Teraz jest 29 mar 2024 16:27:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Okładka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 10:27:48
Posty: 80
eCzytnik: KindlePaperwhite
Post Okładka
Czy zna ktoś sposób na zamieszczenie okładki w pliku tak, by nie znikała po przesłaniu ebooka na czytnik przez chmurę amazonu?


20 sie 2013 18:04:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2014 19:44:49
Posty: 184
eCzytnik: Kindle Voyage, Paperwhite, Classic
Post Re: Okładka
Jeśli masz plik w formacie KF8 to nie da się tego zrobić niestety. Obejściem problemu jest dogranie kabelkiem brakujących okładek. Napisałem swego czasu skrypt basha, który automatyzuje ten proces.
Dziś przepisałem skrypt w języku python.

Szczegóły na stronach: http://blog.blaut.biz/2013/12/skrypt-le ... white.html
oraz na:
http://blog.blaut.biz/2014/01/skrypt-le ... ython.html

_________________
Robert Błaut
http://blog.blaut.biz
poczta: listy małpa blaut kropa biz


22 sty 2014 19:52:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 10:27:48
Posty: 80
eCzytnik: KindlePaperwhite
Post Re: Okładka
jakiś sposób pewnie jest - w sklepach internetowych część książek też ma KF8 wewnątrz mobi. Jak oni to robią?!:)


03 lut 2014 0:24:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2014 19:44:49
Posty: 184
eCzytnik: Kindle Voyage, Paperwhite, Classic
Post Re: Okładka
Takie książki kupione w sklepie i wysłane do chmury Amazonu również nie będą miały okładek. Jest to potwierdzone organoleptycznie.

_________________
Robert Błaut
http://blog.blaut.biz
poczta: listy małpa blaut kropa biz


11 lut 2014 13:51:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 10:27:48
Posty: 80
eCzytnik: KindlePaperwhite
Post Re: Okładka
Quiris tradycyjnie miałeś rację. Początkowo myślałem, że dane pliki to KF8, ale po "wypakowaniu" pliku okazało się że to "stare" mobi.
Tak jak uwielbiam mobi i Kindle za sporą przewidywalność w tym jak dany plik będzie odczytany, tak niektóre, w wydawałoby się mało ważne, rozwiazania potrafią człowieka zirytować.


29 mar 2014 21:28:57
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Okładka
No właśnie u mnie jest kilka książek kupionych z polskich sklepów które przeszły przez chmurę, a na czytniku mają okładki. Nie dodawałem ich wcześniej kablem ani niczego nie dorabiałem, bo ogólnie nie czuję potrzeby wpatrywania się w okładki - używam widoku listy.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 mar 2014 22:16:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2014 19:44:49
Posty: 184
eCzytnik: Kindle Voyage, Paperwhite, Classic
Post Re: Okładka
@t3d, czy pisząc o tym, że masz okładki, masz na myśli widoczne okładki w trybie "Cover View" na Paperwhite? Z tego co piszesz, korzystasz z trybu listy, więc zakładam, że nie widzisz tego, czy są okładki w trybie Cover View. Opisywany w tym wątku problem dotyczy tylko i wyłącznie brakujących okładek w trybie "Cover View", czyli tzw. miniaturek. Nie ma tu natomiast problemu brakującej okładki po otwarciu książki. Te są oczywiście widoczne. Z wyjątkiem przypadków, że książka została źle przygotowana.

Podsumowując:
1) Miniatura okładki jest widoczna, jeśli książka wysłana do chmury jest w starym formacie Mobi6/7 lub jeśli książka wysłana do chmury jest w nowym formacie KF8, ale oprogramowania wstawiające znaki wodne uszkodziło część z nowym formatem KF8, to wtedy w chmurze jest zapisana tylko stara część i na czytnik trafi stara część. W moim przypadku tak było z jedną książką.

2) Miniatury okładki nie będzie, jeśli księżka wysłana do chmury jest w nowym formacie KF8 i taki format jest zapisany poprawnie w chmurze. Wtedy na czytnik przy pobieraniu trafi nowy format KF8 i miniatury nie będzie.

Zwracam waszą uwagę na to oprogramowanie wstawiające znaki wodne w księgarniach. Bardzo często zdarza się, że ono uszkadza pliki Mobi (skutek: poprzestawiane obrazki, odrzucanie pliku przez chmurę Amazon, zapisywanie w chmurze wyłącznie starej części mobi6/7). Dlatego ja już od dłuższego czasu pobieram z księgarni wyłącznie pliki ePub i sam przygotowuję sobie za pomocą kindlegena pliki Mobi. Dzięki temu mam gwarancję, że plik nie został uszkodzony.

_________________
Robert Błaut
http://blog.blaut.biz
poczta: listy małpa blaut kropa biz


30 mar 2014 11:26:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 10:27:48
Posty: 80
eCzytnik: KindlePaperwhite
Post Re: Okładka
Zgłaszałeś może ten problem księgarniom? Jakiś odzew?


30 mar 2014 19:11:35
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Okładka
quiris napisał(a):
@t3d, czy pisząc o tym, że masz okładki, masz na myśli widoczne okładki w trybie "Cover View" na Paperwhite? Z tego co piszesz, korzystasz z trybu listy, więc zakładam, że nie widzisz tego, czy są okładki w trybie Cover View. Opisywany w tym wątku problem dotyczy tylko i wyłącznie brakujących okładek w trybie "Cover View", czyli tzw. miniaturek.

Jak mawia moja niespełna 5-letnia córka "wiem o tym". Na co dzień używam widoku listy, ale po włączeniu widoku okładek na wielu książkach przesłanych przez chmurę są okładki. Między innymi wszystkie z ostatniego Bookrage (Grabiński) i rzeczy z eGazeciarza.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


30 mar 2014 22:32:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2014 19:44:49
Posty: 184
eCzytnik: Kindle Voyage, Paperwhite, Classic
Post Re: Okładka
t3d napisał(a):
Na co dzień używam widoku listy, ale po włączeniu widoku okładek na wielu książkach przesłanych przez chmurę są okładki. Między innymi wszystkie z ostatniego Bookrage (Grabiński) i rzeczy z eGazeciarza.

Tak się składa, że mam książki Grabińskiego i one są dokładnym potwierdzeniem moich słów. Widzisz w tych książkach okładki w Cover View, bo pliki mobi Grabińskiego są w starym formacie Mobi6/7.
Obrazek

_________________
Robert Błaut
http://blog.blaut.biz
poczta: listy małpa blaut kropa biz


31 mar 2014 0:01:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2014 19:44:49
Posty: 184
eCzytnik: Kindle Voyage, Paperwhite, Classic
Post Re: Okładka
UncleLion napisał(a):
Zgłaszałeś może ten problem księgarniom? Jakiś odzew?

A owszem, zgłaszałem. Skutek mizerny. O jednym takim zgłoszeniu (Kroniki Narnii) możesz poczytać na moim blogu: http://blog.blaut.biz/2013/12/polemika- ... arnii.html

_________________
Robert Błaut
http://blog.blaut.biz
poczta: listy małpa blaut kropa biz


31 mar 2014 0:04:09
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Okładka
quiris napisał(a):
t3d napisał(a):
Na co dzień używam widoku listy, ale po włączeniu widoku okładek na wielu książkach przesłanych przez chmurę są okładki. Między innymi wszystkie z ostatniego Bookrage (Grabiński) i rzeczy z eGazeciarza.

Tak się składa, że mam książki Grabińskiego i one są dokładnym potwierdzeniem moich słów. Widzisz w tych książkach okładki w Cover View, bo pliki mobi Grabińskiego są w starym formacie Mobi6/7.

No to się zgadza, eG też wysyła w starym formacie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 mar 2014 0:27:48
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: