Teraz jest 28 mar 2024 21:43:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Konwersja pdf na epub 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Khouri napisał(a):
Mając otwarty do edycji dokument w wordzie naciskasz alt+f11. W pole "Immediate" wklejasz polecenie
"ActiveDocument.ConvertNumbersToText" i naciskasz enter. Wracasz do dokumetu i wszystkie punktory powinny być już tekstem. U mnie działa to bezbłędnie.


Kilka minut temu też znalazłem ten sposób. Jest OK, ale muszę poeksperymentować z makrem, bo lubię wygodę... :)

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


19 gru 2013 21:35:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Khouri napisał(a):
Po konwersji w notatniku, wszystko zostanie zamienione na plain text więc moim zdaniem bez sensu - zostaną utracone wszystkie atrybuty tekstu (boldy, kursywa).


Prawda ci to, ale makrami zabawiam się po amatorsku i nie znałem tego sposobu na usunięcie pól z listowaniem. Zresztą przerabiam tylko literaturę, więc kursywa czy pogrubienia nie były wielką stratą... Teraz dopracuję to makro i będzie OK.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


19 gru 2013 21:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Makro dopracowane. Okazało się, że wystarczy dodać do mojego ogólnego makra jak następuje:

Sub ConvertNumbersToText()
ActiveDocument.ConvertNumbersToText
End Sub

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


19 gru 2013 21:54:09
Zobacz profil
Post Re: Konwersja pdf na epub
Można by zrobić jakiś poradnik, bo te wszystkie nasze wzajemne rady są porozrzucane po całym forum a pytania ciągle są podobne...


19 gru 2013 22:03:47
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Trzeba by było stworzyć jedno dobre makro, uwzględniające maksymalną liczbę błędów po OCR i po konwersji z PDF i udostępnić je tutaj. Może pomyślę o tym w wolnych (około)świątecznych chwilach...

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


19 gru 2013 22:30:13
Zobacz profil
Post Re: Konwersja pdf na epub
Kirek50 napisał(a):
Trzeba by było stworzyć jedno dobre makro, uwzględniające maksymalną liczbę błędów po OCR i po konwersji z PDF i udostępnić je tutaj. Może pomyślę o tym w wolnych (około)świątecznych chwilach...


To nie jest dobry pomysł. Teksty po OCR są różne, lepiej stosować pewne makra po kolei. Kiedyś też robiłam hurtowo korektę, ale teraz wolę robić pewne rzeczy ostrożniej.


19 gru 2013 23:01:52
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Khouri napisał(a):
To nie jest dobry pomysł. Teksty po OCR są różne, lepiej stosować pewne makra po kolei. Kiedyś też robiłam hurtowo korektę, ale teraz wolę robić pewne rzeczy ostrożniej.


Myślałem oczywiście o kilku, dokładnie nazwanych i opisanych. Przyzwyczaiłem się mówić jak o jednym makro, bo w edytorze VBS, gdy w nich grzebię, wyświetlają się inline jako całość :)

Napisałeś "teksty po OCR są różna" - żywa prawda, jednak dla potrzeb dyskusji ustalmy, że piszemy o plikach PDF, które zostały przepuszczone przez ABBYY PDF Transformera i mamy wynikowy plik RTF. Transformer sporo poprawia i usuwa sporo błędów prostych aplikacji OCR.

Oczywiście bywają czasami potężnie skopane PDF, ale to raczej rzadkie zjawisko.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


20 gru 2013 19:40:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
witam,naprawdę dziękuję za aż takie zainteresowanie tematem,ale czy moglibyście rozpisać kilka takich właśnie makr np do łamania wierszy jak w moim przypadku itp?myślę że wielu osobom by się to bardzo przydało.i druga sprawa ,czasem uda natrafić mi się na juz gotowy plik w formacie epub,lecz również nie są one zbyt dobrze przygotowane,i czy gdy są w takim formacie da się cos z nimi jeszcze zrobić?jeszcze jedna rzecz,w niektórych e-książkach gdy już mam je na nooku po prostu nie da rady zmienić wielkości czcionki,czym to może być spowodowane?


23 gru 2013 23:50:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
pinokio1984 napisał(a):
czasem uda natrafić mi się na juz gotowy plik w formacie epub,lecz również nie są one zbyt dobrze przygotowane,i czy gdy są w takim formacie da się cos z nimi jeszcze zrobić?


Najprościej będzie skonwertować w Calibre do RTF, zrobić w Wordzie poprawki i ponownie zamienić na EPUB.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


24 gru 2013 13:55:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Konwersja pdf na epub
Trochę czasu, trochę poszukiwań i okazuje się, że pola tekstowe można łatwo zamienić na tekst lub po prostu zlikwidować.
Otóż bardzo często, po konwrsjii przy pomocy ABBYY PDF Converter, w plikach RTF pojawiają się pola tekstowe z numerami stron, które zostały po skanach. Jeżeli chcemy zostawić te numery i zamienić je na tekst to: Ctrl+A, a następnie Ctrl+Shift+F9. Jeżeli chcemy je całkowicie usunąć - co jest najlepszym rozwiązaniem - to: wciskamy kombinację Alt+F9, w tym momencie mamy pokazane pola tekstowe, następnie idziemy do Edycja/Zamień, klikamy na "Znajdź", w Specjalnych wybieramy "Pole" (^d) a "Zamień" zostawiamy puste.
W ten sposób nie mammy pól tekstowych z numerami stron, ale mamy podwójny odstęp (dwa znaki akapitu), ich zamiana na jeden będzie możliwa, gdy Edycja/Zamień/Specjalne usuniemy najpierw podział sekcji, a następnie w "Znajdź" wstawiamy dwa razy znak akapitu, zaś w "Zamień" jeden znak akapitu.

Oczywiście to wszystko można zrobić za pomocą makro:
Sub Usuwanie_numerow_stron()
'
' Usuwanie_numerow_stron Makro
'
'
ActiveWindow.View.ShowFieldCodes = Not ActiveWindow.View.ShowFieldCodes
Selection.Find.ClearFormatting
Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
With Selection.Find
.Text = "^d"
.Replacement.Text = ""
.Forward = True
.Wrap = wdFindContinue
.Format = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchWildcards = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchAllWordForms = False
End With
Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
Selection.Find.ClearFormatting
Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
With Selection.Find
.Text = "^b"
.Replacement.Text = ""
.Forward = True
.Wrap = wdFindContinue
.Format = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchWildcards = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchAllWordForms = False
End With
Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
Selection.Find.ClearFormatting
Selection.Find.Replacement.ClearFormatting
With Selection.Find
.Text = "^p^p"
.Replacement.Text = "^p"
.Forward = True
.Wrap = wdFindContinue
.Format = False
.MatchCase = False
.MatchWholeWord = False
.MatchWildcards = False
.MatchSoundsLike = False
.MatchAllWordForms = False
End With
Selection.Find.Execute Replace:=wdReplaceAll
End Sub

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


25 gru 2013 13:41:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
witam,no i jak tam,dałoby rade stworzyc kilka makr i wrzucic na forum?mysle ze wielu osobom by sie to przydalo.nie mam pojecia jak stworzyc dobre makro


18 sty 2014 14:55:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
aha i takie jeszcze jedno pytanko,czy da sie zrobic podglad ebooka na kompie,ale tak zeby dokladnie odzwierciedlalo jak on bedzie wygladal na czytniku?chodzi mi o to ze meczace jest np przerobka ebooka ,nastepnie wgrywanie na czytnik i dopiero wtedy widac jak on tak naprawde wyglada


19 sty 2014 13:19:17
Zobacz profil
Post Re: Konwersja pdf na epub
W calibre masz podgląd książki.


19 sty 2014 13:23:06
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2013 20:25:36
Posty: 13
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Konwersja pdf na epub
no tak,ale czy bedzie to identyczny wyglad tekstu jak na czytniku?wlacznie z lamaniem wierszy ,jakimis niepotrzebnymi enterami itd ?


19 sty 2014 14:25:25
Zobacz profil
Post Re: Konwersja pdf na epub
pinokio1984 napisał(a):
no tak,ale czy bedzie to identyczny wyglad tekstu jak na czytniku?wlacznie z lamaniem wierszy ,jakimis niepotrzebnymi enterami itd ?


No tak. Właśnie te rzeczy widać najlepiej - jak jest łamany tekst.


19 sty 2014 15:45:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron