Teraz jest 28 mar 2024 16:46:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
PDF na HTM, problem z końcem strony 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post PDF na HTM, problem z końcem strony
Witam!
Konwertowałem książkę z PDF do HTM(Solid Converter), aby później przekonwertować to na MOBI. Plik przekonwertował się prawie idealnie, z jednym małym mankamentem. Mianowicie za każdym razem, gdy w PDF'ie kończy się strona to po konwersji na HTM, w miejscu gdzie był ten koniec, tekst zostaje przerzucony do następnej linijki i zaczęty od akapitu. Wszystko wygląda super, oprócz tych właśnie miejsc.

Tak wygląda to 'przerzucenie' do następnej linijki:
Kod:
krwawiącej ranie w</p></li></ul><p style="padding-top: 2pt;padding-left: 5pt;text-indent: 0pt;line-height: 150%;text-align: justify;">jego boku.

albo:
Kod:
zarzucił łbem,</p><p style="padding-top: 2pt;padding-left: 5pt;text-indent: 0pt;line-height: 149%;text-align: left;">potrząsnął  grzywą


Tak natomiast wygląda 'przerzucenie' w dobym miejsu(czyli nowy akapit):
Kod:
</p><p style="padding-left: 5pt;text-indent: 33pt;line-height: 149%;text-align: justify;">


Czy ktoś mi może powiedzieć, jak usunąć te zbędne przerzucenia na końcu strony, nie psując dobrych akapitów?


02 lis 2014 10:50:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
No wiesz, plik ma 240 stron, chyba bym pół dnia spędził na usuwaniu tego ręcznie. Poza tym mam takich książek jeszcze ok.8, więc nie uśmiecha mi się robić tego ręcznie. Nie ma szybszej metody?


02 lis 2014 13:35:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
A dałoby się zrobić w jakimś programie tak, żeby wyszukiwał czy przed takim 'enterem' występuje kropka? jeśli tak, to zostawia, jeśli nie to usuwa ten 'enter'?


02 lis 2014 21:55:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
Próbowałem to zrobić w wordzie, ale się wszystko rozsypało i wygląda jeszcze gorzej ;/ Jakieś małe porady jak to zrobić?


02 lis 2014 22:56:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
Nie wiem czy można wrzucać tutaj jakieś pliki, najwyżej moderator usunie.

Tak wygląda oryginalny pdf:
https://drive.google.com/file/d/0BylrhOYLMtiDSHFBN2NmcXhmNVE/view?usp=sharing

Tak udało mi się skonwertować(najlepiej sobie ściągnij ten plik, bo się tragicznie wyświetla na tym dysku google):
https://drive.google.com/file/d/0BylrhOYLMtiDaE1ENDZwd2RRdnM/view?usp=sharing

I tak jak pisałem wcześniej, przy każdej zmianie strony, solid converter daje tam nowy akapit. Próbowałem jeszcze najpierw przekonwertować PDF do docx, wyglądało to super w wordzie, ale po konwersji do mobi (która de facto trwała bardzo długo, bo z 30min :O) zostały dodane jakieś puste strony itp.


03 lis 2014 19:34:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
Właśnie problem w tym, że nawet jak się usuwa te entery za pomocą funkcji znajdź i zamień, to wtedy formatowanie w następnej linijce się rozjeżdża. Nie czyta się tego najgorzej, tylko co jakiś czas jest dzikie przeniesienie do następnej linijki, ale miałem nadzieję, że w jakiś prosty sposób się to da naprawić.


03 lis 2014 20:41:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
PW wysłane. Posiadam Paperwhite 2. Czy mógłbyś mi powiedzieć jak udało Ci się przekonwertować ten pdf? ;)


03 lis 2014 21:04:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
Wygląda bardzo fajnie, co prawda nie ma akapitów, ale lepsze to niż dzikie przerzucanie w środku zdania. Rozumiem, że takiego efektu nie uzyska się stosując dostępne programy?


03 lis 2014 21:18:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2014 10:35:55
Posty: 9
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
W porządku, dziękuję w takim razie ;) Będę jeszcze próbował robić to w jakichś programach, żeby to jakoś hurtowo szło.

Pozdrawiam.


03 lis 2014 21:54:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: PDF na HTM, problem z końcem strony
ajazcap, możesz spróbować też programu pdftoepub (http://www.pdftoepub.com/download.asp) używam go do konwersji PDF. Oczywiście "bez pracy nie ma kołaczy" czyli przy pomocy Worda oczyszczam tekst z ubocznych efektów konwersji.


04 lis 2014 22:20:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron