne, doczepiane klipsem do czytnika.

_________________
W Obrazek też ;)


20 gru 2014 2:03:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Zawsze warto zajrzeć na forum, człowiek się dowie, że Onyxy zjadają Kindle na śniadanie:)

Wracając do kosztów to Kindle znajdziesz na allegro za mniej niż 300 a przy sprowadzeniu we własnym zakresie (poradnik jest na moim blogu : http://www.eczytniki24.pl/2013/10/kindl ... a-541.html a także u Cyfranka i Vroo) zapłacisz mniej.

Na Kindle książki sprzedaje każda polska księgarnia, tak samo jak pliki epub na inne czytniki - korzystanie z jednej konkretnej księgarni w polskich warunkach jest bez sensu, przynajmniej dopóki nie uchwalą ustawy o sztywnej cenie ebooków.

Co do Legimi - pomysł rewelacyjny, ale od strony ekonomicznej nie zawsze jest to najlepszy wybór. Rok temu popełniłem wpis na blogu na ten temat: http://www.eczytniki24.pl/2014/01/abona ... egimi.html

Kindle ma bez wątpienia mniej możliwości konfiguracyjnych, za to to co jest, działa niezawodnie.

No i Kindle ma wygodną wysyłkę książek (i artykułów z netu) przez maila - to wygodne.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


20 gru 2014 12:20:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2014 10:50:08
Posty: 34
eCzytnik: PocketBook Pro 611, Touch Lux 2
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
eczytniki24 napisał(a):
No i Kindle ma wygodną wysyłkę książek (i artykułów z netu) przez maila - to wygodne.

Takie coś ma też Touch Lux 2, nazywa się to "Send-To-PocketBook".


20 gru 2014 12:30:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
eczytniki24 napisał(a):
Zawsze warto zajrzeć na forum, człowiek się dowie, że Onyxy zjadają Kindle na śniadanie:)
:mrgreen:
Pamiętaj, że pisałem o kategorii czytników 6 calowych bez wbudowanego doświetlenia i o konkretnym modelu (Storia)

Sam zobacz:
Rozdzielczość ekranu - Kindle 7 800x600 vs Storia 1024x758
Klawisze fizyczne - Kindle 7 brak vs Storia boczne + back
Obsługiwane formaty - Kindle 7 mobi/azw/pdf (reszta z konwersją) vs Storia wszystkie możliwe
Karta SD i audio - Kindle 7 brak vs Storia dostępne oba + TTS
zarządzanie plikami - Kindle 7 kolekcje vs Storia pełny dostęp do struktury katalogów
księgarnie on-line - Kindle 7 sklep Amazon (en) vs Storia booxsource, Legimi i inne z aplikacji na Android 2.3

można wymieniać więcej ale chyba oczywiste jest "zjadanie na sniadanie" ? ;)

_________________
W Obrazek też ;)


20 gru 2014 12:59:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Czemu nie PocketBook (w zadanym budżecie mieszczą sie trzy modele: 515, 614, 624)? W myśl zasady, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.


20 gru 2014 14:28:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
Co do klawiszy to jedna uwaga - Storię miałem w ręku przez chwilę, więc trudno o podbudowaną doświadczeniem opinię, ale te przyciski boczne niespecjalnie przypadły mi do gustu (za małe i trochę za wysoko), więc tak czy siak do dyspozycji może zostać wyłącznie ekran dotykowy. Nie twierdzę, że nie można się do tego przyzwyczaić, ale w starszym Kindle nie trzeba było żadnego okresu karencji ;)

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


20 gru 2014 18:38:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
To może i ja wtrącę swoje 3 grosze. Użytkuje Onyxa After Glow od niedawna i jak dla mnie przyciski boczne działają bez problemu, lekko i cicho i korzystam z nich cały czas, bo mi tak jest wygodniej. Gorzej jest z przyciskiem Back, bo ten strasznie "trzaska". A co do czytania różnych formatów plików, to wypowiedź że Onyx czyta różne formaty, ale żadnego dobrze jest śmieszna. To aplikacja czyta plik a nie urządzenie, a że Onyx ma Androida, to instalujemy taką aplikację, która nam najbardziej odpowiada. Ja na smartfonie czytałem np. pdfy na Ezpdf readerze i było wszystko ok, reflow działał bez problemu. W Onyxie też zainstalowałem tą aplikację i działa tak samo, bez problemów, więc co za bzdurny argument, że źle czyta pliki. Co do innych formatów to można zainstalować chyba najlepsze aplikacje do ebooków na androida, jak AlReader, czy Cool Reader i mamy full wypas (ustawiam sobie marginesy, parametry czcionki i co tylko sobie zechcę, żeby strona wyglądała tak jak mi się podoba). Do tego możemy sobie wgrać dowolne ulubione czcionki i w tych punktach Kindle jest zjedzony na śniadanie totalnie. A co do np. ekranu, to kiepsko działa dotyk. Zresztą tu na forum jest sporo informacji na temat Onyxów i na pozostałe kwestie też można znaleźć odpowiedź.
Zresztą ja kupiłem Onyxa głównie dlatego że ma Androida, bo lubię sobie wszystko dostosować wg własnych upodobań, a nie być skazanym na to co daje producent ;)


20 gru 2014 20:59:42
Zobacz profil
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
W sumie koledze atheme nie można zarzucić braku logiki. Skoro (wg. niego) EPUB to żaden standard, logicznym więc jest że nie istnieje program który by go poprawnie interpretował. :)


20 gru 2014 21:32:12
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 7 vs. Onyx Boox C65S
airs napisał(a):
Kindle ma sklep Amazonu w którym nie uświadczysz polskich pulikacji (za wyjątkiem 2-3 czasopism)

Jeśli już się tak rozdrabniasz, to może nie wprowadzaj w błąd? Ebooków jest co najmniej kilkadziesiąt, m.in. Aleksandra Sowy, Logos Media i sporo klasyki (Dołęga-Mostowicz, Conrad, Balzac, etc.). Poza tym każda księgarnia która ma coś poza PDF ma też MOBI.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 gru 2014 1:02:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron