Teraz jest 28 mar 2024 19:21:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Teatr 
Autor Wiadomość
Post 
w dziecinstwie tarsznie nie lubilam chodzic do teatru bo mnie to nudzilo :) ostatnio kumpela mnie tym zarazila strasznie przynjamniej dwa razy w miesiacu chodze do teatru :D moimi ulubionymi spektaklami sa BIESY i SEN NOCY LETNIEJ :) naprawde warto chodzic do teatru :) wszystkich swoich znajomych probuje sciagnac i zarazic teatrem :)


10 mar 2008 19:15:51
Post 
natasha masz rację, ja tez jestem fanka teatru. Moim ulubionym jest "Testosteron" byłam na nim kilka razy i za kazdym razem wychodzę zadowolona :)
Lubię też teatry uliczne, w moim miescie odbywaja się co roku, sa takie spontaniczne, pełne atrakcji i po prostu inne ;)

Ciekawostka:
Teatr muzyczny Roma kupil licencje na musical "Upiór z opery" i będzie go wystawiał - premiera 15. marca POLECAM :)


15 mar 2008 0:02:13
Post 
Ja bardzo lubię chodzić do teatru, szczególnie na komedie!!! Fajna forma spędzania czasu i szkoda że zanika we współczesnym świecie


21 mar 2008 0:33:41
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 15:47:29
Posty: 19
Post 
Zdecydowanie do teatru warto chodzić, ot takie "odchamienie" :). Również polecam zwłaszcza komedie, bo są to sztuki łatwe i śmieszne, nigdy nie nużą. Czego niestety nie można powiedzieć o innych gatunkach (już kilka razy siedziałem w teatrze na czymś co nie było komedią i niestety nie wciągnąłem się - straaasznie przymulało...)

Polecam spektakl "Sztuka kochania", który obejrzałem niedawno w krakowskim Teatrze Stu. Ehh, po prostu aż przepona bolała od ciągłego śmiechu... :)


21 mar 2008 20:47:24
Zobacz profil
Post 
Teatr! Kocham uwielbiam całym sercem, lecz chodzę rzadko (warunki...). A szczególnie zakochana jestem w teatrze muzycznym: zaczeło się od musicalu Le Roi SOleil (franc. widział ktoś?). Może uda mi się obejrzeć "Upiora w operze" w Romie.


22 mar 2008 20:39:19
Post 
Teatru nie da się porównać z kinem. To magia, coś wyjątkowego, głębokiego, żywego! I choć jestem nałogowym kinomaniakiem i nie chciałabym umniejszać roli kina, to teatr kojarzy mi się mimo wszystko z jakimś sacrum. Widz wchodzi w jakąś nową przestrzeń, nową rzeczywistość, którą stwarzają przed nim aktorzy, kostiumy, scenografia, muzyka, a nawet zapach teatru. Ostatnio widziałam "Boską!" w teatrze Polonia - REWELACJA, gorąco polecam


27 mar 2008 13:21:59
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 13:50:05
Posty: 39
Post 
Ja chodzę do teatru regularnie już od liceum, prznajmniej raz w miesiącu, a jak finanse pozwolą to nawet częściej. Teatr Wilama Horzycy w Toruniu ma dość bogaty repertuar i świetną ekipę aktorską, w tym miesiącu mam zamiar po raz pierwszy odwiedzić Baj Pomorski - teatr lalek. A w wakacje odwiedzam rodzimy Elbląski teatr dramatyczny. Jestem wielką fanką kina, ale jeśli mam wybierać między filmem na dużym ekranie, a sztuką na żywo, nawet się nie zastanawiam. Film można wypożyczyć na dvd, a kontakt z żywą sztuką zostawia niezapomniane wrażenia. Choć nie powiem, kilka razy się zawiodłam - szczególnie na "SOS... " - gdzie podstawą fabuły były piosenki kabaretu starszych panów, a jedna z aktorek śpiewała( jeśli można o tak nazwać) z ciężkim zapaleniem krtani.


08 kwi 2008 9:23:05
Zobacz profil
Post 
Ja osobiście uwielbiam teatr i dużo bardziej cenię sobie go od kina :) Owszem, nie ma to jak dobry film, ale dobra sztuka robi na mnie większe wrażenie. Z pewnością w tej kwestii robi tu swoje gra aktorów na żywo. Jak dla mnie teatr ma wiele związku z poezją, czyli z czymś, co baaardzo lubię :) Samej marzy mi się praca na scenie... Teatr jest swego rodzaju "odchamiaczem", a z drugiej strony ukazuje brutalność świata. Oczywiście pomijając humorystyczne spektakle :) Nie podoba mi się wręcz wulgarny erotyzm na scenie - jak dla mnie to lekka przesada, przekroczenie pewnych granic.
Przykra sprawą związaną z teatrem jest również chamstwo na widowni... Niestety przychodzący do teatru coraz rzadziej potrafią odpowiednio się zachować - dialog z aktorami, rozmowy, szelest papierkami, już nie wspominając o wręcz nachalnym zjawisko nie wyłączania telefonów komórkowych. nawet spotkałam się z tym, że widz podczas spektaklu zaczął rozmawiać przez telefon. Szczyt chamstwa. Ludzie schodzą na psy...


16 lip 2008 14:44:18
Post 
Teatr uwielbiam mimo, ze byłam tylko kilka razy. Wspomniany Taniec Wampirów, z czego o zgrozo zostały mi filmiki na youtube. Po prostu dał się we znaki mój refleks szachisty. Kiedy odkryłam ten musical, już dawno zszedł ze sceny. Została mi sama płyta z niego, której namiętnie słucham no i ten nieszczęsny youtube.
Upiora wolę w wykonaniu Jakuby Wociala (grał Herberta w Tańcu Wampirów) i oryginalną wersję. Może bym się przekonała do tej z Romy, gdybym miała szansę ją zobaczyć. Na razie siedzę w Londynie i wybieram się na oryginalnego Upiora, do teatru gdzie był pierwszy raz wystawiany. Mój ostatni spektakl to była "Kolacja dla głupca" Na rozdaniu Bursztynowych Pierścieni w Szczecinie. Marzec/ kwiecień będę w Warszawie i nie odpuszczę okazji obejrzenia spektaklu w Romie, lub Palladium Stage (gdzie Jakub Wocial wystawia swoje sztuki).


28 lis 2008 14:56:43
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 11:38:18
Posty: 38
Post 
Teatr jest miejscem gdzie można oddac duszę na głęboką rekowalescencję, zaś ciało do biura modyfikacyjnego. W teatrze jesteś wszystkim. Teatr to nowa rzeczywistośc, nieokreślona modalnośc zdarzeń. Gdzie indziej można się udac z naszymi troskami, zapytaniami, czy problemami, jak nie do niekończącej się studni ludzkich uniesień. Możliwe że nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania, ale na pewno doświadczysz innego spojrzenia w stronę spraw, na które do tej pory nie zwracałeś większej uwagi. Nie wyobrażam sobie sztuki (pojmowaną w całości) bez teatru. Miejsce to służy głównie ku temu aby oderwac się od rzeczywistości, jednak ta "duchowa egzaltacja" nie odchodzi stricte od tematów codziennych. Tam właśnie możemy spojrzec na życie ze strony widza. Wreszcie spokojnie i bez zaangażowania osobistego patrzec na rozwiązania innych ludzi tych samych bądź podobnych problemów.


28 lis 2008 16:47:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post 
Uwielbiam teatr, los umieścił mnie blisko stolicy, to mogę poszaleć. Oglądam wszystko co prezentuje Tatr Współczesny (chociaż ostatnio jakoś kiepsko z nowościami), głównie z powodu Krzysztofa Kowalewskiego, który na scenie po prostu świetnie się bawi :), ostatnio- Kwadrat z Janem Kobuszewskim.
Teatr zmienia perspektywę oceniania świata poza nim, dodaje więcej opcji i poszerza zdolność rozumienia innych; zazwyczaj to świetny przegląd różnych charakterów i ich wzajemnych zależności. I oczywiście skutków tych różnic:)
Zawsze mnie to dziwiło - niby pełna sala ludzi, a naprawdę jest tylko Aktor i ja :)


06 gru 2008 2:04:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2013 14:33:33
Posty: 4
Post Re: Teatr
Ja bardzo lubię chodzić do teatru. Bywam średnio dwa razy do roku. Uważam, że to cudowna rozrywka, dużo bardziej rozwija wyobraźnię niż kino, poza tym poziom merytoryczny bez porównania z większością filmów


12 lis 2013 16:01:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 maja 2014 15:35:46
Posty: 15
Post Re: Teatr
A ja muszę powiedzieć, że teatr kocham. Sama gram w amatorskiej grupie teatralnej. Wiem ile pracy trzeba włożyć w to, żeby powstał spektakl.


20 maja 2014 10:10:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 9:04:49
Posty: 98
eCzytnik: Kindle
Post Re: Teatr
Teatr uwielbiam, aczkolwiek jestem tylko biernym widzem ;). A ostatnia sztuka na której byłam to "Poskromienie Złośnicy".


25 sie 2014 17:46:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2014 17:01:08
Posty: 2
eCzytnik: eCzytnik
Post Re: Teatr
Teatr nigdy nie będzie przestarzały. Szkoda tylko że idąc dzisiaj do teatru widzi się ludzi w dżinsach i tego typu ubraniach, jakby szli do kina lub do pubu. A dla mnie teatr jest miejscem wyjątkowym.
Ostatnio byłam w Capitolu na "Śmiertelnie poważnym uczuciu" - nie podobała mi sie ta sztuka.


24 wrz 2014 17:14:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: