Teraz jest 24 kwi 2024 7:39:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2014 17:06:43
Posty: 11
eCzytnik: Kindle classic
Post Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Witam

Za jakiś czas prawdopodobnie będę wyruszał w podróż i pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zakup e-czytnika książek, już poczytałem co nie co i wiem z czym to się je.

Mój wybór padł na czytniki z firmy Thalii tj. Cybook Odyssey

na allegro spotkałem 3 takie czytniki czy możecie mi pomóc wybrać, który będzie odpowiedni dla mnie ?
Na czytnik mogę wydać max 400 zł a co od niego wymagam to głównie prostota,polskie menu oraz małą awaryjność oraz komfort czytania ( dobrze byłoby, gdyby miał podświetlenie)

1. Cybook Odyssey - z mp3 która jest dla mnie kompletnie zbędna ale kosztuje tylko 199 zł i posiada eink itp
http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-wifi-hsis-800mhz-mp3-i4059740528.html

2. Cybook Odyssey 2013 edition - proszę powiedzcie mi czym różni się ta wersja tj. 2013 od poprzedniej z mp3 ? Bo patrząc na specyfikacje sprzętu jest taki sam chyba, że coś przeoczyłem ( ale nie ma mp3 )
http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-2013-wifi-hsis-eink-b-i4071106488.html


3. Cybook frontlight hd - no i ulepszona wersja od wszystkich poprzedników pod względem rozdzielczości oraz co ważne ma podświetlenie, które niekiedy może się przydać i tu jest teraz ważne pytanie czy za lepszą rozdziałkę + podświetlenie warto zapłacić 150 zł więcej ?
http://allegro.pl/czytnik-ebook-cybook-odyssey-frontlight-hd-podsw-i4046179852.html

Nie powiem, że podoba mi się ta wersja z punktu 3, ale nie wiem czy warto dopłacać do podświetlenia i lepszej jakości liter z drugiej strony takie podświetlenie to nawet dobra rzecz.
Czy jakoś liter tych wcześniejszych wersji jest dobra oraz czy czytając głównie w domu podświetlenie ekranu nie będzie zbędne ? oraz jak wygląda sytuacja z Wi-fi w tych urządzonkach czy pozwala ono wejść chociażby na facebooka ?

Proszę o porówanie dwóch pierwszych wersji oraz ogólną opinię z poradą którą wersje kupić.

Pozdrawiam


18 mar 2014 17:31:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Miałem Cybooka Odyssey Frontlight HD i spotkałem się z błędem przy połączeni wifi,, który polegał, że za pierwszym razem czytnik się łączył z siecią i działały strony, a za kolejnymi ikonka pokazywała połączenie wifi, ale ono nie działało. Problem można było rozwiązać ustawiająć na sztywno IP.

Jeśli chodzi i działanie sieci, to jak na czytnik z E ink wypadało to całkiem nieźle. Ogólnie jednak nie poleciłbym tego czytnik z uwagi na brak funckcji wyszukiwania w tekście, raczej niską jakość wykonania, niestabilne odświetlenie (w niektórych sytuacjach samoczynnie zmniejszało się natężenie). Fajna strona to w miarę przejrzysta nawigacja i ekran startowy. Czytnik dość kapryśnie reagował na dotyk.

Zdarzało się, że czytnik się zawieszał. Trzeba też mieć na uwadze, że to co idzie na allegro to niejednokrotnie egzemplarze ze zwrotów, więc większe jest ryzyko trafienia bubla.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 mar 2014 21:06:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
A dokąd się wybierasz w podróż? Pytam, bo może u celu czytniki będą tańsze?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


18 mar 2014 22:06:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2014 17:06:43
Posty: 11
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Do pracy na statek :) więc raczej potrzebuje kupić to tu w Polsce. Chyba jednak nie chcę ebooka z podświetleniem, bo to dla mnie raczej będzie zbędny bajer.

A więc teraz pytanie brzmi : Kindle 5 czy cybook odyssey 2013 ?

Kindle 5 - ponoć nie ma tego całego systemu reflow jeżeli chodzi o format pdf, który też nie odczytuje najlepiej, trzeba jakoś konwertować, menu jest po angielsku ( czy można jakoś ściągnąć polskie ? ) ale kindle to renomowana marka. Może mi ktoś rozjaśnić o co chodzi z kindlem, jeżeli chodzi o jakieś wysyłanie maili :D ? I po co jakieś słowniki w tym są ?

Kindle 4 , 5 , classic jakaś różnica jest ?

Cybook 2013 - ekran dotykowy, który jest ułatwieniem oraz dość niska cena za podobne funkcje jak kindle 5


18 mar 2014 22:56:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Bartek95 napisał(a):
Do pracy na statek :) więc raczej potrzebuje kupić to tu w Polsce. Chyba jednak nie chcę ebooka z podświetleniem, bo to dla mnie raczej będzie zbędny bajer.


To zależy jakie będziesz miał warunki do czytania. Jeśli będzie lampka i nie będzie przeszkadzało innym, to podświetlenie nie jest potrzebne. Przydaje się przy czytaniu przy kiepskich warunkach oświetleniowych głównie, żeby sobie "doświetlić" tekst w warunkach, kiedy czytanie książki jest już pewnym wyzwaniem dla oczu. Ale niektórzy podobno czytają też po ciemku.

Bartek95 napisał(a):
Kindle 5 - ponoć nie ma tego całego systemu reflow jeżeli chodzi o format pdf, który też nie odczytuje najlepiej, trzeba jakoś konwertować, menu jest po angielsku ( czy można jakoś ściągnąć polskie ? ) ale kindle to renomowana marka. Może mi ktoś rozjaśnić o co chodzi z kindlem, jeżeli chodzi o jakieś wysyłanie maili :D ? I po co jakieś słowniki w tym są ?


Mogę się do kindelka odnieść, nie zam Cybooka.
Z czytaniem PDFów faktycznie kiepsko. Tryb reflow zamienia plik sformatowany jak kartka A4 (lub podobny format papierowy) na tekst dający się w miarę płynnie czytać na czytniku. Ale to tylko dla PDFów, które mają w sobie tekst. Jeśli PDF ma w sobie zeskanowane obrazki stron książki, to nawet reflow nie pomoże i tu raczej tablet lepiej się sprawdzi. Słownik może się przydać do tłumaczenia słów w tekście (np. anielskim). Oryginalnie w kindelkach są słowniki języka angielskiego. Ang-Pol można sobie ew. doinstalować.
Menu można spolszczyć, ale nie warto. Jest raczej proste i szkoda na to zachodu.
Każdy kindelek otrzymuje po zarejestrowaniu na koncie użytkownika w Amazonie swój adres poczty elektronicznej. Można później na ten adres wysyłać na przykład zakupione w księgarni książki (potrzebne jest wtedy połączenie wifi dla czytnika). Na przykład ktoś kupuje "napromocyjną" książkę w polskiej księgarni, wysyła ją na czytnik bezpośrednio z menu księgarni a ktoś drugi na statku (lub w knajpie w porcie) podłącza czytnik pod sieć wifi i pobiera tę książkę. Można też sobie wysyłać w ten sposób strony WWW do późniejszego czytania.

Bartek95 napisał(a):
Kindle 4 , 5 , classic jakaś różnica jest ?


Kindle 3 to inaczej keyboard (z fizyczną klawiaturą);
Kindle 4 to zazwyczaj classic (bez dotykowego ekranu, strony zmienia się wygodnymi przyciskami po bokach obudowy). Najtańszy w ofercie Amazona. W RFN (np. w Amazonie lub sklepach RTV typu Saturn) sprzedawany za 49EUR;
Kindle 5 to zazwyczaj Touch (dotykowy ekran) lub Paperhite (oświetlenie i dotykowy ekran).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 mar 2014 16:19:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2014 17:06:43
Posty: 11
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
A jeżeli chodzi o te całe konwertowanie np. z pdf>mobi to czy potem będzie to ładnie czytelne na ekranie chodzi mi o uniknięcie wszelkich hmmm odstępów i jakiś literówek, niby kindle 5 zawiera polskie znaki, więc teoretycznie nie powinno być problemu, jeżeli chodzi o polskie książki ?
Czy bez problemu można wgrać na czytnik książki np. z chomika ? bo mam na oku 2 książki, których nie chcę kupić ze względu na kosmiczną cenę.

Znalazłem ciekawą promocje kindle 5 czarny nowy + etui gwarancja jest i bez reklam :

http://allegro.pl/nowy-kindle-5-classic ... 00452.html

zastanawiam się bardzo poważnie nad zamówieniem tego do jutra.W tym kindlu niby 5 i tak jest wszystko sterowane za pomocą przycisków ( może to i lepiej ? ) czy to całe menu jest czytelne i proste w obsłudze ?


19 mar 2014 17:23:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Kindle 5 to Kindle 4 II czyli Classic w czarnej obudowie. Książki mozna zgrać pod warunkiem, że są w formacie mobi, txt lub pdf, przy czym ten pierwszy najlepiej nadaje się do czytania.
Myślę, że menu jest w miarę czytalne i proste w obsłudze.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 mar 2014 18:22:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
W kindelkach nie ma problemu z polskimi znakami. Książki powinny być w formacie MOBI. W przypadku chomikuja można wgrać do urządzenia pliki przez kabelek USB. Przed wgraniem można ocenić jakość pliku podglądając go np. w programie calibre (http://calibre-ebook.com/download).
Z tym przetwarzaniem PDFów to jest sporo zabawy. Generalnie plik PDF trzeba potraktować programem, którzy go przekonwertuje na plik tekstowy typu DOC, a potem ręcznie trzeba poprawić błędy formatowania. Na koniec na przykład programem calibre wgrać poprawiony plik do czytnika a calibre zadba o skonwertowanie do MOBI. Jest na forum trochę dyskusji na ten temat.
Na aukcji ew. można zapytać, czy to czytniki ze Stanów czy z RFN (czy jeszcze inne pochodzenie). Niemieckie w razie naprawy gwarancyjnej trzeba wysyłać samemu za Odrę albo odbierać nowy za Odrą. Amerykańskie obsługiwane są bezpłatnie (do i z Polski). Też na ten temat sporo było na forum w dziale kindelkowym.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


19 mar 2014 18:27:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2014 17:06:43
Posty: 11
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Czyli nie można po prostu użyć konwertera pdf w mobi czy epub i się cieszyć ? tylko trzeba się namęczyć i tekst ręcznie trzeba obrobić.. no to co mam powiedzieć jeżeli książka będzie miała 500+ stron masakra


19 mar 2014 18:42:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Bartek95 napisał(a):
A jeżeli chodzi o te całe konwertowanie np. z pdf>mobi to czy potem będzie to ładnie czytelne na ekranie chodzi mi o uniknięcie wszelkich hmmm odstępów i jakiś literówek, niby kindle 5 zawiera polskie znaki, więc teoretycznie nie powinno być problemu, jeżeli chodzi o polskie książki ?
Niestety konwersja z PDF do dowolnego formatu tekstowego bez użycia zaawansowanych funkcji to raczej koszmarek.
Nie spodziewaj się, że to daje się później wygodnie czytać.
W recenzji Cybooka czytałem, że jego tryb reflow wypada czasem gorzej od konwersji przez Amazon, ale większości przypadków w rozmaitych czytnikach z tą funkcją jest całkiem dobrze.
Nawet konwersja z epub na mobi może mieć niespodziewane rezultaty, więc zachęcam bardziej do Cybooka niż Kindle ;)

Od razu przy zakupie koniecznie trzeba zamówić jakieś etui i myślę, że doświetlany ekran przydaje się bardzo - to spore ułatwienie w trudniejszych warunkach oświetleniowych - więc też zachęcam do dołożenia do tej funkcji, zwróci się bardzo szybko :)

Tak czy owak, myślę, że fajniejszy w użytkowaniu byłby (w tym zakresie cenowym) nowy Pocketbook Basic Touch (chyba 624) albo po dołożeniu do światełka wersja Touch Lux 2 czy Onyx C65 AfterGlow.

_________________
W Obrazek też ;)


19 mar 2014 18:56:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 mar 2014 17:06:43
Posty: 11
eCzytnik: Kindle classic
Post Re: Konfrontacja Cybooków - opinie i pomoc w wyborze
Zamówiłem kindla classic 5 wersja na rynek europejski bez reklam na allegro za 285 zł u "solidnego" allegrowicza 100% pozytywów i ponad 1500 sprzedanych kindlów oraz pomaga przy wymianie sprzętu na gwarancje, która wynosi 12 miesięcy. Chciałbym Wam podziękować za wszelkie informacje i opinie, które mi napisaliście.
Do zobaczenia w tematach o Kindlu

Temat można zamknąć.


19 mar 2014 22:17:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron