Teraz jest 29 mar 2024 0:35:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2014 16:09:53
Posty: 7
Post Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
Witam,
Ostatnio zaczęłam czytać różne artykuły i fora o czytnikach ebooków. Nadal nie jestem za bardzo zorientowana i potrzebuję Waszej pomocy. Szukam czytnika w cenie 200zł +/- , z ekranem e-ink, 6 calowy wyświetlacz, z którego będę mogła również słuchać audiobooków. Na allegro jest aktualnie oferta czytnika Sony PRS 505 za 199zł, który spełnia moje powyższe oczekiwania, ale nie orientuję się, czy ta cena jest okazyjna, czy te czytniki po tyle "chodzą", czy warto go kupić. Może jakiś inny model mi polecicie? Bardzo proszę o pomoc :)


11 lis 2014 16:23:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
Sony PRS 505 to bardzo stary model sprzed 6-7 lat (ekran Vizplex, słabiutki procesor, kłopoty z polskimi czcionkami) , trzymaj się od niego z daleka, zwłaszcza w tej cenie.
Bardzo trudno polecić coś z audio w tej cenie. Wszystko raczej w okolicy 300 zł.
Jeśli SONY to model PRS T1 lub nowsze, ale tylko używane, bo firma wycofała się z rynku e-czytników.
Rozglądnij się wśród marek (kolejność alfabetyczna): Kindle, OnyxBoox, PocketBook... (Kobo i Nook nie mają wyjścia audio).

PS. Jeśli zdecydujesz się słuchać audiobooków na telefonie albo odtwarzaczu mp3, to wachlarz czytników znacznie się rozszerzy i będzie więcej ofert w okolicy 250 zł ;)

_________________
W Obrazek też ;)


11 lis 2014 16:53:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2011 7:28:32
Posty: 33
eCzytnik: Kindle Keyboard, Paperwhite, Voyage
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
W granicach 200 zł dostaniesz Kindle Keyboard WiFi (używki na alledrogo) albo Bookeen /Cybook/ Odyssey. Ten ostatni jest na stronie Imagic po 220 zł z roczną gwarancją. Obydwa mają ekrany Pearl, więc ujdą w tłoku. Kindle jest generalnie solidniejszy i DUŻO lepiej pomyślany, ma dodatkowo głośniki, syntezator mowy i sensowną obsługę słowników ale jest ciężki i obsługuje się go klawiszami. Odyssey ma ekran dotykowy, jest leciutki i dobrze leży w dłoni ale zarówno hard jak i software sprawiały na mnie wrażenie lekkiej tandety, więc jeżeli nie czujesz perwersyjnej potrzeby głaskania plastiku to jednak sugerowałbym Kindle.

Aczkolwiek zgadzam się, że do audio wygodniejszy będzie odtwarzacz mp3 (dedykowany lub w telefonie). ;)

_________________
Pozdrawiam,

Michał


11 lis 2014 18:24:17
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
Ewentualnie Pocketbook Mini to nawet nówkę można dostać - akurat do słuchania audiobooków bym nie kupował czytnika, można ale i tak z telefonu wygodniej.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 lis 2014 23:33:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2014 16:09:53
Posty: 7
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
dziękuję Wam za podpowiedzi, a odnośnie tego czytnika Odyssey - na stronce pisze, że są to egzemplarze powystawowe, ale obawiam się, że mogą mieć przez to jakieś mankamenty, coś z bateria może być nie tak itp. Jak myślicie? Polecacie, czy jednak byście mi odradzili ?


13 lis 2014 18:08:17
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
Ta, powystawowe...
Zważywszy na to, że ten facet sprzedał tych czytników chyba z kilka tysięcy, to nie wiem czy by sklepów elektronicznych z czytnikami w Niemczech na tyle wystaw wystarczyło. To raczej są jakieś zwroty. Ludziom kupującym od niego zdażały się mniej lub bardziej poważne uszkodzenia, ale bez problemów im wymieniał na takie egzemplarze które im pasowały.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 lis 2014 19:08:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
Ja bym wolał troszkę dołożyć i szukać Kindle/Onyxa/Pocketbooka z pewnego źródła.

Ten Cybook (nieprodukowany już), odnawiany (refurbished), ma zwykły ekran 800x600, nie można liczyć na aktualizację oprogramowania...
I ten dopisek (na czerwono) ze strony imagic.com.pl:
Cytuj:
SPRZĘT KATEGORII
B-ware, pudełka otwierane w celu prezentacji, czytniki w idealnym stanie (możliwe minimalne ryski widoczne po dokładnym przyjrzeniu się)
Natomiast na serwisie aukcyjnym trochę inny:
Cytuj:
Oryginalne opakowanie lub zastępcze
Urządzenia to towar powystawowy, lub leżaki magazynowe, mogą posiadać minimalne ślady użytkowania

Biorąc pod uwagę te napisy i to, że na Alledrogo jest oferta na czytnik wraz z dobrym etui (Audi ;) ) i dostawą do domu za 219 zł, można spróbować zaryzykować, ale z nastawieniem na szybki zwrot/wymianę (myślę, że już na własny koszt), gdyby okazało się, że coś nie tak z egzemplarzem, który przyszedł...

_________________
W Obrazek też ;)


13 lis 2014 19:20:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2014 16:09:53
Posty: 7
Post Re: Potrzebuję pomocy w wybraniu czytnika
yhym, więc jednak chyba nie będę ryzykowała, rzeczywiście dołożę trochę i kupię coś pewnego :) dzięki !


20 lis 2014 18:11:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron