Teraz jest 28 mar 2024 20:31:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Firmware 3.3 dla urządzeń Kobo 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Firmware 3.3 dla urządzeń Kobo
Abrakadabra77 napisał(a):
Ktoś ma problem po tym patchu z zawieszaniem się czytnika przy czytaniu epubów? U mnie tak co kilka stron czytnik zawiesza się na kilkadziesiąt sekund... Musiałem cofnąć się do poprzedniego FM. Mam Kobo Touch.


Użyłeś słowa patch, czyli
"(Łata, łatka (ang. patch) – poprawka lub uaktualnienie do programu (rzadziej do danych), przeznaczona do usunięcia pewnych problemów, błędów, rozszerzenia funkcjonalności programu albo zwiększenia wydajności (ang. performance) wcześniejszej wersji programu.",
a z drugiego Twojego postu wynika, że Twój problem pojawił się, kiedy zmieniłeś firmware do najnowszej wersji 3.3.0 (za pomocą Desktopa)

Czyli NIE było żadnego patchowania, tylko najzwyklejsze uaktualnienie firmowego oprogramowania za pomocą Desktopa.
Czy teraz dobrze zrozumiałem?


03 cze 2014 18:50:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2014 15:06:22
Posty: 7
eCzytnik: Kobo Touch
Post Re: Firmware 3.3 dla urządzeń Kobo
Wiesz co, skoro taki problem sprawia ci nomenklatura (a w kwestii uaktualnień wewnętrznego oprogramowania przeróżnych urządzeń patch, update, aktualizacja nader często są używane zamiennie co wynika nawet z definicji którą łaskawie raczyłeś tu wkleić) to może nie odpowiadaj? Bo po grzyba produkować pierdyliard nieistotnych postów?


03 cze 2014 19:15:26
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Firmware 3.3 dla urządzeń Kobo
tylko że lazy ma rację. Patch to plik tekstowy ze zmianami które się nakłada na inne pliki. Najbardziej klasyczny przykład to patche generowane przez uniksowy diff, co jak najbardziej pasuje do kontekstu czytnika z linuksem jakim jest kobo. Z nadmiarem postów nie ma problemu - w razie potrzeby wykasuję :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 cze 2014 20:24:42
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: