Teraz jest 29 mar 2024 16:35:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Konwersja pdf na epub 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Używam na zrootowanym Nooku Cool Readera i mogą sobie sprawdzić wygląd stron książki po konwersji i obróbce w tymże czytniku na PC. Są też wersje pod Linuksa. Czasem też sprawdzam pod dokładnie takim samym czytnikiem na tablecie. Trochę wysiłku, ale książki zostawiam "na zawsze" w kolekcji, więc warto...
http://coolreader.org/e-index.htm

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


19 sty 2014 17:00:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
witam,a mógłbyś podać co wpisać w "znajdź" i "zamień na" ,bo u mnie tekst jest czasem co druga linijke,i kończy się też czasem w połowie wiersza.
i druga sprawa,czy da się coś zrobić z plikiem jeśli jest w formacie doc?calibre nie wczytuje tego


25 sty 2014 21:51:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
pinokio1984 napisał(a):
witam,a mógłbyś podać co wpisać w "znajdź" i "zamień na" ,bo u mnie tekst jest czasem co druga linijke,i kończy się też czasem w połowie wiersza


Musiałbym zobaczyć plik. Rzuć w jakąś chmurę i podaj link.


pinokio1984 napisał(a):
i druga sprawa,czy da się coś zrobić z plikiem jeśli jest w formacie doc?calibre nie wczytuje tego


Po prostu .DOC zapisać jako .RTF

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


26 sty 2014 14:31:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2013 21:19:11
Posty: 2
eCzytnik: nook simple touch
Post Re: Konwersja pdf na epub
Pliki .DOC można przerobić programem PDFCreator do formatu PDF.
Odstępy pomiędzy wierszami usuwam opcją w zakładce "Wygląd" "Usuń odstęp pomiędzy akapitami" i rozmiar wcięcia zmieniam na 0,0, włączam również "Przetwarzanie Heurystyczne".


26 sty 2014 15:05:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
luk1121 napisał(a):
Pliki .DOC można przerobić programem PDFCreator do formatu PDF.
Odstępy pomiędzy wierszami usuwam opcją w zakładce "Wygląd" "Usuń odstęp pomiędzy akapitami" i rozmiar wcięcia zmieniam na 0,0, włączam również "Przetwarzanie Heurystyczne".


Ale sam temat tego wątku sugeruje, że nie chcemy PDF, tylko czyściuteńkie i idealne EPUB :)

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


26 sty 2014 19:10:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
Obrazek

tu akurat tekst jest poprzesuwany,brakuje myslników przy dialogach,a w oryginale są.gdy zastosowałem pierwsze makro które podałeś w pierwszym poście,książka kompletnie się zrąbała,były tylko pojedyńcze litery na każdej stronie i plik ważył kilka razy za dużo.przetwarzanie heurystyczne tez nie pomogło


28 sty 2014 13:46:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
pinokio1984 napisał(a):
gdy zastosowałem pierwsze makro które podałeś w pierwszym poście,książka kompletnie się zrąbała,były tylko pojedyńcze litery na każdej stronie i plik ważył kilka razy za dużo.przetwarzanie heurystyczne tez nie pomogło

1. Makro było podane jako przykład zmian, których ja dokonuję w m o i c h materiałach .RTF po konwersji z .PDF. Można takie makro sobie przejrzeć i wykorzystać tylko linie kodu, które są potrzebne do konkretnych operacji w konkretnym tekście.
2. Zwróć uwagę, że cały czas piszę o makro, które wykorzystuję do poprawiania materiałów .RTF powstałych po konwersji plików .PDF
t y l k o p r z y p o m o c y ABBYY PDF Transformera Pro (v.3.0), który zostawia specyficzne błędy.
3. Nie wiem jak implementowałeś to makro do pliku VBS, ale może wówczas zrobiłeś jakieś błędy.
4. Wrzuć konkretny plik książki w .RTF, .DOC a nawet PDF do jakiejś chmury, sprawdzę na nim swoje makra i zobaczymy wynikowy .EPUB.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


28 sty 2014 18:40:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
no ja robie tak samo,przerabiam abbyy 3.0 na rtf i dalej word a nastepnie calibre,no ale malo sie jeszcze na tym znam.moze Tobie cos sie uda zrobic z tym plikiem

https://www.dropbox.com/sh/dvwvx5a8g8bz6p1/Pp-8BnWVmx


29 sty 2014 14:19:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
pinokio1984 napisał(a):
no ja robie tak samo,przerabiam abbyy 3.0 na rtf i dalej word a nastepnie calibre,no ale malo sie jeszcze na tym znam.moze Tobie cos sie uda zrobic z tym plikiem


Proszę bardzo, bez problemu. Pobierz z linku, jest w .RTF. Teraz sobie tyko wczytaj do Calibre i skonwertuj według upodobań.

https://drive.google.com/file/d/0B8wlIi ... sp=sharing

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


29 sty 2014 20:36:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
kurczę,naprawdę dobrze to wygląda.nawet udało ci się zachować różne style.mógłbyś opisać mi co konkretnie zrobiłeś,że tak dobrze wygląda,których linii kodu użyłeś i w jakich przypadkach używać tego co Ty tu użyłeś.może czegoś się nauczę ;) .
dzięki za tą przeróbkę


31 sty 2014 11:28:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Normalnie przepuściłem przez ABBYY PDF Transformer, później użyłem makra "Książki 1" (czyli pierwszej części), które jest powyżej. Jeżeli makro Ci źle działa to na jego podstawie nagraj swoje, wykonując operacje z poszczególnych linii. Praktycznie wszystkie są ze "znajdź/zamień" z wykorzystaniem "specjalnych"...

Uwaga, może być istotne: używam Worda 2010.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


01 lut 2014 12:30:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
ok,dzięki,poradziłem sobie już z tym.ale mam jeszcze jedno pytanie :zakrecony:
czasem w tekście przy dialogu brakuje myślnik-a/ów .czy jest na to jakiś sposób?


02 lut 2014 10:42:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Czy chodzi Ci o ten konkretny tekst? Przyznam, że nie zwróciłem uwagi, a pliki już usunąłem. Czy brakuje ich w wynikowym .RTF czy również w .PDF? Jeżeli chodzi o ten drugi przypadek to nic nie poradzimy (chyba, że ręcznie). Natomiast jeżeli są w .PDF, a nie ma w wynikowym .RTF po konwersji i obróbce, to należy się przyjrzeć materiałowi przed obróbką - sprawdzić jak PDF Transformer je "przełozył"...

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


02 lut 2014 19:00:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
sorry,mój błąd,w pdf też nie ma ;)


06 lut 2014 19:55:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: