Teraz jest 28 mar 2024 21:20:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2014 22:15:34
Posty: 1
eCzytnik: bookeen cybook odyssey hd frontligh
Post Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Witam.
Zakupiłem czytnik jak w temacie od IMAGIC na allegro. Zamiast oddawać pytam najpierw użytkowników. Może to jakiś problem z ustawieniami. Proszę o pomoc.

Problem pierwszy polega na tym że czytnik nagle mrozi mi obraz podczas przestawiania funkcji za pomocą dotyku (tak samo w menu czy internecie). Jest po prostu masakra. Jedyne co wtedy pomaga to reset urządzenia (i zabawa z ustawieniami od nowa).

Problem drugi jest jeszcze większy gdyż dostałem czytnik w czwartek, naładowałem do pełna jak zalecali w instrukcji. przeczytałem kilka stron żeby ogarnąć nową zabawkę. wyłączyłem i tak leżał do poniedziałku w temperaturze pokojowej (21-22 stopnie C). Dzisiaj chciałem włączyć i poczytać a tu dupa blada, bateria pusta. 3 dni leżał nieużywany. Podobno miała trzymać 2 tygodnie przy użytkowaniu pół godziny dziennie.

Ma ktoś podobny problem ? Nie chcę go oddawać bo czekam na etui zamówione za granicą. Poza tym kupiłem żeby używać a nie żeby zwracać :/ :depresja:


20 sty 2014 22:28:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Sprobuj jeszcze raz naladowac do pelna i zobaczyc w jakim tempie konsumuje energie. Jesli w podobnym jak za pierwszym razem to pozostaje serwis/zwrot


20 sty 2014 22:32:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2011 22:21:01
Posty: 3
eCzytnik: Kindle; PW4; PocketBook InkPad 3
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Witam
W opcji czuwania wyłącz również WiFi.
Ja użytkuję ten czytnik już od października i nie mam takich problemów. Raz było tak, że w szybkim tempie nastąpiło zużycie baterii ale po ponownym ładowaniu mogłem czytać przez około 2 tygodnie i rozładowanie było w granicach 70%. A czytam około 1-2h dziennie.
W tym czytniku brakuje mi funkcji szukania w tekście :(
Jeśli reset nie pomaga to istotnie serwis lub wymiana.


20 sty 2014 23:07:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sty 2014 6:44:47
Posty: 38
eCzytnik: Kobo Aura H2O
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Miałem taki sam problem z rozładowywaniem się Cybooka. Akumulator trzymał kilka dni, początkowo myślałem, że spowodowane jest to tym, że czytam przy włączonym podświetleniu. Ale akumulator rozładowywał się szybko również jak go nie używałem. Próbowałem resetu do ustawień fabrycznych, ale i to nie pomogło. Problem znikł po wyjęciu karty pamięci. Nie ładowałem go przez ponad miesiąc. I działal do wczoraj. W międzyczasie przeczytałem 3 książki.
Nie miałem okazji testować innej karty pamięci, używam na razie bez. Ilość pamięci mi wystarcza.
A karta, którą używałem to był Sandisk 4GB.


21 sty 2014 7:01:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2014 2:07:13
Posty: 2
eCzytnik: Cybook Od. hd
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Mam taki problem, że jak dla mnie wielkość czcionki na stronach internetowych jest zdecydowania za mała.Da się ją powiększyć?


30 sty 2014 8:47:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2014 14:45:31
Posty: 2
eCzytnik: Cybook Odyssey Frontlight HD
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Właśnie szukam rozwiązania problemu z rozładowywaniem się Frontlight'a. Muszę sprawdzić kwestię karty pamięci. Również mam SanDisk'a 4GB. Sądzę jednak że jeśli to będzie ta kwestia, to raczej dotyczy czytnika a nie typu karty. Sprawdzę i jeżeli potwierdzi się sprawa z czytnikiem to zgłoszę problem do producenta. Jeżeli więcej osób tak zrobi, to jest szansa, że naprawią/ominą problem w nowej wersji oprogramowania.


04 mar 2014 14:54:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2014 13:57:51
Posty: 1
eCzytnik: cybook
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Kombinowałem na różne sposoby a najprostszy okazał się najbardziej oczywisty. Cybook trzymał 3 dni czy czytałem czy też nie niezależnie od używania podświetlenia. Mogę powiedzieć, że dłużej się ładował niż pracował.

W opcjach zrobiłem "przywróć ustawienia fabryczne" i na razie chodzi tydzień a nie ubyła ani jedna kreska na ikonce baterii.
Pozdrowienia

PS kupiłem też w IMAGIC, nawet przysłali mi nową baterię co tez nie pomogło. Polecam jednak reset do fabrycznych, widocznie jakieś badziewie jest włączone co zżera baterie nawet w uśpieniu.


17 mar 2014 14:09:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2014 14:45:31
Posty: 2
eCzytnik: Cybook Odyssey Frontlight HD
Post Re: Bookeen Cybook Odyssey Frontlight Problemy.
Od czasu jak usunąłem kartę pamięci minęło 6 tygodni, a ja jeszcze nie ładowałem czytnika. Wygląda, że to jest problem.


27 kwi 2014 12:47:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron