Teraz jest 19 kwi 2024 8:27:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 15:03:28
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Basic 613/ Onyx Boox C65
Post czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
witam jak w temacie, mam pytanie odnośnie dotyku i czytania przypisów?
obecnie używam PocketBook Basic 613 i czytanie przypisów jest dość kłopotliwe.
Myślałem o czytniku dotykowym na zasadzie klikam i mam odnośnik.
Czy to tak działa?
i co mogę kupić za rozsądną kasę?
myślałem o Pocketbook 624 Basic Touch
proszę o pomoc
Dzięki.


06 sty 2014 15:13:24
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
Najwygodniej jest to rozwiązane w nowym Paperwhite, gdzie przypis otwiera się po prostu w okienku.

Obrazek

http://swiatczytnikow.pl/test-all-new-k ... o-ksiazce/

Niestety nie działa to dla 100% książek, w jakiś 10% przypadków pozostaje to link, ale parę książek (np. z wolnych lektur które mają maaaaasę przypisów) potrafi takie okienko zawiesić.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 sty 2014 16:50:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 15:03:28
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Basic 613/ Onyx Boox C65
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
a jak to jest z książkami które konwertuje z pdf np. do epub w calibre?
Czy dobrze rozumiem ze w pozostałych modelach dotykowych działa to jak link/ klikam i mam?
to i tak o niebo lepsze niż nawigowanie klawiszami

ale cena All-New Kindle Paperwhite to dla mnie trochę dużo

wiec jakie mam jeszcz inne opcje na dobry czytnik z dotykiem za trochę taniej?


06 sty 2014 18:03:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
W Cybook Odyssey Frontlight HD wyglądało to tak, że musiałeś najpierw trochę powiększych tekst, by trafić w link do przypisu, klikałeś palcem w link, przenosiło Cię do przypisu na końcu ksiązki, potem znowu klikałeś link i przenosiło się parę zmian stron dalej lub bliżej od miejsca, w którym jest przypis.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


06 sty 2014 19:29:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
ratl81 napisał(a):
witam jak w temacie, mam pytanie odnośnie dotyku i czytania przypisów?
Jest proste rozwiązanie ;)
Kupujesz Onyx BOOX C65, instalujesz AlReader i masz przypisy na ekranie u dołu strony, jak w książce papierowej.
Prościej się nie da :)

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2014 16:29:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 15:03:28
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Basic 613/ Onyx Boox C65
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
dzieki za odp. robi się ciekawie ale mam masę pytań
rozumiem że Onyx jest na androidzie zapewne a aplikację mam ze str producenta czy jak?
Czy Al Readera da się tylko zainstalować w Onyxach i czy w tym konkretnym modelu?
Jak to jest w przypadku np w plikach epub po tej instalce? Przypisy wyświetlane są na dole strony?
Czy wygodnie się czyta takie przypisy na dole str, w momencie kiedy dysponujemy 6 calowym ekranem?
airs jak możesz to podaj więcej szczegółów


13 sty 2014 18:50:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
Aplikacja jest na stronie Play, jak i na stronie programisty.
Można ją zainstalować na różnych urządzeniach, a z czytników tylko modele Onyx BOOX C65 jak na razie.
Pokazuje przypisy na dole strony we wszystkich formatach w których obsługuje przypisy (w epub również).
Czyta się wygodnie, jak w normalnej książce ;)
Więcej na temat tego programu i tych modeli Onyx BOOX w wątkach na tym forum:
http://forum.eksiazki.org/programy-i-dodatki-f175/alreader-w-jezyku-polskim-t14087.html
http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/boox-c65-wrazenia-starego-czytnikomaniaka-t14005.html
http://forum.eksiazki.org/programy-i-dodatki-f175/aplikacje-przydatne-na-booxie-z-androidem-t14031.html

_________________
W Obrazek też ;)


13 sty 2014 19:37:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 15:03:28
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Basic 613/ Onyx Boox C65
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
witam airs po przerwie, stałem się posiadaczem Onyx'a :D i mam pytanie jak mam zainstalować " z łapy" AIReadera?
nie mam w domu wi fi, ściągam ze strony którą podałeś wersję na androida =>AlReader.apk
kopiuję do pamięci do głównego katalogu i po włączeniu czytnika i przejściu do pamięci, pojawia mi się ikona pliku z napisem" UNKNOW ?" nie rozpoznaje tej instalki:(


24 sty 2014 17:13:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
Wszystko dobrze, nie przejmuj się ikonką (to nie e-książka, więc pisze "nieznany", tak samo będzie z plikami docx czy odt, jak zainstalujesz AlReader, ale po kliknięciu wczyta się z odpowiednią aplikacją) - po prostu wskaż na ten plik palcem, jak przy otwieraniu dowolnej książki, czytnik to uruchomi.

Po kliknięciu, pojawi się ekran (drobnym druczkiem) z zapytaniem: "Czy zainstalować tę aplikację?". U dołu ekranu są dwa klawisze "instaluj" i "anuluj". Wybierasz instaluj i za chwilę apka jest w systemie.

Jak na ikonce dowolnego pliku przytrzyma się palec dłużej, pojawia się dodatkowe menu u dołu, gdzie mamy "otwórz za pomocą", "właściwości", "wyszukaj" itd.
To jest funkcjonalność menadżera plików (usuwanie, kopiowanie, zmiana nazwy, zakładanie katalogów itd.).
Jeśli wybierzesz "Otwórz za pomocą" to pojawiają się programy, które są zdolne otworzyć taki plik. Spośród nich można wybrać ten, który będzie "domyślnym otwieraczem" pliku danego typu (rozpoznawany po rozszerzeniu). W ten sposób można później wybrać po sprawdzeniu, który program będzie nam otwierał określony rodzaj plików po krótkim wskazaniu palcem.

_________________
W Obrazek też ;)


24 sty 2014 21:24:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 15:03:28
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Basic 613/ Onyx Boox C65
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
ok sprawdziłem i chodzo o to, że nie mam takiej opcji. jak klikam krótko to pojawia się okno z menu otwórz jako: tekst,audio, obraz. jeśli dłużej przytrzymam, tak jak pisałeś to mam szczegółowe menu, otwórz za pomocą, właściwości, wyszukaj, zaznacz, usuń, i guzik więcej jak go klikam to mam opcję edycji...ale to już zapewne wiesz...
nie mam opcji instalacji tego pliku... a rozszezenie ma chyba dobre.../apk/
kurcze myślałem że dziś sobie przetestuję czytanie z przypisami.....
jeszcze jedno :
jak otwieram w domyślnym programie epuba to jak zmienić rozmiar czcionki, bo ciężko trafić a odnośnik do przypisu :D a jak mi się już uda to fajnie mie przenosi na koniec rozdziału :D do przypisu,ale potem aak mam powrócić do wcześniej czytanej str. ? jak wciskam back to wychodzę z ksiązki, jak przeczytany przypis to jestem na początku strony na którym są one umieszczone, czyli w tym przypadku na końcu rozdziału.
Dla ścisłości podam że czytam epub: "Ścieżki Carrie" polecam :D
i ostatnie: czy jest gdzieś w sieci dostępna instrukcja PL, wiem że jest to dość intuicyjne urządzienie ale pytam:D


Ostatnio edytowano 24 sty 2014 23:29:03 przez ratl81, łącznie edytowano 1 raz



24 sty 2014 23:23:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
Myślę, że pierwsza sprawa to aktualizacja oprogramowania, albo poprzez WiFi, albo ściągnąć na kompa (http://onyx-ereader.pl/pl/aktualizacje) i przez kartę SD.

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem... Plik instalacyjny powinien mieć po kropce "apk", czyli: "nazwa.apk" więc chyba OK.
Może to jakaś bardzo stara wersja oprogramowania?

Powiększanie czcionki zawsze poprzez: menu (dotknięcie środkowego pionowego pasa na ekranie) -> Czcionka -> Zwiększ/Zmniejsz

Powrót do wcześniej czytanej strony to: menu (j.w.) i na samym dole po lewej stronie symbolu "<" jest strzałka, zaczerniona, jeśli jest zapamiętana w historii poprzednia strona (przed skokiem do przypisu).
Innym sposobem jest klikniecie w cyferkę czytanego przypisu - powinno się wrócić do miejsca w tekście gdzie był przypis.

Życzę wielu fascynujących lektur :)

_________________
W Obrazek też ;)


24 sty 2014 23:26:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 15:03:28
Posty: 23
eCzytnik: PocketBook Basic 613/ Onyx Boox C65
Post Re: czytnik dotykowy, wygodne czytanie przypisów
wszystko poszło ok :D to problem softu :D i mam juz ten program i naglę patrzę nie wierzę... mam przypis pod tekstem :D
tego mi było trzeba :D
dziękuje :D Aris :D normalnie cieszę się jak dzieciak:D he he
a czy da się z poziomu tego programu włączyć ivonę do czytania?


25 sty 2014 0:36:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron