Teraz jest 29 mar 2024 12:41:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pocketbook (inny?) i wikipedia offline 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 17:57:55
Posty: 25
eCzytnik: na papierze
Post Pocketbook (inny?) i wikipedia offline
Witam wszystkich serdecznie :)

Stoję przed kupnem czytnika i kilka rzeczy jest dla mnie istotnych. Jeśli moglibyście doradzić, byłbym bardzo wdzięczny. Jedną z ważnych rzeczy jest posiadanie wikipedii. Możliwe jest ściągnięcie takowej i instalacja np. na komputerze. Ale czy istnieje możliwość w stosunku do jakiegoś pocketbooka? Ewentualnie jakiegoś innego czytnika? Wikipedia zajmuje ok. 10 GB, zatem spokojnie zmieści się na karcie pamięci wraz z książkami. Tylko, czy będzie to jakoś fungować?
Wiem, że kindle mają dostęp poprzez 3G do wikipedii, ale nie mają kilku rzeczy dla mnie istotnych.
Będę wdzięczny za porady...
Pozdrawiam
F.


03 sie 2014 18:06:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pocketbook (inny?) i wikipedia offline
Nie wiem jak na innych czytnikach, ale u mnie na Onyx BOOX C65 dobrze się spisuje jeden z systemów słownikowych, czyli program Aard Dictionary. Współpracuje z FBReaderem, CoolReaderem, AlReaderem - na jego stronie są do pobrania gotowe paczki wikipedii i słowniki, można też przygotować swoje za pomocą "Aard Tools". Trzeba jednak przygotować chyba kilka kart, bo te wersje offline są olbrzymie ;)
Strona programu: http://aarddict.org/

Mowa cały czas o dostępie off-line, bez użycia sieci, bo przez sieć to łatwiej...

_________________
W Obrazek też ;)


03 sie 2014 22:00:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 17:57:55
Posty: 25
eCzytnik: na papierze
Post Re: Pocketbook (inny?) i wikipedia offline
Dzięki wielkie za odpowiedź. Rozważam również onyxa. Chciałem czytnik doświetlany z możliwością otwarcia wielu formatów oraz włożenia karty pamięci. No i słownikiem, zatem Twoja wiadomość bardzo mi pomogła.
Tylko jeszcze gdyby dało sie zainstalować takie cudo, jak wikipedia, byłoby pięknie. No i musi być offline, bo często jestem w miejscach, gdzie brak wszelkiego wifi.

Na stronie jest napisane, że treści są odpalane za pomocą czytnika kiwix, który jest do formatu ZIM. Myślisz, ze na Twoim onyksie coś takiego by poszło? A może na jakimś czytniku taki ZIM pójdzie bezpośrednio?
Tutaj jakiś starawy artykuł, jak się tę wiki pobera na kompa.
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... osoby.html

Pozdrawiam :)


04 sie 2014 7:03:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pocketbook (inny?) i wikipedia offline
Właśnie pisałem poprzednio, że dla Aard Dictionary można pobrać z ich strony całą wikipedię off-line w różnych wersjach...
Sprawdź link, który podałem do strony programu (jak otworzysz to przewiń trochę w dół ;) ).
To działa na każdym urządzeniu z Androidem w wersji 2.1 lub nowszej.

Oczywiście na Androida są jeszcze inne sposoby, dedykowane programy itp.

_________________
W Obrazek też ;)


04 sie 2014 9:12:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2014 17:57:55
Posty: 25
eCzytnik: na papierze
Post Re: Pocketbook (inny?) i wikipedia offline
Aaaha :) Jakoś zakodowało mi się, że to tylko słowniki są.
Mam nadzieję, że działać będzie bezproblemowo. Nie mam pojęcia w sumie jak (rozumiem, ze onyx ma jakąś wirtualną klawiaturę do wpisywania haseł). <Tak wiem, jestem kompletnym ignorantem ;) >
Jeśli instalowałeś sobie wikipedię i możesz się podzielić odczuciami z tego, będzie miło :)

Coś czuję, ze przysporzyłeś kolejnego klienta firmie :)
Pozdrawiam i dziękuję za rady :)


04 sie 2014 9:25:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: