Teraz jest 28 mar 2024 14:46:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2014 13:22:39
Posty: 7
eCzytnik: All new Kindle Paperwhite
Post PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Witam, jak w temacie.
Poczytalem sporo o tych 2 czytnikach i nadal nie moge sie zdecydowac. W jednych testach pisza ze PW2 lepszy, w innych ze PB lepszy.
PB mialem okazje "pomacac" w empiku. Byl w nim stary soft (4.2). Czytnik strasznie mulil, dostawal zadyszki przy wchodzeniu do menu, gest pomniejszania/powiekszania czcionki powodowal kilku sekundowe zawieszki. Czytalem ze nowy soft sporo poprawil w tej kwestii. Pytanie jak wiele?
Czy PW2 dziala lepiej? Czy to po prostu urok wiekszosci czytnikow?

W moim odczuciu za PB przemawia wieksza pamiec + karty SD. Audio na czytniku raczej nie bede sluchal, mam do tego inne urzadzenia.
PW2 z kolei ma mniej pamieci, ale ma chmure Amazonu.

Jak oceniacie te 2 czytniki pod wzgledem szybkosci dzialania, responsywnosci ekranu, oswietlenia itd? Czy PB nieliczac wiekszej ilosci formatow i wiekszej pamieci oferuje cos "wiecej i lepiej" niz PW2?


09 sty 2014 19:58:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Moim zdaniem poprzedni Paperwhite działa całkiem sprawnie i to jeden z najszybszych czytników. Z różnych opinii wynika, że w nowym jest raczej lepiej niż gorzej. Jeśli PocketBokk muli, to bym się specjalnie nie zastanawiał.
Używając plików typu MOBI w PW2 chyba trudno zapełnić pamięć. Jest miejsca na setki książek! Ja w swoim Kindle 3 Keyboard nie odczuwam braku karty pamięci (ale też nie mam tam plików w formacie PDF).
W TrekStorach, które do tej pory używałem obsługa karty znacznie spowalniała czytnik i szkoda mi było się z nią użerać. Może w PocketBookach karta nie zamula systemu i warto jej używać, tu nie mam doświadczenia.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 sty 2014 21:34:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2014 13:22:39
Posty: 7
eCzytnik: All new Kindle Paperwhite
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Czyli PW2?
A moze jest jeszcze cos ciekawego o podobnych mozliwosciach?


10 sty 2014 10:15:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Pomyśl o Onyxie C65 AfterGlow..według mnie możliwościami bije na głowę PW..


10 sty 2014 10:49:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2014 13:22:39
Posty: 7
eCzytnik: All new Kindle Paperwhite
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Rozumiem, tak samo jak PB, mnie bardziej chodzi o szybkosc dzialania czytnika, responsywnosc ekranu, podswietlenie itp. Audio nie bede sluchal, gry i jakies tam pierdolki mi nie potrzebne.
Jako ze cena PB, Onyxa, i PW2 jest zblizona to chce czytnik ktory najlepiej sie sprawdzi podczas czytania, nie bedzie zamulal. Tak jak pisalem, w kazdym tescie pisza co innego wiec ciezko sie zdecydowac, a organoleptycznie mialem okazje sprawdzic jedynie PB i ze starym softem nie zrobil na mnie wrazenia biorac pod uwage wyzej wymienione czynniki.


10 sty 2014 11:38:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
mam Onyxa i tylko na nim czytam, sporadycznie net...nic nie zamula, pdf wg mnie rewelka... jak masz możliwość idź do Vobisu i pomacaj ;)ale decyzja należy do Ciebie..


10 sty 2014 12:09:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Sam niedawno miałem podobny dylemat:
jaki-czytnik-wybrac-f177/alternatywa-dla-all-new-kindle-paperwhite-t13975.html

Wybrałem wtedy Pocketbook 623 Touch Lux, ale teraz kupiłbym raczej Onyxa C65 AfterGlow.
PW2 jest szybszy, ale nie zapominajmy, że to tylko czytnik, a nie tablet. Przy normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia. Na Kindlu wcale szybciej z tego powodu się nie czyta ;)
A te zachwyty na temat PW to wynik fanbojstwa wielu użytkowników Kindli. Obiektywnie patrząc, czytniki Amazonu są strasznie ograniczone. Samo formatowanie plików .mobi jest żałosne. Wprawdzie można użyć nowszej wersji - azw3, ale ta jest nieobsługiwana przez chmurę Amazonu.
Chmurę, o wiele lepiej zorganizowaną, obecnie mają i Onyxy, i Pocketbooki. W Pocketbookach jest Send-to-Pocketbook, w Onyxach można używać aplikacji Pocket i ma się to samo. Do tego polskie słowniki, całkiem dobra obsługa PDF.
Audio się przydaje przy nauce języków obcych. Masz podręcznik i materiały w mp3.


10 sty 2014 14:59:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
butcher napisał(a):
PW2 jest szybszy, ale nie zapominajmy, że to tylko czytnik, a nie tablet. Przy normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia. Na Kindlu wcale szybciej z tego powodu się nie czyta ;)


Gdyby prędkość działania nie miała znaczenia, to producenci by nam dostarczali urządzenia z identycznymi parametrami jak kilka lat temu. Dlaczego poważniejsi producenci tego nie robią? Dlaczego używają nowszych ekranów, procesorów itp.? Tak, można dziś kupić nowe czytniki, które wyglądają i działają jakby były sprzed paru lat, ale raczej nikt ich poważnie nie traktuje.
Można czekać na zmianę każdej strony i marnować życie podziwiając migający i odświeżający się ekran. Lepiej jednak czytać następny fragment tekstu. Szybkość działania czytnika moim zdaniem ma znaczenie i wpływa na komfort oraz szybkość czytania. I to przy zupełnie normalnym użytkowaniu.

butcher napisał(a):
A te zachwyty na temat PW to wynik fanbojstwa wielu użytkowników Kindli.

Doprawdy? A nie ceny? A nie jakości? A nie przyjaznej obsługi klienta? Hmmm.... muszę w takim razie przemyśleć swoje podejście do PW. Aż zapytam znajome zadowolone użytkowniczki Paperwhite'ów jak z ich fanbojostwem i dam znać jeśli się przyznają do Twojej diagnozy.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 sty 2014 19:07:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Cyfranek napisał(a):
butcher napisał(a):
PW2 jest szybszy, ale nie zapominajmy, że to tylko czytnik, a nie tablet. Przy normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia. Na Kindlu wcale szybciej z tego powodu się nie czyta ;)


Gdyby prędkość działania nie miała znaczenia, to producenci by nam dostarczali urządzenia z identycznymi parametrami jak kilka lat temu. Dlaczego poważniejsi producenci tego nie robią? Dlaczego używają nowszych ekranów, procesorów itp.? Tak, można dziś kupić nowe czytniki, które wyglądają i działają jakby były sprzed paru lat, ale raczej nikt ich poważnie nie traktuje.
Można czekać na zmianę każdej strony i marnować życie podziwiając migający i odświeżający się ekran. Lepiej jednak czytać następny fragment tekstu. Szybkość działania czytnika moim zdaniem ma znaczenie i wpływa na komfort oraz szybkość czytania. I to przy zupełnie normalnym użytkowaniu.

A jakie są te róznice pomiędzy PW, Onyxem C65 i PB 623, które powodują takie objawy: „czekać na zmianę każdej strony i marnować życie podziwiając migający i odświeżający się ekran.”?
Wypisujesz bzdury. Parametry mają bardzo podobne. A to czy strona odświeży się w 0,1 czy 0,3 sekundy naprawdę nie ma znaczenia przy czytaniu. I na pewno od tego nic nie miga ;) Odświeżanie ustawia w się opcjach wg własnych upodobań. Tak, tak, dobrze czytasz, niektóre czytnik mają ustawienia ;)

Cytuj:
butcher napisał(a):
A te zachwyty na temat PW to wynik fanbojstwa wielu użytkowników Kindli.

Doprawdy? A nie ceny? A nie jakości? A nie przyjaznej obsługi klienta? Hmmm.... muszę w takim razie przemyśleć swoje podejście do PW. Aż zapytam znajome zadowolone użytkowniczki Paperwhite'ów jak z ich fanbojostwem i dam znać jeśli się przyznają do Twojej diagnozy.

Cena jest podobna, jakość PW jest trochę lepsza, obsługa klienta dla osób znających język ang., możliwości zdecydowanie słabsze. Porównywalny sprzęt, a wybór zależy od potrzeb. Nie każdy akceptuje spore ograniczenia PW. Sam brak przycisków to dla wielu powód do dyskwalifikacji, dla innych brak języka polskiego. A jest takich możliwych powodów więcej.

Cały Twój wywód to doskonały dowód na to, że niektórzy użytkownicy czytników Amazonu maja klapki na oczach.


10 sty 2014 19:33:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2014 13:22:39
Posty: 7
eCzytnik: All new Kindle Paperwhite
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Kupilem PW2. Dziekuje wszystkim za sugestie.


10 sty 2014 19:37:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
To możesz oddać się lekturze :)

W tym szale warto pamiętać, że liczy się treść, a nie urządzenie na którym czytamy ;)


10 sty 2014 19:40:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2014 13:22:39
Posty: 7
eCzytnik: All new Kindle Paperwhite
Post Re: PW2 czy Pocketbook Touch 623 lux?
Jeszcze nie moge bo nie dotarl ;)


10 sty 2014 23:49:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: