Teraz jest 29 mar 2024 10:20:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Problem z Booxem A60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2014 11:43:17
Posty: 6
eCzytnik: Boox A60
Post Problem z Booxem A60
Od pewnego czasu mój czytnik po włączeniu, gdy już pokaże się całe menu, zaczyna coś ładować (ikonka zegarka z chodzącymi wskazówkami) i tak zostaje. Nie reaguje na żadne klawisze (reset też), można go tylko włączyć i wyłączyć. Próbowałam go podłączyć do łądowarki bo czasem było tak, że jak miał baterię na wyczerpaniu to się dziwnie zacinał, ale to też nie pomogło (poza tym bateria jest prawie w pełni naładowana). Czekałam też aż "to coś" się załaduje, ale ten zegarek potrafi tak chodzić przez cały czas, jedynie kiedy naciśniemy przycisk wyłącz, ekran zamiera (nie robi się biały tylko wszystko co było wyświetlane zostaje). Proszę o jakąś radę, ponieważ bardzo się martwię :(


27 lut 2014 11:53:07
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Problem z Booxem A60
Sugerowałbym ponowne zainstalowanie oprogramowaniadla czytnika. Mozliwe, że coś się wysypało i ponowna instalacja naprawi ten problem.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


27 lut 2014 12:39:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2014 11:43:17
Posty: 6
eCzytnik: Boox A60
Post Re: Problem z Booxem A60
A w jaki sposób można to zrobić? Chociaż nie wiem czy w ogóle się da, bo czytnik nie chce się połączyć z komputerem.


27 lut 2014 13:20:29
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Problem z Booxem A60
Cała procedura aktualizacji opisana jest na onyx-ereader.pl.
W dziale wsparcie dostępne są również pliki niezbędne do aktualizacji.

http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-a60

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


27 lut 2014 14:01:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2014 11:43:17
Posty: 6
eCzytnik: Boox A60
Post Re: Problem z Booxem A60
Zaktualizowałam oprogramowanie bez żadnych problemów, ale po ponownym uruchomieniu sytuacja się powtarza, pokazuje się zegarek, a urządzenie reaguje tylko na włącz/wyłącz (tym razem po wyłączeniu ekran się wyłącza, a nie zatrzymuje).


27 lut 2014 17:53:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2014 11:43:17
Posty: 6
eCzytnik: Boox A60
Post Re: Problem z Booxem A60
Jednak już wszystko ok, po jakimś czasie czytnik włączył się sam (?) i wszystko działa :D


27 lut 2014 18:07:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2014 11:43:17
Posty: 6
eCzytnik: Boox A60
Post Re: Problem z Booxem A60
Chyba za szybko się ucieszyłam, bo po pewnym czasie dopiero zauważyłam że czytnik nie otwiera ePUBów. Wyświetla się wtedy komunikat: "Nie można otworzyć pliku. W_PKG_BMK_INVALID" itd. Sprawdziłam wszystkie pliki o tym rozszerzeniu, które miałam zapisane i otwiera się tylko jeden przy czym nie ma przy nim żadnych opcji typu, przybliżenie, zmiana czcionki, adnotacje itp. które zawsze pojawiały się tylko przy ePUBie. Może wrócić do starego oprogramowania?


01 mar 2014 11:32:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Problem z Booxem A60
Jeśli pliki masz zapisane na karcie pamięci to znaczy, że - tradycyjnie - twój A60 popsuł system plików na karcie i jedynym sposobem jest ponowne sformatowanie karty i wgranie książek od nowa. Miewałem tak notorycznie, potem czytnik wylądował na półce gdzie spoczywa od ponad roku. A jeśli były na pamięci wewnętrznej to pewnie też się skończy na jej sfomatowaniu (przywróć do ustawień fabrycznych czy jakoś tak) i wgraniu książek od nowa.

Wytaptalkowane z Nexusa


01 mar 2014 22:01:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2014 11:43:17
Posty: 6
eCzytnik: Boox A60
Post Re: Problem z Booxem A60
Pliki miałam na pamięci wewnętrznej, ale i tak sformatowałam, wgrałam od nowa i problem jest dalej. Większość epubów nie działa, a jak działają to nie mają opcji typowych dla tego rozszerzenia. Poza tym czy jest opcja powrotu do poprzedniego oprogramowania/ogółem wyglądu graficznego?


06 mar 2014 21:35:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Problem z Booxem A60
A nie pomaga zmiana domyślnej aplikacji dla epub na inny program (FBReader, CoolReader czy OnyxReader) ?
Można wgrywać naprzemiennie oprogramowanie 1.5.1 i 1.7 - nie kłócą się ze sobą.
Jednak jeśli coś się wykrzacza, mimo ponownego wgrania oprogramowania, to wydaje mi się, że to raczej jakieś uszkodzenie albo w pamięci systemowej albo sprzętowe.
Jeśli to błąd w pamięci systemowej, to mogło by pomóc ponowne wgranie całego oprogramowania na czysto w serwisie (a przy okazji przetestować), oni oferują takie różne usługi pogwarancyjne.

_________________
W Obrazek też ;)


07 mar 2014 20:09:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: