Teraz jest 28 mar 2024 14:57:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Prestigio PER 3464BC brakuje kawałków ksiązki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2013 19:59:55
Posty: 13
eCzytnik: Prestigio PER 3464BC
Post Prestigio PER 3464BC brakuje kawałków ksiązki
Posiadam książke w fomacie epub.Przy czytaniu zauwazyłem brak czesci rozdziału.Po wrzuceniu do komputera ok.Po przerobieniu na mobi wszystko ok.Zastanawiam sie gdzie jest bład?Czy jest jakis program do sprawdzenia tego błedu(taka przypadłosc miałem juz wczesniej z inna ksiązka).


26 paź 2013 14:51:03
Zobacz profil
Post Re: Prestigio PER 3464BC brakuje kawałków ksiązki
Moja koleżanka ma troszkę inny model Prestigio, ale dzieje jej się dokładnie to samo - brakuje jej w plikach epub znacznej części książek, dlatego wszystko konwertuje na inne formaty, które są czytane przez to urządzenie. Po prostu nie łyka epubów i już. Podobnie mają stare trekstory z ekranem lcd - książki w epubach się urywają.


26 paź 2013 19:05:37
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2013 19:59:55
Posty: 13
eCzytnik: Prestigio PER 3464BC
Post Re: Prestigio PER 3464BC brakuje kawałków ksiązki
Dzieki za odpowiedz.Myslałem ze tylko u mnie wystepuje ten problem.Ciekawe czym jest spowodowane wycinanie tekstu(patrzac na epuba na komputerze wyciety tekst jest odzielony od reszty wieksza przerwą,moze to ma znaczenie).Pamietam wczesniejsza ksiązke która po aktualizacji Calibre przerobiłem jeszcze raz i epub działał poprawnie.Dziwna sytuacja,wynika z niej ze lepiej nie czytac w formacie epub (dziwnie sie czyta ksiazki z urwanymi fragmentami chociaz zawsze troche szybciej :)).


26 paź 2013 20:37:23
Zobacz profil
Post Re: Prestigio PER 3464BC brakuje kawałków ksiązki
Z tego co wiem to u niej trochę inaczej to wyglądało - nie wycinało tekstu wybiórczo, tylko ucinało książkę od pewnego momentu. Np. z książki która miała np. 200 stron - dostępnych było tylko 112 - a potem jakby koniec pliku. Działo się tak ze wszystkimi większymi plikami epub. Grzebałyśmy z tym trochę i wyszło nam na to, że lepiej po prostu zmienić format na fb2 albo pdfa. W tych modelach ewidentnie jest schrzaniona obsługa epubów a reklamować nie ma jak, bo kupiła używany. W przypadku trekstorów i starych prestigio ten błąd jest znany.


26 paź 2013 21:11:33
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 14:57:59
Posty: 4
Post Re: Prestigio PER 3464BC brakuje kawałków ksiązki
A czy firmware został zaktualizowany?

Poza tym niektóre pliki epub są sknocone i PC przeczyta ale prosty czytnik już nie. Proponuje użyć programu Calibre i skonwertować epub do epub - to pozwala oczyścić plik z błędów.


21 lut 2014 15:15:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron